Görüş Bildir

Daha Önce Masa-Sandalye Yakan Konya Esnafı Valilik Önünde: 'Devlet Bizi Çok Yalnız Bıraktı'

Haberler
> Daha Önce Masa-Sandalye Yakan Konya Esnafı Valilik Önünde: 'Devlet Bizi Çok Yalnız Bıraktı'

Konyalı esnaf alınan koronavirüs önlemleri nedeniyle zor günler geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde masa-sandalye yakarak protesto gösterisi düzenleyen esnaf bu kez derdini valilik önünde anlattı. Esnaf 'devlet bizi çok yalnız bıraktı' dedi.

Konya Valiliği önünde toplanan ve devlet büyüklerinden açıklama beklediklerini dile getiren işletmeciler, “Oran bazında bakıldığı zaman İstanbul ile vaka oranımız aynı olmasına rağmen orada işletmeler açık bizim şehrimizde kapalı bunun sebebi nedir? Biz bunu bilmek istiyoruz. Bununla beraber bir isteğimiz de yaklaşmakta olan Ramazan ayı için işletme kapanış saatleri sahura kadar uzatılsın” dedi.

"Ne yaparsam yapayım yüzde 80 oy alırım diyorlar ama bu işler böyle olmayacak"

Kısıtlamaların adaletsiz olduğunu savunan esnaf Can Temur, 'Taktılar kafelere. Bugün iki tane adam yemek yiyecek çay içecek diye... Bugün 3 bin eleman çalıştıran fabrika var Konya'da o insanlar yemekhanelerinde maskesini çıkarıp yemek yemiyor mu? Bu ülkede korku devleti yarattılar. Devlet bizi çok yalnız bıraktı. Bıktık artık, buramıza kadar dayandı. Konya'nın 14 tane milletvekili var, yan gel yat... ‘Ne yaparsam yapayım yüzde 80 oy alırım’ diyorlar, ama bu işler böyle olmayacak' sözleriyle derdini anlattı.

"En fazla hırsızlığa çıkarım"

"En fazla hırsızlığa çıkarım"

Uzun süredir devam eden kısıtlamalar yüzünden zor günler geçirdiğini ve kredi kartı borçlarını ödeyemediğini dile getiren bir esnaf dağılmalarını isteyen polise, “Ben çocuğumun istediğini alamaz hale geldim. Kredimin ikinci taksiti geldi, ödeyemiyorum. Bundan sonra en fazla hırsızlığa çıkarım” diyerek tepki gösterdi.

Polisler, işletme sahiplerinin not aldıkları taleplerini yetkili yerlere ileteceklerini söyledi.

Konya esnafı geçtiğimiz günlerde masa ve sandalyeleri yakarak eylem düzenlemişti 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
107
51
22
2
2
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?