Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplanıyor: Gündemde Hangi Konular Var?

 > 
0PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında saat 15.00'te toplanıyor.  Gündemde artan koronavirüs vakaları, Ermenistan ve Azerbaycan çatışması ile ve Kuzey Kıbrıs’ta başlayan yeni dönem olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün saat 15:00’te toplanıyor.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak olan toplantıda, artan koronavirüs vakaları ve alınacak tedbirlerin, Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan çatışmanın Kuzey Kıbrıs’ta Ersin Tatar'ın Cumhurbaşkanlığına seçilmesi ve bundan sonraki sürecin ele alınması bekleniyor.

Koronavirüs vakaları

Saat 15.00'te başlayacak toplantıda son dönemde artan koronavirüs vakaları masaya yatırılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın toplantıda bir sunum yapması bekleniyor.

Ermenistan-Azerbaycan çatışması

Ermenistan ve Azerbaycan çatışması da toplantının ana gündem maddelerinden olacak. Azerbaycan'ın Ermenistan'a karşı uluslararası hukuktan doğan haklarının da görüşülmesi bekleniyor.

Ekonomik gelişmeler

Yeni doğalgaz rezervinin keşfinin ekonomiye yansımaları da değerlendirilecek.

Kuzey Kıbrıs seçimleri

Kuzey Kıbrıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Ersin Tatar'ın seçilmesi sonrası adada başlayacak yeni dönem ve atılacak adımlar da toplantının gündeminde olacak. Toplantının ardından Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir