Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Demirtaş'tan HDP'lilere İki Uyarı

 > -
Abone ol

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Erzurum mitinginde 7 Haziran'da kutlamalarının olmadığını belirterek, "Sonuna kadar sandık başından ayrılmayın" uyarısında bulundu. Seçimlere 3 gün kaldığını da hatırlatan Demirtaş, "Kışkırtmalara, provokasyonlara karşı uyanık olun. Şimdi HDP barajı aştı diyorlar. Keşke içimiz rahat olsaydı. Ama sakın ola ki baraj aşılmıştır rehavetine kapılmayın. İkna olmayanları ikna etmemiz lazım" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Erzurum mitinginde konuştu. İşte Demirtaş’ın açıklamalarından satır başları:

"AKP iktidarı bütün devleti kendi kontrolü altına almış durumda. Devlet partilerin değil hepimizin ortak malıdır. Bir partinin işi devleti ele geçirmek olamaz. AKP’nin en büyük hatası bu oldu. Devleti kendi malı mülkü gibi görüyorlar. Her yerde. Sadece Ankara’da değil. Devlete ait ne varsa bizimdir AKP’nindir diyorlar. İşte bu halkın birbirine karşı kışkırtılmasının en büyük sebebidir.

"AKP’ye oy verenler bizim düşmanımız değil kardeşimizdir"

AKP iktidarı bütün devleti kendi kontrolü altına almış durumda. Devlet partilerin değil hepimizin ortak malıdır. Bir partinin işi devleti ele geçirmek olamaz. AKP’nin en büyük hatası bu oldu. Devleti kendi malı mülkü gibi görüyorlar. Her yerde. Sadece Ankara’da değil. Devlete ait ne varsa bizimdir AKP’nindir diyorlar. İşte bu halkın birbirine karşı kışkırtılmasının en büyük sebebidir.

7 Haziran’da biz devlet senin değil halkın malıdır demek için sandığa gidiyoruz. AKP’ye oy verenler bizim düşmanımız değil kardeşimizdir. Ama bir iktidar adaleti unutursa o iktidarın mutlaka cezalandırılması lazım.

Ey kendisini sultan zanneden senden de benden de büyük Allah var demek lazım. Sandık bunun için var.

"Kenan Evren gitti barajını da arkasından göndereceğiz"

HDP’nin barajı aşmaya çalışmasını demokrasiye darbe olarak değerlendiriyor. Barajın kendisi değil HDP’nin barajı aşması demokrasiye darbe vatana ihanetmiş. Bakar mısınız? Bizim barajı aşmaya çalışmamız uluslararası tezgahmış, ABD’liler, İsrail bize akıl vermiş HDP barajı aşsın diye. Bize aklı halkımız verdi siz verdiniz…Bak Kenan Evren gitti barajını da anayasasını da arkasından göndereceğiz.

"3 gün kaldı provokasyona gelmeyin"

Dün akşam minibüs tarandı arkadaşımız infaz edildi. Cumhurbaşkanı, Başbakan bizi hedef gösterirse ‘Bunlar vatan hainidir’ derse böyle olur. Biz özgürlük sevdalılarına layık olacağız. 3 gün kaldı asla provokasyonlara mahal vermeden sabırla çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Demirtaş, Erzurum’da miting öncesi yaşanan olaylar için ise 

“Bütün Erzurum bizim kardeşimizdir diyeceksiniz. Erzurum’da kimse kimseye düşmanlık yapamaz. Kışkırtanlar Erzurum’u temsil etmez. Kalbi barış için atanlar Erzurum’u temsil eder" dedi.

Demirtaş şöyle devam etti:

"Olası bir seçim zaferimizde kutlamalar adı altında sokağa çıkmayacaksınız. O gece kutlama var diye sizi çağıranlara itibar etmeyiniz. Partimizin 7 Haziran’da bir kutlama programı yoktur. O akşam sabaha kadar herkes görev başındadır. Sayım merkezlerini terk ederseniz hırsıza prim vermiş olursunuz. Barajı geçersek 8 Haziran’da kutlama yapacağız. Bu mitingden dağılırken de lütfen dikkatli olun. Arkadaşlarımızın belirlediği yollardan ayrılın. Provokasyonlara kapılmayın."

DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir