Cübbeli Ahmet: 'Silahlanan 150 Selefi Derneğin İsmini Vermeye Hazırım'

 > 
167PAYLAŞIM

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün, "2 bin selefi dernek silahlanıyor" açıklamasının yankıları sürüyor. Gazeteci Saygı Öztürk'ün aktardığına göre Cübbeli Ahmet, savcıların kendisini çağırması halinde il il belirterek silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazır olduğunu söyledi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Tele1 kanalında konuk olduğu bir programda, kamuoyunda Cübbeli Ahmet'in, "2 bin selefi dernek silahlanıyor" açıklamasına ilişkin yeni bilgiler aktardı.

"Mutlaka bilgisine başvurulmalıdır"

Öztürk şunları söyledi: 

"Bugün konuyu tekrar sorduğumuzda bana şunu söyledi: 'Evet, ben 2 bin civarında dedim ama aslında ben isim isim çıkarttım, şu şu illerimizde başta olmak üzere. Savcılar beni çağırsalar 'Ne biliyorsunuz? Hangi silahlanma konusunda sen böyle şeyler söylüyorsun, hangi dernekler, hangi yapılar?' dese ben en azından 150’sinin ismini vermeye hazırım' dedi. Yani savcıların kendisini çağırmasını beklediğini ifade etti. Bana göre bilgisine mutlaka başvurulmalıdır."

Cübbeli Ahmet ne demişti?

CNN Türk'te yayınlanan 'Tarafsız Bölge' programına konuk olan Cübbeli şunları söylemişti:

"Şahıslar pompalı mompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar. Özellikle BatmanAdıyaman taraflarında çok selefi akım var. Selefi tarafıyla İran yanlısı Şii tarafın çatışması hazırlanıyor. Barut gibi. Bu silahlanmayı durdurun. Yarın bu işin önünü alamayız. Birisi 'şeyhim ' diye cihat ilan edecek öbürü mehdiyim diyecek. Birbirine öldürür bu müslüman millet. Asker bunları vurmak zorunda kalacak. İzmir kaynıyor. Bunlar nasıl müsaade ediliyor. Mutlaka kontrol edilmesi lazım."

Detaylar için 👇

Cübbeli Ahmet Hoca İki Bin Selefi Derneğin Silahlandığını Açıkladı: 'İzmir Kaynıyor...' - onedio.com
Cübbeli Ahmet Hoca İki Bin Selefi Derneğin Silahlandığını Açıkladı: 'İzmir Kaynıyor...' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir