Görüş Bildir
Haberler
Devlet Bahçeli, Asgari Ücretten Memnun: 'Yüreklere Su Serpmiştir'

Devlet Bahçeli, Asgari Ücretten Memnun: 'Yüreklere Su Serpmiştir'

4253 lira olarak belirlenen 2022 yılı asgari ücretiyle ilgili açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, “Memnuniyetle ifade ediyorum ki, son 50 yılda en yüksek asgari ücret miktarı belirlenmiştir. Bu ücretin geldiği aşama yüreklere su serpmiştir” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 4. 253 lira olarak açıklanan 2022 yılı asgari ücretiyle ilgili Twitter’dan değerlendirmelerde bulundu.

Zamdan memnun olduğunu dile getiren Bahçeli, “Bu ücretin geldiği aşama yüreklere su serpmiştir” dedi.

Bahçeli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı 👇

  • 'Milyonlarca işçimizin heyecan ve merakla beklediği asgari ücret rakamı yüzde 50,44 oranında yapılan zamla birlikte 2 bin 825 liradan 4 bin 250 liraya yükseltilmiştir. Memnuniyetle ifade ediyorum ki, son 50 yılda en yüksek asgari ücret miktarı belirlenmiştir.

  • Asgari ücretten 2022 yılından itibaren gelir vergisiyle damga vergisinin alınmayacak olması da bir başka değerli ve sevindirici gelişmedir. Emeğiyle, alın teriyle, helal mücadelesiyle ekmeğinin peşinde olan kardeşlerimiz sahipsiz değildir, yalnız olmadıkları belgelenmiştir.

  • Asgari ücret; “İşçilere normal bir çalışma günü karşılığı ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım ve kültür gibi zorunlu ihtiyaçlarını günün fiyatları üzerinden asgari düzeyde karşılamaya yetecek” ücrettir. Bu ücretin geldiği aşama yüreklere su serpmiştir.

  • Bütün işçilerimize yeni asgari ücretin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İşçi ve işveren temsilcilerini kutluyorum. Konuya hassasiyetle yaklaşan ve işçilerimizin yanında duran başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza teşekkür ediyorum.

  • Milliyetçi Hareket Partisi olarak, yeni asgari ücreti desteklemenin yanında, ülkemize güvenen, milli birlik ve dayanışma ruhunun varlığına hizmet eden herkesin, her insanımızın mutlak surette kazanacağına, huzurlu ve refah içinde bir geleceğe kavuşacağına inanıyoruz.

  • İnsanlık tarihi göstermiştir ki, karamsarlık ablukası, umutlu ve imanlı duruş karşısında kırılıp dağılmıştır. Bugünkü şartlarda siyasette, ekonomide, diplomaside, güvenlik alanında sürdürülen haklı mücadeleye safiyetle omuz ve ömür verenlerden Allah razı olsun diyorum.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
12
3
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
KaguyaHimeSama

İşverenin yüreklerine serpilmiştir diyeceğim ama 15 metrekare dükkanı olan küçük esnafa serpilmemiştir. Büyük firmalar da işçi çıkartır. İşçinin de işverenin... Devamını Gör

king of north

Bu adamı görünce moralim çok bozuluyor. Benim düşük zekalı olduğumun en büyük kanıtı. 44 yaşındayım. Hala bu adamın iktidar mı yoksa muhalefet mi olduğunu bi... Devamını Gör

Bozkurt

Bu diyen şeyin klasik araba koleksiyonu var.