Çin Yine Dünyanın En Çok Markasına Sahip Ülke Oldu

 > -

Çin Yine Dünyanın En Çok Markasına Sahip Ülke Oldu

Çin Yine Dünyanın En Çok Markasına Sahip Ülke Oldu

Ülkede geçen ay itibariyle 7,61 milyon tescilli marka bulunuyor

Çin bu yıl da dünyanın en çok tescilli markasına sahip ülkesi unvanını korudu. Çin Devlet Sanayi ve Ticaret İdaresi (SAIC), ülkede haziran sonu itibariyle geçerli tescilli marka sayısının 7,61 milyona ulaştığını açıkladı.

Kuruluş, haziran ayı itibariyle 14 milyon marka başvurusu aldığını belirtirken, Çin'in 2002'den bu yana tescilli marka başvurusunda da dünya lideri olduğunu kaydetti. Çinli kuruluşların halen maliyet avantajına güvendiğinin altını çizen SAIC Başkanı Cang Mao, ülkedeki ihracat odaklı firmaların yüzde 20'sinin kendi markaları olduğunu söyledi.

Cang, Çin'in toplam ihracatında firmaların yüzde 11'inin yerel markalarını kullandığını belirtti. Dünyanın fabrikası konumundaki Çin, son yıllarda "Made in China" etiketi taşıyan ürünlerden çok yenilikçi yönünü geliştirmek ve ülkede üretilen daha çok ürünü ihraç etmek için çaba sarf ediyor. Ülke, mayıs ayında marka kaydı ve fikri mülkiyet haklarının korunması için "Tescilli Marka Hukukunu" revize etmişti. Çin'de marka ve fikri mülkiyet haklarının ihlali gibi konularda cezaların daha da artırılması hedefleniyor.

Milliyet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir