Cinsiyetsiz Olduklarını Açıklayarak Tüm Dikkatleri Üstüne Çeken 12 Ünlü

18PAYLAŞIM

Cinsel kimlik ve yönelim tartışmaları sürerken, pek çok ünlü isim çıkıp cesurca cinsel kimliğini açıklıyor. Bu açıklamalardan en dikkat çekici olanı kuşkusuz non-binary, yani cinsiyetsiz olduğunu ifade eden ünlülerden gelenler. Ne kadın, ne de erkek cinsiyetine tam aidiyet hissetmeyen ve iki cinsiyete de mensup olabilen cinsiyetsiz ünlüleri derledik.

1. Jacob Tobia

Suriye asıllı ünlü bir televizyoncu, yazar ve aktivist olan Jacob Tobia; bir erkek olarak doğmuş olsa da kadın gibi giyinmeyi seviyor ve cinsiyetler arasında nasıl geçiş yaptığını yazılarında ifade ederek kendisi gibi hissedenlere destek oluyor.

2. Ruby Rose

Herkesin çekiciliği konusunda hemfikir olduğu ünlü model ve oyuncu, önceleri erkek olmayı düşünüyormuş. Ancak şimdi tamamen nötr olduğunu ve bir cinsiyete ait olmadığını söylüyor.

3. Amandla Stenberg

"Açlık Oyunları"ndan hatırlayabileceğiniz genç oyuncu, 18 yaşına girdiğinde sosyal medyadan cinsiyetsiz olduğunu açıklamıştı.

4. Ellie Desautels

Müzisyen ve oyuncu olan Ellie Desautels, medyada cinsiyetsizlik ve ruh sağlığı konularında aktivistlik de yapıyor.

5. Ezra Miller

Son dönemin en ilgi çekici isimlerinden biri olan Ezra Miller da cinsel kimliğini gizlemeyenlerden.

6. Ser Anzoategui

Gerçek adı Karen olan ve kendini cinsiyetsiz olarak tanımlamadan önce kadın rolleri canlandıran oyuncu, artık kendisi gibi olabildiği yapımlarda ol alıyor.

7. Sam Smith

Ünlü şarkıcının yakın zamanda yaptığı cinsiyetsizlik açıklamaları, bu kavramı bilmeyen medya tarafından çok yanlış yorumlanmış; şarkıcının kadın olmak istediği bile öne sürülmüştü.

8. Nico Tortorella

"Çığlık 4" ve "The Following" gibi yapımlarda yer alan oyuncu da belli bir cinsiyet kavramını kabul etmediğini söyleyenlerden.

9. Tom Phelan

Trans bir oyuncu olarak tanınsa da, cinsiyetsiz olduğunu ve kadın ya da erkek olarak tanımlanmak istemediğini belirtmişti.

10. Angel Haze

İngilizce'deki cinsiyet kalıpları (o demek için he veya she kullanılması) rap yıldızını rahatsız ediyor ve o da diğer cinsiyetsiz isimler gibi they/them (onlar, onların anlamına gelse de cinsiyet belirtmediği için o anlamında kullanılıyor) kullanılmasını istiyor.

11. Asia Kate Dillon

Bir dizide rol alan ilk cinsiyetsiz kişi olma özelliğine sahip olan oyuncuyu "Orange Is The New Black"te izlemiştik.

12. Lachlan Watson

Ünlü dizi Sabrina'nın yeni versiyonunda izlediğimiz 18 yaşındaki oyuncu da kendisini bir cinsiyete ait hissetmiyor.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gunesliler

PompAi vol 2.

ulas-c.-cakmak

Hah, sonunda Amerika'nın boktan SJW ideolojileri Türkiye'de de kendini gösteriyor. Tahmin etmiştim. Hangi Yahudi banker fonluyor sizi? Soros mu? Toplumsal cinsiyet adı altında, cinsel kimlik hezeyanlarını ve arayışlarını yeni cinsiyet olarak yansıtma modası başladı. Yalnızca iki cinsiyet vardır. Doğuştan Hermafrodit olanları da sayarsak belki üç olur. Bunun dışındakiler bir avuç beyinsiz popüler kültür soytarısının uydurmalarıdır. Liberal Demokrasinin patlamaya başladığının kanıtları. Belki inanmayacaksınız ancak, Amerika'da bu avellere doğal olarak kız veya erkek olarak hitap ettiğinizde nefret suçu işlemiş sayılıp işinizden olabiliyor hatta mahkemelik olabiliyorsunuz. Pek çok örneği var. Artık çocukları bile bu iğrenç işlerine alet ediyorlar.

dnz-krg

buram buram antisemitizm kokan bir yorum daha. yahudilerle ne alakası var konunun? herifin birisi zengin olmuş kökeni yahudi diye yahudiler sebep oluyor diye yorum kasıyorsunuz. ulan dünya kadar yahudi var evli barklı cinsiyetlerinin de farkındalar. onlar da mı bunları finanslıyor?: ))

ulas-c.-cakmak

Bak işte bunlar tam SJW ağızları. Yahudilere en ufak bir eleştiri getirildiğinde hemen Anti-Semitist ilan edilmek. Tersine, her haltı Yahudilerin üstüne atan İslamcılara karşı kimi zaman Türkiye'deki Yahudileri de savunmuşumdur. Guardian gibi SJW gazetelerinin çoğu yazarı Yahudi. Şimdi burada link paylaşabilme olanağım olsa sana onlarca kişilik bir liste atardım. Bu tür ideolojilerin bir numaralı savunucusu Yahudiler. Youtube'de Naziler ile ilgili tüm videolar kaldırılıyor. Nazileri eleştiren belgeseller bile. Amerika'da bırak Yahudileri eleştirmeyi, Siyonizm'i eleştirmek bile yasaklanıyor. Hiçbir ulusa özel bir nefret veya sevgi duymuyorum. Ancak gerçekler göz önünde.

dnz-krg

dünyada kafama uymayan her fikri savunan 10 tane müslüman da getirebilirim bu mantıkla ve bunlar hep müslümanların ortaya attığı fikirler diye temellendirebilirim. bunun hiç bir mantığı olmaz. tanımadığım bir insanın ben zaten yahudileri de savunmuşumdur gibi palavralarına neden inanayım? siyonizmi eleştirene kadar islamcı politikaları eleştir. hiç oralarda sizleri göremiyoruz. nazileri ve faşizmin herhangi bir türünü destekleyen videolar tabiki yasaklanacak. yok bir de yasaklanmasın. almanlar daha 5 sene önce türkleri de yakıyordu. ona bile empati yapamayacak kadar körleşmişseniz yapacak birşey yok. allah kurtarsın

ulas-c.-cakmak

Eğer milyonlarca kişiyi kıtlıklarda, Gulaglarda öldüren Stalin'in, Mao'nun Marksist ideolojilerini destekleyen videolar duruyorsa Nasyonal Sosyalizm ve Faşizm içeren videolar da durabilir elbette. Eğer samimi olarak uç ideolojilere karşıysanız, her ikisine de cephe almanız gerekiyor. Eğer bu sitedeki geçmiş yorumlarıma bakarsan, İslamcılara ne büyük ayarlar verdiğimi de görürsün. Ben Müslüman bile değilim zaten. Evet, dünyadaki Müslümanların çoğunun bağnazlığa yatkınlığı var. Bu da bir gerçek. Çoğunluğu Müslüman olup da akılcı bir toplum yaratabilen tek ulus Türk ulusudur. Bunun dışındaki tüm Müslüman toplumlar İslam'ı Şeriattan ayıramazlar.

dnz-krg

bunların durması antisemitizmi haklı çıkarmaz. onlara da siz tepki gösterin youtube kaldırsın. yahudilere karşı bu şekilde bir dil kullanmanız esef verici. yazık diyorum başka birşey diyemiyorum.

ulas-c.-cakmak

Hayırdır nedir bu Yahudi aşkı anlayamadım? Daha beterlerini Araplar içinde söyleyebilirim. Bir Türkçü olarak kendi ulusumu bile eksiklerimizin farkına varmamız için çekinmeden eleştirebilirken, neden ne halt olduğu besbelli toplumlara karşı hoş görü adı altında susayım? Biraz araştırma yapın. Mihail Bakunin gibi Anarşist, hiçbir ulusal değer sahip olmayan bir kişi bile Yahudilerin birbirini inanılmaz tutup kayırarak azınlık oldukları ulusları nasıl yönlendirdiklerinden söz etmiştir. Ancak takdir ediyorum onları. Nitekim kraldan çok kralcı olan, kendilerini Yahudilerin hizmetine adamış pek çok kişi ve kurum yarattılar. En büyük örneği Evanjelistler.

dnz-krg

birilerine temelsiz, saçma argümanlarla düşmanlık edilmesine karşı çıkmak için insan olmak yeterli. bu da yahudi aşkı, x y aşkı değil insanlıktır. şu an tanıştınız, alışırsınız.

ulas-c.-cakmak

Temelsiz ve saçma argümanlar mı :D neyse, gözlerini Politik Doğruculuk kör etmiş sana bir şey anlatmak olanaksız. Ha bu arada şu hep sayıkladığınız insanlık nedir bana bir açıklar mısın? Kim koymuş bunun kurallarını veya ilkelerini merak ediyorum. Her türlü saçma sapan iş insanlık yaftası ile yapılıyor günümüzde. Batı'daki SJW kesimi, Hümanizm diyerek ülkelerine gitse kellelerini alacak adamların ülkelerine girmesini savunuyor. Tabii bu da yalandır sana göre. Sizi zerre kadar umursamayacak olanları savunmak için kendi kanınızdan olana aklınızca cephe alıyorsunuz da, acıyorum size.

dnz-krg

benim kanımdan olan kim arkadaşım? anam babam mı kardeşim mi? onun dışında birisi benim kanımdan değil. sen hiç değilsin. benim faşistlerle ortak kanım yok. kanım da akmaz sizin gibi yahudi düşmanları için. aynaya git bak kendine acı. neden insan olarak doğdum da insan olamadım diye düşün. üç beş tane antisemit herifin kitabını okuyup gelip burada biliyormuş gibi papağan gibi onların yazdıklarını tekrarlıyorsunuz. o herifler o işten para kazanıyor sizin gibiler de orada burada birşey biliyorum sanıp boşa sıkıyorsunuz. benim bildiğim bir tek şey insan seçemediği birşeyden dolayı düşman olarak görülmez. mesela sen türk olduğun için birisi seni dövmeye kalksa, onu da eleştiririm. türk değilim ama eleştiririm. bunu anlayabilmen için epey çalışman lazım. asıl sana acınır.

ulas-c.-cakmak

Hala Anti-Semitist diyor ya :D sorsam ifade özgürlüğünü savunursun, ancak bir toplululuğu mantık çerçevesinde eleştirdiğimiz de anında Faşist oluyoruz ne kadar ilginç. Sen şu Suriyeli asalak sıçanları da insanlık (!) adı altında korursun kesin. Ne insanlıksa artık, yalnız başkalarına çalışıyor. Ben kimseyi olduğu şey için suçlamıyorum. Balık hafızalı değilsen önceki yorumlarımda bunu belirttim zaten. Bana ve benim toplumuma tehditse düşmanımdır, yararlı ise dostumdur. Popülistler gibi özel bir düşman yaratma derdim yok. Herhangi bir Anti-Semitist kitap da okumadım. Lütfen bana açıklar mısın ne şu "insanlık"? kim koymuş bunun kurallarını? her insanın eşit olduğunu veya korumaya değer olduğunu söyleyen kim? kutsal bir otorite mi? Özünde fazla gelişmiş bir primat olan türüne kıçınızdan birkaç öznel değer uydurup bunu insanlık-vicdan-barış adı altında insanlara pazarlıyorsunuz.

ulas-c.-cakmak

Sizin de şu ruhlar aleminde gezinen dincilerden farkınız yok. Elbette kimi insanlar değerlidir. hepimiz insanız sonuçta. Bilim ve sanat üreten, kendini geliştiren, üstün olan, kısacası üyesi olduğu türün erdemlerini yerine getiren insan toplulukları değerlidir. Ancak tarih boyu ve günümüzde tek yaptığı yiyip içip üremek olan, daha aşiret yapısından bile çıkamamış, girdiği uygar topluluklara da pisliğini bulaştırıp her şey bozan asalaklara döl israfı denir. Bizimle aynı genetiğe sahip olmaları onların yaşama hakkı olduğu anlamına gelmez. Rüyadan uyanın artık. Sihirli gök kuşağı diyarında yaşamıyorsunuz. Otuz-kırk yıl sonra, sizin bu cahilane Hümanizm'iniz yüzünden dünya nüfusu on milyara vuracak. Kaynak yetersizliği başladığında, on milyonlarca Arap,Afrikalı,Hintli kapını tırmıklamaya başladığında görürüm senin insanlığını. Sokakta görsen ıyk diyeceğin adamları savunuyorsun yüzsüzce. Azıcık samimi ol samimi.

dnz-krg

bu mantıkla bakıyorsan dünyada ilk önce müslümanları yokedecekler. senin gibi. neye çalışıyorsun ona bir bak: )

ulas-c.-cakmak

Benim Müslüman olduğum kanısına nereden vardın? Umrumda olan tek Müslümanlar Türk Müslümanlardır. Zaten Türk ulusu dışında sekülerizmi benimseyebilen Müslüman bir ulus yok. Bizim Müslümanlığımız'da hep ötekilerden farklı olmuştur. Şu an ki çoğunluğu Müslüman olan halklar insanoğlunun pisliğidir. Kafir diyerek öldürmek istedikleri insanların ülkelerinin kapısını aşındırıp duruyor, vebalarını o ülkeye yaymak istiyorlar. İngiltere'de Şeriat mahkemesi bile kurdular bu Biyolojik artıklar için. Bu yığınları ülkelerine almak isteyenlerde senin gibi SJW kafasındakiler zaten. Ayrıca şu ağzından düşürmediğin "insanlık değerlerini" nin neye dayandığını açıklamadın.

ulas-c.-cakmak

Bu SJW'nin en ayırt edici özelliği hangi ülkede olursa olsun kendinden olana, ulusuna,kültürüne, hatta ailesine düşman olmak. Sürekli bir aşağılık kompleksi yaşamak. Hani özenip yaltaklandıkları uluslarda Japonlar gibi zeki ve üstün toplumlar olsa neyse diyeceğim. Amerika'dakiler Zencilere, buradakilerde Kürtlere aşık olmuşlar. Sorsan "ezilenin" tarafında olduklarını söylerler. Yersen tabii. Artık Batı'da en ufak bir yabancı karşıtı, ulusçu, ve devletçi görüş belirttiğinde anında Guardian gibi bok çukuru gazeteler tarafından Aşırı Sağcı, Alt-Right damgası yiyorsun. Belki bilirsin, Ben Shapiro gibi SJW karşıtı ve normal muhafazakar adamları bile Nazi ilan ediyorlar. İşin gülünç yanı adamda Yahudi. Avrupa'nın Liberalizm'i öyle bir sıçtı ki, bugün Batı'da Liberalizm'i temsil eden grup "nefret söylemi" adı altında en ufak hoşlarına gitmeyen şeyi sansür hatta dava yolu ile kaldırıyorlar. Herkese Faşist diyen Pembe Faşistler.

ulas-c.-cakmak

Yarı Yunan yarı Fransız ha :D :D :D salaklık ben de, başından beridir seninle tartışıyorum. Önceden söyleseydin bari. Senin Türk ulusuna düşman olman kadar doğal bir şey yok. Tek merak ettiğim şey şu, Türkçeyi nereden öğrendin?

dnz-krg

genellikle benimle ilgili konuşanın kendisine cevap veririm ancak arkadaş maalesef gıyabımda söylediklerini bana söyleyemeyecek kadar korkak. o yüzden böyle bir yaratığa cevap vermeyeceğim ama senin için aynı şeyi diyemem. Türkiye'de büyüdüğüm için öğrendim. Yorumlarımı aklı başında kim okusa Türklere herhangi bir düşmanlığım olmadığını anlamıştı. Ancak birisine doğrudan yanıt vereyemecek kadar ezik bir adamın benim yorumlaması da mümkün değil . O yüzden o arkadaştan pay biçerek değerlendirmen yanıltıcı olur: )) Benim yorumlarım açık Türklerle ilgili herhangi bir derdim yok çünkü ben insanları tanımayı tercih ederim topyekün birilerini suçlamaktan hoşlanmam. Benim için iyi insan ve kötü insan vardır. Yahudiler için de böyle. Türkler için de. Almanlar için de böyle. Ben kişiye bakarım.

ulas-c.-cakmak

Hala anlayamadın değil mi? o "iyi" dediğin kişilikler kültürlerin bir ürünü. Ormanda büyüyen bir insanın nasıl konuşmayı,nasıl davranacağını vs. bilmiyorsa aynı şekilde ilkel kültür alanlarında yaşayan insanların da kişilikler bu şekilde gelişir. Ha bu tür toplumların arasından tek tük düzgün insanlarda çıkar bunu inkar etmiyorum elbette. Ancak bir toplumun yüzde sekseni-doksanı cahil,ezik,ahlaksız ve ilkel ise gayet de güzel genelleme yapılabilir. Yahudilere gelirsek kimse onların cahil veya düşük bir halk olduklarını söylemedi zaten. Tam tersine pek çok ulustan daha yüksek bir sosyo-ekonomik potansiyele sahipler. Onların sorunu kindarlıkları. Bak Türkiye'deki Yahudilere laf edemem, nitekim sözde din kardeşlerimiz bile bizi en ufak tökezlememizde sırtımızdan bıçaklarken onlar Türk ulusuna sadık kalmayı sürdürdüler.

dnz-krg

yersiz bir tartışma haline geldi. bu mantaliteyi son yüz senede savunan milliyetçilerin bile hali ortada.

ulas-c.-cakmak

Ne varmış Milliyetçilerin halinde? II.Dünya Savaşından önceki dünya çapındaki Ulusçuların neredeyse tamamı aydın kesimindendi. Bizim gibi ulusal benliğini geç tamamlamış bir toplum bile Nihal Atsız,Ziya Gökalp,Mahmut Esat Bozkurt, Zeki Velidi Togan gibi pek çok Ulusçu aydın çıkardı. O beğenmediğin Nazilerin IQ seviyelerine bir bak derim. Daha sonra Marksistlerin ve Liberallerin baskısı yüzünden Ulusçuluk, Ülkücüler veya Amerika'daki Redneck Beyaz Üstünlükçüler gibi ayak takımı Popülistlerin eline düştü. Örneğin bugün Ülkücüler Ulusçu olduğunu iddiaa ederler, ancak gidip baksan İslamcılığın babası oradadır. Türkten çok Kürt vardır ocaklarında. Bugün o hayran olduğun Batı Ulusçuluk ile kuruldu. Yarı Fransızsın ancak sanırım Fransızların yeryüzündeki en Ulusçu toplumlardan biri olduğunun farkında değilsin?

dnz-krg

fransızlar dünyanın en özgürlükçü milletidir. ırkçı değil milliyetçilikleri de kültürel milliyetçiliktir. ırkçı olanlarını aklı başında kimse tasvip etmiyor. bir marine le pen'i savunacak kadar aklımı kaçırmadım henüz.

ulas-c.-cakmak

Kültürel Milliyetçilik ha? E Türkiye'de de Kültürel Milliyetçilik vardı, "Kendini Türk hisseden herke Türk'tür" dedik. Bizim Liboşlara göre bu da Irkçılık. Fransızların yaptığı asimilasyon hareketleri hakkında bilgin var mı? Evet özgürlükçü bir ulus Fransızlar. Ancak bu özgürlükçülükleri Cezayirliler veya Afrikalılar gibi sömürdükleri halklar için pek çalışmıyor. Yanlış anlama kınamıyorum. Ben Fransız olsam gururla sömürgecilik geçmişimi kabul ederdim. İki bin yıl boyunca kilden evde oturup demir bile işlememiş, kabile düzeninden çıkamamış toplumların kaderi bellidir. Yapay seçilim diye bir şey var. Marine Le Pen'e gelirsek, kendisine pek bir hayranlığım yok ancak ulusunun çıkarlarını her şeyin önünde tutan bir kişi olduğu açık. Tabii sen Macron gibi ülkeyi sığınmacı çöplüğüne çeviren Politik Doğrucu betaları tercih edersin orası ayrı.

dnz-krg

ben herkesin özgürce yaşamasını isterim. macron benim gözümde kişiliksiz bir figür. sadece lisedeyken kendisini taciz etmiş öğretmeniyle evlenmiş olması bile yeterli. cezayirliler konusunda ise sömürgeciliği asla savunamam. ben cezayirli olsam bundan mutsuz olurdum. kendi dillerinden evvel fransızcayı öğreniyorlar. bu utanç verici birşey. senin gibi hayvanlar aleminde yaşıyor gibi bakmıyoruz dünyaya. bir müslümanın da, yahudinin de, ateistin de, x veya y dininden olanın da ibadet edebilme hakkı var, kendi kültürünü yaşama hakkı olmalı, başkalarını zorlayıp, hukuku hiçe saymadığı sürece. herkesin benim kadar değerli olduğuna inanıyorum. bu şekilde inanmak mecburiyetinde değilsin. ama benim fikrim bu.

ulas-c.-cakmak

Ben nerede başkalarının inancına karışalım dedim ki? Herkes inancını kendi ülkesinde yaşasın. Her din birbirine düşman olmasa bile doğal olarak rakiptir. Nitekim din yapısı gereği dogmatik olduğundan kendi gerçeğinin tek gerçek olduğunu ve kendinden olmayanın sapkın olduğunu düşünür.

corpse-bride

cınsıyetsızlıkten kasıt ne ? her ıkı cınse aıt olan seylerden hoslanması mı kastedılıyor? ayrıca sam smıth bıldıgım kadarıyla escınseldı ben mı yanlıs hatırlıyorum .

lochness

Cinsel kimlik ve yönelim tartışmaları sürerken, pek çok ünlü isim çıkıp cesurca cinsel kimliğini açıklıyor. Bu açıklamalardan en dikkat çekici olanı kuşkusuz non-binary, yani cinsiyetsiz olduğunu ifade eden ünlülerden gelenler. Ne kadın, ne de erkek cinsiyetine tam aidiyet hissetmeyen ve iki cinsiyete de mensup olabilen cinsiyetsiz ünlüleri derledik.

lochness

yazının giriş bölümünü okursanız yazıyor zaten.... eşcinsel dememizin sebebi bizim kendisini erkek olarak tanımlamamız ve başka bir erkekle ilişki yasıyor olmasından kaynaklı.

nestathechopper2

CİNSİYETSİZLİK: TOPLUMSAL CİNSİYET KALIPLARINDAN HİÇBİRİNE AİT HİSSETMEME DURUMU. aptal aptal oranı buranı mı aldırdın esprileri yapmadan önce kavramı öğrenin.

ercy

"Cinsiyetsiz" miş, bak sen? Hayrola? Vücudunuzdaki bütüüüüün o milyarlarca hücrenizin her birinden tek tek hem X hem de (varsa) Y kromozomlarını tek tek söktünüz de yerine başka bir kromozom mu eklettiniz? Saçmalamışlar resmen!

nestathechopper2

kardeşim biyolojik cinsiyet değil, toplumsal cinsiyet kimliğinden bahsediliyor. ingilizcede toplumsal cinsiyet "gender", biyolojik cinsiyet "sex" olarak geçer. cinsiyetsiz insanlar "genderless" olarak anılır çünkü biyolojik cinsiyetin sadece doktorları, tıbbı ilgilendirdiği savunulur. itiraz etmeden önce araştırma yapmayı öğrenmemize daha kaç yıl var acaba.

ercy

Hay toplumsal cinsiyetinize de size de... Bayılıyorsunuz ithal kavramları ülkeye sokmaya, bütün çabanız bu! CİNSİYET CİNSİYETTİR! NOKTA!!!!

ulas-c.-cakmak

"toplumsal cinsiyet" olduğu zaman boş mu oluyor yani? Eğer gender bir toplumsal norm olduğu için kafamıza göre geçersiz sayabiliyorsak, ben de insancıllığı toplumsal bir norm olduğu için red ediyorum. Tüm azınlıkların yok edilmesini istiyorum. Olur mu? Eğer toplumsal yapıları kafamıza göre bitirebiliyorsak ben de bunu bitirebilirim gayet.

ulas-c.-cakmak

Ben de kendimi Tanrı olarak tanımlıyorum o zaman. İnsan olduğum gerçeği Biyologları, Kimyagerleri, Fizikçileri ilgilendirir. Bu zırvalar hep ruh hastası Feministlerin başının altından çıkıyor zaten.

ercy

Ulaş ADAMSIN! Feminizme karşı omuz omuza :)

ulas-c.-cakmak

Kesinlikle kardeşim. Bu arsızların aileyi,geleneksel değerleri ve ulusu yok etmelerine izin vermeyeceğiz. Erkek-kadın hak ve eşitliği arıyorsanız bizim öz kültürümüzde bunlar zaten var. Batı'nın Feminizm adı altında Marksizm propagandası yapan çakma felsefecilerine özeneceğinize, Sabiha Gökçen'e, Tomris'e özenin.

Görüş Bildir