Cübbeli Ahmet'in Emniyete Verdiği İsimlerden Selefi Lider Murat Gezenler: 'Türkler Hiç Müslüman Olmamıştır'

 > 
401PAYLAŞIM

Ahmet Mahmut Ünlü'nün "Selefi dernekler silahlanıyor" açıklamasının ardından konuşan Selefi isimlerden Murat Gezenler, 'Türkiye'de kimsenin Müslüman olmadığını' söyledi ve "Türkiye'de İslami idare olsa yapacağı ilk iş bu tip tekke ve türbeleri yok etmek olur" ifadelerini kullandı.

Emniyete konu hakkında ifade veren Cübbeli Ahmet’in hedef aldığı Selefi isimlerden Murat Gezenler, Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’a açıklamalarda bulundu.

2001'den beri El Kaide ve IŞİD'den dört yıl cezaevinde kalan, tüm davalardan beraat ettiğini söyleyen Gezenler, "Türkiye'de İslami idare olsa yapacağı ilk iş bu tip tekke ve türbeleri yok etmek olur" dedi.

"Çocuğu okula göndermek şirktir"

MİT raporunda IŞİD'in Konya lideri sayılan Gezenler, şöyle konuştu:

"IŞİD, Sünni toplumları Müslüman kabul ederken, biz müşrik kabul ediyoruz. Türkler IŞİD için Müslümandır. Ama bizim için değildir. İnsanların hükmü Allah'tan gayrısına vermesi şirktir. Oy atmak şirktir. Çocuğu okula göndermek şirktir. Askere gitmek küfürdür. Türkler hiç Müslüman olmamıştır."

"Sisteme entegre olmadığımız için Selefiler kurban edilecek"

MİT raporunda yazdığı gibi 10-20 bin değil sayılarının çok yüksek olduğunu, her ilde 20 cemaatin olduğunu söyleyen Gezenler, "Biri beş kişi, biri 10 kişi… Tekfir etme düşüncesinden ötürü sürekli ayrışıyoruz. Ancak 2 bin dernek yoktur" dedi.

Gezenler, Cübbeli Ahmet'in açıklamalarına ilişkin olarak, "Sisteme entegre olmadığımız için Selefiler kurban edilecek. Zemin hazırlanıyor. Bir ay sonra operasyonlar başlayacak, hepimiz içeriye gireceğiz. İkincisi, tarikatlar kan kaybediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Gezenler son olarak Saymaz'ın, "Silahlı Selefi grubu yok mu?" sorusuna, "Böyle bir düşüncesi olmadı Selefi yapının. Ben 2001'den beri beş operasyon yedim. Bir kibrit çıkmadı. Belki bir iki kişi silahlanmış olabilir" diye yanıt verdi.

Neler olmuştu?

Cübbeli Ahmet Hoca İki Bin Selefi Derneğin Silahlandığını Açıkladı: 'İzmir Kaynıyor...' - onedio.com
Cübbeli Ahmet Hoca İki Bin Selefi Derneğin Silahlandığını Açıkladı: 'İzmir Kaynıyor...' - onedio.com
Cübbeli Ahmet: 'Silahlanan 150 Selefi Derneğin İsmini Vermeye Hazırım' - onedio.com
Cübbeli Ahmet: 'Silahlanan 150 Selefi Derneğin İsmini Vermeye Hazırım' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir