Görüş Bildir

etiket Cinsiyetsiz Olduklarını Açıklayarak Tüm Dikkatleri Üstüne Çeken 12 Ünlü

Haberler
> Cinsiyetsiz Olduklarını Açıklayarak Tüm Dikkatleri Üstüne Çeken 12 Ünlü

Cinsel kimlik ve yönelim tartışmaları sürerken, pek çok ünlü isim çıkıp cesurca cinsel kimliğini açıklıyor. Bu açıklamalardan en dikkat çekici olanı kuşkusuz non-binary, yani cinsiyetsiz olduğunu ifade eden ünlülerden gelenler. Ne kadın, ne de erkek cinsiyetine tam aidiyet hissetmeyen ve iki cinsiyete de mensup olabilen cinsiyetsiz ünlüleri derledik.

1. Jacob Tobia

1. Jacob Tobia

Suriye asıllı ünlü bir televizyoncu, yazar ve aktivist olan Jacob Tobia; bir erkek olarak doğmuş olsa da kadın gibi giyinmeyi seviyor ve cinsiyetler arasında nasıl geçiş yaptığını yazılarında ifade ederek kendisi gibi hissedenlere destek oluyor.

2. Ruby Rose

2. Ruby Rose

Herkesin çekiciliği konusunda hemfikir olduğu ünlü model ve oyuncu, önceleri erkek olmayı düşünüyormuş. Ancak şimdi tamamen nötr olduğunu ve bir cinsiyete ait olmadığını söylüyor.

3. Amandla Stenberg

3. Amandla Stenberg

'Açlık Oyunları'ndan hatırlayabileceğiniz genç oyuncu, 18 yaşına girdiğinde sosyal medyadan cinsiyetsiz olduğunu açıklamıştı.

4. Ellie Desautels

4. Ellie Desautels

Müzisyen ve oyuncu olan Ellie Desautels, medyada cinsiyetsizlik ve ruh sağlığı konularında aktivistlik de yapıyor.

5. Ezra Miller

5. Ezra Miller

Son dönemin en ilgi çekici isimlerinden biri olan Ezra Miller da cinsel kimliğini gizlemeyenlerden.

6. Ser Anzoategui

6. Ser Anzoategui

Gerçek adı Karen olan ve kendini cinsiyetsiz olarak tanımlamadan önce kadın rolleri canlandıran oyuncu, artık kendisi gibi olabildiği yapımlarda ol alıyor.

7. Sam Smith

7. Sam Smith

Ünlü şarkıcının yakın zamanda yaptığı cinsiyetsizlik açıklamaları, bu kavramı bilmeyen medya tarafından çok yanlış yorumlanmış; şarkıcının kadın olmak istediği bile öne sürülmüştü.

8. Nico Tortorella

8. Nico Tortorella

'Çığlık 4' ve 'The Following' gibi yapımlarda yer alan oyuncu da belli bir cinsiyet kavramını kabul etmediğini söyleyenlerden.

9. Tom Phelan

9. Tom Phelan

Trans bir oyuncu olarak tanınsa da, cinsiyetsiz olduğunu ve kadın ya da erkek olarak tanımlanmak istemediğini belirtmişti.

10. Angel Haze

10. Angel Haze

İngilizce'deki cinsiyet kalıpları (o demek için he veya she kullanılması) rap yıldızını rahatsız ediyor ve o da diğer cinsiyetsiz isimler gibi they/them (onlar, onların anlamına gelse de cinsiyet belirtmediği için o anlamında kullanılıyor) kullanılmasını istiyor.

11. Asia Kate Dillon

11. Asia Kate Dillon

Bir dizide rol alan ilk cinsiyetsiz kişi olma özelliğine sahip olan oyuncuyu 'Orange Is The New Black'te izlemiştik.

12. Lachlan Watson

12. Lachlan Watson

Ünlü dizi Sabrina'nın yeni versiyonunda izlediğimiz 18 yaşındaki oyuncu da kendisini bir cinsiyete ait hissetmiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
407
289
103
86
71
40
29
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Tıntın

bunlar ünlü mü?

peynirekmek

evet

Ulaş C. Çakmak

Hah, sonunda Amerika'nın boktan SJW ideolojileri Türkiye'de de kendini gösteriyor. Tahmin etmiştim. Hangi Yahudi banker fonluyor sizi? Soros mu? Toplumsal c... Devamını Gör

Dnz Krg

buram buram antisemitizm kokan bir yorum daha. yahudilerle ne alakası var konunun? herifin birisi zengin olmuş kökeni yahudi diye yahudiler sebep oluyor diye... Devamını Gör

ruby rose,ezra miller.