Corona Virüsü'nün Çin'in Nüfus Azaltma Politikası Olduğunu Söyleyen Kişinin Komplo Teorisini Çürüten İddialar

-
Abone ol

Corona Virüsü ile ilgili ortaya atılan iddialar tüylerimi diken diken yaptı...

Kaynak: https://twitter.com/SerhattBeyaz/status/...

Geçtiğimiz hafta Çin'de ortaya çıkan Corona Virüs'ü, oluşturduğu panikle birlikte komplo teorilerini de beraberinde getirdi.

İşte onlardan birisi Twitter'da bulunan "baskebabiko" adlı kullanıcının, bu virüsün Çin'in nüfus azaltma politikası olduğunu iddia ettiği şu thread dizisiydi:

1. Yine Twitter'da bulunan "SerhattBeyaz" isimli kullanıcı ise, "baskebabiko" isimli bu kişinin tamamen komplo teorisi ürettiğini ve korku tüccarlığı yaptığını şöyle anlattı 👇

twitter.com

2. 

3. 

twitter.com

4. 

twitter.com

5. 

6. 

7. 

8. 

twitter.com

9. 

twitter.com

10. 

11. 

twitter.com

12. 

13. 

twitter.com

14. 

twitter.com

15. 

twitter.com

16. 

17. 

18. 

19. 

Tüm bu iddialar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hipergrafi

Lamı cimi yok kapılarımız Çin'e sonuna kadar açık olduğuna göre "O virüs buraya gelecek!" Komplo teprisi üretmenin anlamı yok teoriler doğru bile olsa bunun bir faydası olmayacak. Neyin faydası olacak? Gripten korunmak için elimizde olan imkanların faydası olacak. Nedir bu imkanlar? Virüs henüz gelmemişken bağışıklık sisteminizi güçlü tutmaya bakın, sokaktan eve gelince elleri su ve sabunla bol bol yıkayın. Salgın ülkemizde görülmeye başlandığında herkesin ödü kopacak ve solunum yoluyla bulaşan bu virüsten korunmak için steril maskelere sarılacak kısa sürede tükenecek. Abartmadan evde bulundurmak lazım. Belki de ihtiyaç olmaz ama zararı da olmaz dursun bi kenarda.

domalt-trump

Çin'in artan nüfusla ilgili bi kaygısı yok. Olsaydı tek çocuk politikasından vazgeçmezlerdi. Bu politikadan vazgeçilmesine rağmen doğum oranı düşüyor. Çalışabilir nüfus azalırken, yaşlı nüfus artıyor. Adamlar doğuma teşvik vermeyi tartışıyor. Çin global sosyal medya ağlarına dahil değil. Muhalefet kanunen yasak. Sesi azıcık gür çıkan hapiste çürüyor. Haliyle halkın yoksuluz, sokaktayız, açız, hastayız deme şansı da yok. Yani Çin devleti için herhangi bir problem yok. Artan nüfus fakirlik getiriyor buda devletin işine geliyor. İddia kafası çalışan biri için komplo teorisi bile olamaz, sadece saçmalık.

arslanoglu

beklenir çinden

kerem-kasigur

bu amk çinlileri serseri mayın gibiler

anayimana

Komplo teorisi değil mi o ya, ben mi yanlış biliyorum?

Görüş Bildir