Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Darbe Girişimi CIA'in Resmi Sitesinde

 > -

15 Temmuz'daki darbe girişimi, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA'in resmi internet sitesine girdi. CIA'e ait The World Factbook'ta, Türkiye bölümüne darbe girişimi ile ilgili bilgiler eklendi.

CIA'in resmi internet sitesindeki The World Factbook bölümünde ülkelere ait ekonomik detaylar, enerji politikaları, tarihleri gibi bilgiler yer alıyor.

Sayfada Türkiye'ye ait bölümün 9 Ağustos tarihinde güncellendiği ve 15 Temmuz'daki darbe girişimine ait bilgilerin de olduğu görüldü.

Türkiye başlığında 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin şu bilgiler yer alıyor:

'TSK'ya bağlı unsurlar, 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulundu'

TSK’ya bağlı unsurlar, 15 Temmuz’da İstanbul ile Ankara'da devletin ve savunma sisteminin kilit noktalarında bir darbe girişiminde bulundu. Sokakları toplu halde saran sivil vatandaşların darbecilerle karşı karşıya gelmesiyle, 300'e yakın insan öldürüldü ve 2000'den fazlası yaralandı. Akabinde, Türk Hükümeti yetkilileri askeri personelin içerisinde büyük ölçekli tutuklamalar gerçekleştirdi, binlerce yargıç ve gazeteci gözaltına aldı, binlerce eğitimci darbeyle bağları oldukları gerekçesi ile görevlerinden uzaklaştırıldı. Hükümet, darbecileri uluslararası İslami ve sosyal hareket olan ve terör örgütü diye tanımladığı “Gülen” Hareketi ile bağları olmakla suçluyor.”

Sitedeki Türkiye ile ilgili bölüme buraya tıklayarak ulaşılabiliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir