Görüş Bildir
Haberler
Cumhurbaşkanına Hakaretten Gözaltına Alınan Liseliler: 'Okuldan Böyle Alınmak Çok Üzücü'

Cumhurbaşkanına Hakaretten Gözaltına Alınan Liseliler: 'Okuldan Böyle Alınmak Çok Üzücü'

Lise öğrencileri Eylül G. ve Bedirhan D., ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçu gerekçe gösterilerek okullarından gözaltına alındılar. Öğrenciler savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İki lise öğrencisi, Eylül G.(16) ve Bedirhan D.,(17) sabah saatlerinde okullarından gözaltına alındılar. Gözaltı gerekçesi ise 8 Mart 2022'deki gece yürüyüşünde attıkları Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adının geçtiği sloganlar.

Bu nedenle ki liseli hakkında, ‘Cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. İki liseli bugün soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra savcılığa çıkarılarak ifade verdi. 

Sözcü'den Fırat Fıstık'ın haberine göre, ifadenin ardından serbest bırakılan öğrenciler

"Şaka zannettim"

"Şaka zannettim"

Eylül G. şunları söyledi:

“Sabahtan beri bekliyoruz. Okula gittim tam derse girerken ailem aradı. Kantinde bekledim, oraya geldiler. 9.30’da okulumdan gözaltına alındım, derslerimin hiçbirine giremedim. Savcı kararı olmadan telefonlarımıza el koyuldu. 8 Mart eyleminin üzerinden iki ay geçti. Kadınlarla ilgili sloganlar atmıştım. Bu suçlama bir iftira. Sonuçta ben yolsuzluk yapmadım, hırsızlık yapmadım. Keşke o insanlara bunu yapsalar. Reşit olmadan, okulumdan bu şekilde alınmak üzücü.”

Bedirhan G. ise şu açıklamayı yaptı:

 “Sabah okuldaydım, üçüncü ders saati başlamak üzereydi. Ablam arayıp polislerin eve geldiğini söyledi. İlk önce inanmadım ‘şaka mı yapıyorsun?’ dedim. Sonra polisler okula geldi. Önce hiçbir şey demeden telefonumu aldılar. ‘Ne için çağırdınız' dedim, ‘ifadenizi verirken öğrenirsiniz’ dediler. Yani ben savcılığa gelene kadar suçlamayı bile bilmiyordum. İfademi verdim. Suçlamalar çok saçma. Öyle bir şey söylemiş olsam bile kimse için hakaret teşkil etmiyor. Özellikle siyasetçilerin böyle şeyleri kaldıracak düzeyde olması gerektiğini düşünüyorum.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
119
60
38
25
20
12
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Hırsızlık yapsan sevilirdin genco

Mustafabagra

Nathan ulan devşirme soysuz seçimden sonra hepinizi burdan teker teker toplicaz vatan hainleri

Nisan Aysu

Topu belasını bulsun.

Selam Öabakan

millet ve ben açlıktan ölüyoruz parasızlıktan süt alamadım bugün ama sayın reis ve ahalisi nelerle uğraşıyor günü zamanı geldimi bir mühür her şeyi halledice... Devamını Gör