Görüş Bildir
Haberler
Cübbeli Ahmet'in Emniyete Verdiği İsimlerden Selefi Lider Murat Gezenler: 'Türkler Hiç Müslüman Olmamıştır'

etiket Cübbeli Ahmet'in Emniyete Verdiği İsimlerden Selefi Lider Murat Gezenler: 'Türkler Hiç Müslüman Olmamıştır'

Batuhan
29.09.2020 - 10:12

Ahmet Mahmut Ünlü'nün 'Selefi dernekler silahlanıyor' açıklamasının ardından konuşan Selefi isimlerden Murat Gezenler, 'Türkiye'de kimsenin Müslüman olmadığını' söyledi ve 'Türkiye'de İslami idare olsa yapacağı ilk iş bu tip tekke ve türbeleri yok etmek olur' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Emniyete konu hakkında ifade veren Cübbeli Ahmet’in hedef aldığı Selefi isimlerden Murat Gezenler, Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’a açıklamalarda bulundu.

2001'den beri El Kaide ve IŞİD'den dört yıl cezaevinde kalan, tüm davalardan beraat ettiğini söyleyen Gezenler, 'Türkiye'de İslami idare olsa yapacağı ilk iş bu tip tekke ve türbeleri yok etmek olur' dedi.

"Çocuğu okula göndermek şirktir"

"Çocuğu okula göndermek şirktir"

MİT raporunda IŞİD'in Konya lideri sayılan Gezenler, şöyle konuştu:

'IŞİD, Sünni toplumları Müslüman kabul ederken, biz müşrik kabul ediyoruz. Türkler IŞİD için Müslümandır. Ama bizim için değildir. İnsanların hükmü Allah'tan gayrısına vermesi şirktir. Oy atmak şirktir. Çocuğu okula göndermek şirktir. Askere gitmek küfürdür. Türkler hiç Müslüman olmamıştır.'

"Sisteme entegre olmadığımız için Selefiler kurban edilecek"

"Sisteme entegre olmadığımız için Selefiler kurban edilecek"

MİT raporunda yazdığı gibi 10-20 bin değil sayılarının çok yüksek olduğunu, her ilde 20 cemaatin olduğunu söyleyen Gezenler, 'Biri beş kişi, biri 10 kişi… Tekfir etme düşüncesinden ötürü sürekli ayrışıyoruz. Ancak 2 bin dernek yoktur' dedi.

Gezenler, Cübbeli Ahmet'in açıklamalarına ilişkin olarak, 'Sisteme entegre olmadığımız için Selefiler kurban edilecek. Zemin hazırlanıyor. Bir ay sonra operasyonlar başlayacak, hepimiz içeriye gireceğiz. İkincisi, tarikatlar kan kaybediyor' değerlendirmesinde bulundu.

Gezenler son olarak Saymaz'ın, 'Silahlı Selefi grubu yok mu?' sorusuna, 'Böyle bir düşüncesi olmadı Selefi yapının. Ben 2001'den beri beş operasyon yedim. Bir kibrit çıkmadı. Belki bir iki kişi silahlanmış olabilir' diye yanıt verdi.

Neler olmuştu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
405
69
56
34
25
15
10
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

"İnsanların hükmü Allah'tan gayrısına vermesi şirktir. Oy atmak şirktir." Bunlara kalsa devlet yöneticisi olduğu için Hz. Ömer, Ebubekir vs. hep müşriktir. H... Devamını Gör

Yılmaz Esen

Selmanı Farisiyi de kafir ilan ediyorlar zaten. onlara göre oda mecusilerin islam içine nifak tohumu ekmek için gönderdikleri ajan olarak görüyorlar. Saka de... Devamını Gör

Deneri

Türkler müslüman değildir oy atmak şirktir diyor ve tutuklanmıyor din teröristlerine niçin pkklı teröristlere yapılanlar yapılmıyor? Bir pkklı ''Türkler faşi... Devamını Gör

Söyledim gitti

Hem "Hüküm vermek Allah'ındır" de, hem de bizim müslüman olup olmadığımıza sen karar ver. Ne yiyip ne içiyorlar da böyle oluyorlar anlamak mümkün değil!