Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Daha İlk Maddesinde ‘Bunlar Gerçek mi?’ Diye Düşündürerek Beyninizi Yakacak 15 Olay

752PAYLAŞIM

Peşinen söyleyelim, hepsi gerçek!

1. Bugüne kadar en kısa sürede koşulan 30 100 metre koşusunun yalnızca 9’u herhangi bir doping olayıyla ilişkilendirilmedi. Bu 9 koşu da Usain Bolt’a ait.

2. Arılarının kırmızı bal ürettiğini fark eden New York’lu bal üreticileri, yakınlardaki bir kiraz işleme tesisinin bodrum katında marijuana üretildiğini kaza eseri ortaya çıkarmış.

3. Kraliçe İkinci Elizabeth torunundan gördüğü Wii oyun konsolunu bir defa denedikten sonra çok sevmiş. Arada sırada Wii Bowling oynuyormuş.

4. Zehirlenme fobisi olan Kürt Gödel, yalnızca karısının yaptığı yemekleri yediği ve karısı da hastaneye kaldırıldığı için açlıktan ölmüş.

5. Amerika’da yerel bir kilise biranın kötü olduğuyla ilgili bir gazete reklamı verince, bir yerel bira üreticisi de bu ilanı 1 dolarlık indirim kuponu haline getirmiş.

www.lonelyplanet.com

6. Hapishanelerdeki en yaygın değiş tokuş aracı artık sigara değil, hazır noodle.

7. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre ilkokul öğrencilerinin okula okul otobüsüyle gitmesi normal bir arabayla gitmelerinden 16 kat daha güvenli çıkmış.

8. Fallout New Vegas oyununun yayıncısı Bethesda, eğer oyun incelemelerde 85 puanın üzerinde bir ortalama elde ederse yapımcı şirkete 1 milyon dolar bonus vereceğini açıklamış.

Oyun 84 puanda kalmış. Herhangi bir bonus da dağıtılmamış.

9. 13 Nisan 2029’da 300 metre çapında bir astreoit Ay’dan daha yakın bir mesafeden Dünya’yı teğet geçecek. Olayı çıplak gözle gözlemlemek mümkün olabilecek.

10. Ray Charles görme engelli olmasına rağmen işitme engelliler için bir vakıf kurmuş.

Nedeniyse görme engelini gerçek bir engel olarak görmemesi, asıl engelin müziği duyamamak olduğunu düşünmesiymiş.

11. Yakılmış bir insanın külleri elmas haline getirilebiliyor. Hatta bir adamın küllerinden 9 adet elmas üretilmiş ve sevdiklerine dağıtılmış.

12. Grönland nüfusunun %20’si intihar girişiminde bulunmuş (56186 kişi)

13. 2017 Aralık boyunca Moskova yalnızca 6 dakikalığına güneş ışığı görmüş.

14. Kraliçe Viktorya içine kokain enjekte edilmiş sakız bağımlısıymış.

15. Dünya’da 8 milyon Yehova'nın Şahitleri mensubu bulunuyor fakat Yehova'nın Şahitleri inancına göre kıyamet gününde kurtuluşa erişecek insan sayısı 144 bin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

#9 hayır 13 nisan olmaz tam da homestuck günü

h0ppe

balı da çok severim kırmızı kırmızı da pek hoş duruyor kendileri :)

logicaldoor

Bu da kraliçe viktorya uyuşturucu bağımlısıymış demenin süslü yolu herhalde. Zenginlik böyle bir şey demek ki. Biz hergün suya rakı katıp içsek alkolik derler...

birinci-tekil-birey

O baldan yiyince kafa güzelleşiyo mu ki? ...... Gödel ne salak adammışsın ..... Ayrıca 11 numaraya takıldım, sülaleyi gömmeseydik keşke. Vasiyet edem çocuklara yaksınlar beni dicem de o küllerden elmas üretme maliyeti ne acaba? Yehova şahitleri konusuna hiç girmeyelim :D

Gizli Kullanıcı

#4 Mantık bilimine bir ömür verdikten sonra mantıksızca ölmek... #8 Vault'tan çıkış olayı eklenseydi 85'e ulaşabilirdi belki.

Görüş Bildir