Çok Şükür Bugün de Utandık! Reyting Uğruna Yapmadıkları Şey Kalmayan Televizyon Dünyası Ne Zaman Pes Edecek Merak Ediyoruz!

-
Abone ol

Geçtiğimiz günlerde Meriç Erkan bir kanalda yayınlanan magazin programına katıldı. Programa girişi de her zamanki gibi olay oldu. Hem bu olaya bakmak hem de mevcut televizyon dünyasının da küçük bir eleştirisini yapmak için bir içerik hazırladık. 

Keyifli okumalar!

Geçtiğimiz günlerde Meriç Erkan bir magazin programına konuk olmuş, programa girişini ilginç bir dansla yapmıştı. Yani biz dans diyelim.

Belki biliyorsunuzdur Meriç Erkan bir dönem Ahu Tuğba'nın efsane aşkıydı. O dönem de Meriç Erkan bu şekilde davranıyordu.

Uçuyordu, zıplıyordu. Bu görüntülere aslında alışığız yani. Kendisi evlilik programlarına da katılmıştı.

Gördüğünüz gibi önceden de uçuyordu şimdi de uçuyor, oynuyor. Gelelim konumuza! Konumuz aslında Meriç Erkan özelinde televizyonların bugünkü durumu...

Ünlü ya da ünsüz olsun televizyonda garip davranışlar sergileyen insanları birçok kez gördük. Bunların çoğu normal bir insan aklına sahip kişilerin yapabilecekleri şeyler değildi.

Bunların hepsi reyting uğruna yapılan ve her geçen gün birilerinin adına utandığımız davranışlardı.

Sadece davranışlar değil, programların içerikleri de reyting uğruna kalitesizleşti. Çünkü nerede dedikodu ve kaos olabilecek programlar varsa televizyonlar onlarla doldu taştı.

Peki bunlar gerçekten istenilen reytingi almalarını sağlıyor mu yoksa bizleri televizyondan daha da mı uzaklaştırıyor?

Bence her ikisi de! Bazı kitleleri çekerken bazı kitleleri de televizyon kendinden uzaklaştırıyor. Bu böyle nereye kadar sürecek onu da bilmiyoruz. Ne kadar daha kalitesiz, boş içerikler ya da reyting uğruna komik duruma düşürülen insanlar göreceğiz bilmiyoruz.

Bildiğimiz tek şey var o da artık bu tarz televizyon içeriklerinden sıkıldığımız. Bu şekilde yayınlanan programlar devam ederse de kimsenin "İnsanlar sosyal medyaya kaydı, artık televizyon izlemiyorlar." diye sitem etme hakkı olmaz.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
thesisilya

arada evde anne internetin kablosunu alıp çıktığında sırf milletle dalga geçmeye izliyorum. önüme çıkana sövüyorum varya stres yönetimi gibi, deşarj oluyor insan asdfg

antik-ruh

leş hepsi..

im-still-capulcu

çok şükür tv izlemeyi çok önce bıraktın

hakan-ak6

çok uzun zamandır televizyon izlemiyorum ve yokluğunu da hissetmiyorum. türk kanallarının içerikleri çok uzun zamandır berbat durumda veya çöp denebilir. ara ara youtubeda tartışma programlarına bakayım diyorum sürekli bir bağırış çağırış, dizileri izleyenlerin konuşmasından anladığım kadarıyla hep aynı ve boktan konular olduğunu anladıkça milletin böylesi şeyleri nasıl izlediğine şaşırıyorum. önceden internetten yabancı dizi takip ederken şimdi iyi ki netflix ve blutv gibi platformlar varda site site dizi aramaktan kurtulduk 😃

hipergrafi

Ben artık bu kalitesiz TV programlarını eleştirilmesini de samimi bulmuyorum! Bugün bu galeri çıkıyor altında herkes "Türk kanalları zaten kalitesiz hiç bakamıyorum hep belgesel hep yabancı kanallar" diyor. Sonrki gün aynı kalitesiz programlardan birinde yaşanan bi olayla ilgili bi galeri ve altında herkes olayı enine boyuna daha önce yaşanan olaylarla karşılaştırarak yorumlamış hatta memleket meselesi gibi uzun uzun gibi tartışmış. Reytingin nereden elde edildiği belli yani kimse şikayet etmesin.

Görüş Bildir