Daha Önce Ayna Göndermişti: Bilkent Üniversitesi Öğrencilerinden Kopya Çekilmemesi İçin 'Onur Yemini' İstedi

 > 
88PAYLAŞIM

Bilkent Üniversitesi salgından dolayı internet üzerinden yapılacak sınavlar için önlem almaya devam ediyor. Daha önce öğrencilere birer ayna gönderen üniversite bu defa da 'onur yemini' edilmesini istedi. 

Ankara'da İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, online yapılacak final sınavlarında kopya çekilmesine karşı “onur yemini” edilmesini istedi. Öğrencilere gönderilen mesajda, boş bir kağıda el yazısıyla kopya çekmeyeceklerine dair “onur yemini” yazıp, öğrenci numaraları ve imzalarıyla üniversiteye mail atmaları gerektiğini bildirdi.

Üniversitenin yazılmasını istediği “onur yemini” metni şöyle 👇

“Final sınavlarım için sunacağım çalışmanın tamamen bana ait olacağına şeref sözü veriyorum. Herhangi bir kaynaktan herhangi bir yetkisiz yardım almayacağım ve başkalarına bu tür bir yardım sağlamayacağım. Herhangi bir dürüstlük ihlalinin disiplin soruşturmasıyla sonuçlanacağını ve ağır cezalara yol açabileceğini anlıyor ve kabul ediyorum.”

Daha önce de ayna göndermişlerdi.

Bilkent Üniversitesi Kopya Önlemi Olarak 11 Bin Öğrenciye Ayna Yolluyor - onedio.com
Bilkent Üniversitesi Kopya Önlemi Olarak 11 Bin Öğrenciye Ayna Yolluyor - onedio.com

Bilkent Üniversitesi, öğrencilere online final sınavlarında öğrencinin odasının tamamını görebilmek için ayna göndereceğini duyurmuştu. Öğrencilerden, "Öğrenci Bilgi Edinme Sistemi" olan "STARS" üzerinden aynanın gönderilmesini istedikleri adresi güncellemeleri istenmişti. Öğrenciler, bilgi edinme sistemine girdiklerinde, “Ayna teslim adresi” yazılı bir butonla karşılaşmışlardı. Öğrencilere gönderilen e-postada, “Üniversite, sınavlar için çözüm benimsemeye ve tüm öğrencilerin bir ayna kullanmasını zorunlu kılmaya karar verdi” ifadesi kullanılmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir