Çocuklar İçin YouTube'da Ensest İlişki, Tecavüz, Pedofili Gibi Tehlikeli Konularla İlgili Yayın Yapan İğrenç Kanallar

786PAYLAŞIM

Çocuklarımız büyük bir tuzağın içinde!

Gelişen teknolojiyle birlikte artık çocuklar bilgisayar, telefon ve tablet gibi iletişim araçlarına her geçen yıl daha da kolay ulaşıyor. Yıllar önce bu araçlara ulaşma yaşı ortalama 16-17 iken şimdilerde 4 yaşına kadar inmiş durumda.

Özellikle video izlemeyi hayatlarının vazgeçilmez bir parçası haline getiren bu çocuklar, internet üzerinden binlerce videoya istedikleri an hızlıca ulaşabiliyor.

Bu durum da haliyle insanı tedirgin ediyor çünkü birçok platformda bu içeriklerin çocuklar için uygun olup olmadığı pek fazla denetlenmiyor.

Örneğin YouTube gibi herkese açık bir platformda çocuklar, fazlasıyla sakıncalı ve olumsuz yönde etkilenecekleri videolarla sık sık karşılaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter kullancısı Çağlar İnan, 9 yaşındaki kuzeninin YouTube'da izlediği videoları yayınlayınca durumun ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını görmüş olduk..

Kanallar, tecavüz, pedofili, ensest ilişki ve madde bağımlılığıyla ilgili konuları hikayeleştirerek yayınlar yapıyor.

Yayınlanan videoların izlenme sayısı da öyle yabana atılacak cinsten de değil. Endişe verici bir şekilde milyonlarca izlenmeleri ve beğenileri mevcut.

Çocuklar, bu yayınları izlemekle kalmayıp yorum yaparak kanal sahibiyle iletişime de geçebiliyor.

Kendi hayatlarından örnekler veren, kendisine yapılmasını isteyen, hikayeden hoşlandığını söyleyen ve bunu normalleştiren çocukların yorumları var. Bu yorumlar, insanın tüylerini adeta diken diken ediyor. Anlayacağınız henüz gelişim aşamasında olan çocuklarımız büyük bir tehlikenin içinde.

Küçük yaştaki bu kullanıcıları sanal alemden tamamen koparmayarak; şiddet, korkutucu öğeler, cinsellik, küfür, uygunsuz dil kullanımı, aşırı tüketime özendirme ve yanlış rol modeller içermeyen daha faydalı içeriklerle karşılaştırmalıyız.

Bu noktada da çocukların hem tehlikeli içeriklerden uzak kalmasını hem de eğitici ve eğlenceli videolarla vakitlerini daha değerli geçirmelerini sağlayan "Juvi" uygulaması ailelere fazlasıyla yardımcı olabilir.

Juvi’de bulunan tüm videolar çocuklarınız için izleniyor. Zararlı videoların asla bulunmadığı bu uygulamaya gözü kapalı güvenebilirsiniz.

Detaylar için: LİNK

"Juvi" hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz;

Çocuğunuzu YouTube’daki Zararlı Videolardan Koruyabiliyor musunuz? Hemen Juvi ile Tanışın! - onedio.com
Çocuğunuzu YouTube’daki Zararlı Videolardan Koruyabiliyor musunuz? Hemen Juvi ile Tanışın! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gacha-omer-loplenistan

Juvinin reklamını yapıyorlar bizi satarak

gacha-omer-loplenistan

lan siz sadece juvi mi cumi mi bimmem neyi reklam yapıyorsunuz sizin gibi kişiler yüzünden gacha topluluğu bozuluyor sadece reklam yapmayı çalışıyorsunuz ve para kazanıyor sunuz ama bir değil yıllarca uğraşılmış oyuna günlerce uğraşılmış masum olan animasyonları emeğimizi sırf bunu yapan kişinin para kazan mazı için satıyor

gunesliler

Bunlara ceza gelmez, 2002 den beri pedofiller için defalarca kez yasa cıkarmaya calısıyorlar. Ben eminim bunu kuran bunların biriyle kesin yakındır. Yemin edebilirim, ama kanıtlayamam...!

gacha-omer-loplenistan

gelirbal gibi gelir

kemal-demir14

Bu tarz rezil paylaşımlar için içeriği kapatmanın yanında içeriği paylaşanlar için caydırıcı cezalar uygulanmalı. Youtube da bu konuda elini taşın altına koyup kendi üzerine düşeni yapmalı.

gacha-omer-loplenistan

ya masumun da adı kirleniyor mesela ben

gacha-omer-loplenistan

evet

muge-kurtulus

bir şey diyim mi aklıma gelmez böyle çizgi film tarzında bir içeriğin böyle olacağı normalde...Allah belanızı versin pislik şerefsiz pedofili sapiklar çocukların zihnini nelerle kaplamışlar?! Ve 1 milyon izlenme nedir ya?!

gacha-omer-loplenistan

evet birde gachayı masum şekilde kulananlarında emekleri gidiyor Gachadaki masumların adı kirleniyor

gacha-omer-loplenistan

yani bide onların yapımcısı çocuk olunca... ciddiyim genelikle çocuklar yapıyor

Görüş Bildir