Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Denemek Gerek! Ortamlarda Karizmanıza Karizma Katıp Sizi İlgi Odağı Yapacak 15 Kural

263PAYLAŞIM

Karizmatik olmak ve çevresindekilerin ilgisini çekmeyi herkes ister. Peki ya bunun için neler deniyorsunuz? Aklınıza mantıklı öneriler gelmiyorsa üzülmeyin, sizler için karizmanıza karizma katacak, ortamlarda sizi ilgi odağı yapacak 15 kural ile karşınızdayız. Hazırsanız başlıyoruz.

1. Dinlemeyi öğrenin.

Konuşmak güzel bir şey ama karşınızdaki insanın gözünde saygın biri olmak istiyorsanız da, dinlemeyi bilmeniz gerek. Anlamaya çalıştığınız o insanın gözünde çok farklı bir konumda olacağınıza emin olabilirsiniz.

2. Kalabalığa girmekten çekinmeyin.

Yeni insanlar tanımaya açık olun. Sosyalliğin size karizmatik görünmeyi de getirebileceğini unutmayın. Tabii hareketlerinize dikkat etmeniz de şart, bunu atlamayalım.

3. Yaratıcılığınızı konuşturun.

Bir ortama uyum sağlamak adına, sıradanlığa kaymayın. Farklılığınız aslında zenginliğiniz ve dikkat çekici yönleriniz. Bu taraflarınızı güçlendirmeye çalışın.

4. Yeni bir hobi edinin.

Sevdiğiniz şeyleri keşfedin ve yeni bir hobi edinin. Belki gittiğiniz kursta yeni birisiyle tanışırsınız ya da konuştuğunuz insanların gözünde farklı bir konuma gelirsiniz. Bunların hiçbiri gerçekleşmese bile, kendinizi iyi hissedeceksiniz.🙂

5. Hitabet yeteneğinizi geliştirin.

Dinlemenin ne kadar önemli olduğunu söylemiştik. Peki ya konuşmanın? Karizmanıza karizma katmak istiyorsanız, öncelikle karşı tarafla nasıl konuşmanız gerektiğini öğrenmeniz şart.

6. Okuyun.

Kendinize ne kadar yatırım yaparsanız kâr. Bunun öncelikli yolu da okumaktan geçiyor. Bol bol okuyun, edindiğiniz bilgileri kullandığınız takdirde insanları nasıl etkilediğinizi göreceksiniz.

7. Karşınızdakilere dürüst olun.

Evet belki herkes size dürüst davranmayabilir ama bu durum, sizin samimi olmanıza engel değil. Mutlaka bunun karşılığını göreceğiniz insanlar hayatınıza girecektir.

8. Mizah duygunuzu geliştirin.

Evet bu pek de kolay değil. Ancak iyi bir gözlem ve hitabet gücüyle neden gerçekleşmesin ki? Karşınızdaki kişiyi güldürebilmeniz ilişkiniz adına gerçekten çok önemli.

9. Değişime açık olun.

Kendinizi kalıpların içine hapsetmeyin. İnsanları tanıyın ve farklı yönlerini kabullenin. Hayatta hiçbir şeyin sabit kalamayacağını da unutmayın. Yenilikçi insanlar her zaman ilgi çekerler.

10. Bencil biri olmayın.

Herkesin kendini düşündüğü zamanlar da elbette olacaktır ancak bunun dozunu da iyi ayarlamanız gerek. Karşınızdaki kişiyi de düşünmeniz gereken zamanları bilmelisiniz, bencil biri olmayın.

11. Karşınızdaki insana göre plan yapmayı öğrenin.

Bazı anlarda karşı tarafa sürprizler hazırlamanız ve onun seveceği şeyleri planlamanız sizin için artı bir puan olacak. Bunu unutmayın. Baskın karakter olup istediğinizi yaptırmaktan bahsetmiyoruz, karşınızdaki insanın seveceği şeyi o söylemeden siz yapın. İyice düşünün, bize hak vereceksiniz.

12. Kişisel bakımınıza dikkat edin.

Sadece karizmatik olmak ya da ilgi çekmek için değil, kendiniz için bakımınıza dikkat etmeniz şart. Saatlerce cilt bakımı uygulamasanız bile, yapmanız gereken temel uygulamalar söz konusu.

13. Empati kurmayı öğrenin.

Belki de tüm insan ilişkileri için en önemli maddemiz bu. Empati kurabilmek, ilişkilerinize olumlu olarak yansıyacak ve insanların gözünde farklı bir konuma geleceksiniz.

14. Pozitif olun.

Hayattaki tüm olumsuzluklara rağmen pozitif olmaya çalışın. Bunun zor olduğunu biliyoruz fakat yaptığınız takdirde harika bir enerjiye bürüneceksiniz. Bir düşünün diyoruz.

15. Spor yapın.

Dış görünüşünüze yatırım yapmayı da unutmayın tabii. Karşı tarafa çekici gelmenin yanısıra, spor yapmanın size oldukça fazla getirisi olacak. Daha sağlıklı ve daha özgüvenli olacaksınız. Bize göre bir deneyin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pekala

insanlar sizi eleştirdiğinde ya da bir uyarıda bulunduğunda bunu kişiliğinize karşı bir saldırı olarak algılamayın ve hemen savunmaya geçmek yerine acaba karşı taraf da ( %1 bile olsa)haklı olabilir mi diye düşünün özgür olun evet ama sürekli insanların her dediğine benim hayatım benim kurallarım karışamazsın tepkisini vermeyin elbette ki sizin hayatınız o hayatı yönlendirecek olan kişi sizsiniz ama size bir şeyler söyleyen kişinin de bir bildiği vardır belki sizin göremediğiniz bir şeyi görüyordur

luiz-emmi

kısaca nietzsche'nin ubermensch'i olun diyorsunuz. tamam.

Görüş Bildir