Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cinsel İstismara Uğrayan Çocuk, Saldırgan Tahliye Edilince İntihara Kalkıştı...

 > 
414PAYLAŞIM

Ülkemizde kamu vicdanını sızlatan yargı kararları hemen her gün basına yansıyan haberler ile gündemdeki yerini koruyor. Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 15 yaşındaki bir lise öğrencisi, kendisine cinsel istismarda bulunan ve tutuklu yargılandığı davada tahliye edilen 42 yaşındaki zanlının tahliyesinin ardından  intihar girişiminde bulundu. Tedavi altına alınan çocuğun hayati tehlikesi sürüyor...

Doğan Haber Ajansı'nın aktardığı bilgiye ve iddialara göre Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası T.A.Ş.’de işçi olan A.K., ailece görüştükleri komşusunun kızı G.D.’yi yemek yeme bahanesiyle eve çağırdı ve kapıyı kilitlemesinin ardından kendisini öpüp dans etmeye zorladı.

G.D., gizlice mesaj atarak çağırdığı ablasının gelmesiyle zanlının elinden kurtulabildi...

Bu olaydan 2 gün sonra İngilizce kursunda öğretmenine durumu anlatan G.D., daha sonra ailesiyle birlikte şikayette bulundu.

'Cinsel istismar' ve 'kişi hürriyetini yoksun kılma' suçlarından tutuklanan zanlı, 9 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı ancak...

Mahkeme heyeti, davanın temyiz aşamasını da dikkete alarak sanığın karar kesinleşene kadar tahliyesine karar verdi. 

Duruşmanın ardından G.D. ve ailesi mahkemenin bu kararına tepki gösterdi.

Zanlının tahliyesinin ardından büyük üzüntü yaşayan çocuğun çok sayıda sakinleştirici ilaç yutarak intihar girişiminde bulunduğu aktarılıyor...

Habere göre dün akşam odasına kapanan G.D., kullandığı sakinleştirici haplardan çok sayıda içerek intihara kalkıştı.

Hastanenin yoğun bakım servisinde tedavisi süren G.D.’nin hayati tehlikesinin devam ettiği belirtiliyor.

Babası: 'Adalet istiyorum'

G.D.'nin babası Ayhan D., "Kızıma 17 Ağustos’ta tecavüz etmeye kalkmışlardı. O tarihten bu yana tutuklu olan sanığı adalet serbest bıraktı. Buna üzülen kızım intihara kalkıştı. Adalet istiyorum. Bunu yapanlara da hakkımı helal etmiyorum. Kanun istiyorum" dedi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir