Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çin’in En Zengin Adamından 3 Önemli Ders

4PAYLAŞIM

Jack Ma, Alibaba’nın rekor halka açılımı sonrası oldukça yoğun günler geçiriyor. Geçtiğimiz salı New York City’de bir panele katılan Ma gelecek planları hakkında konuştu. Sohbeti sırasında pek çok tavsiye de veren Ma’nın konuşmasında akılda kalması gereken üç şey şöyleydi:

1- Daha çok para, daha çok problem: Çok paranız olduğunda, özellikle bu para bir yatırımcı parasıysa, sorunlarınız ve sorumluluklarınız da artacaktır. ‘‘Eğer 1 milyon dolarınız varsa şanslısınızdır. Eğer 10 milyon dolarınız varsa problemler başlamış demektir, enflasyonu ve nereye yatırım yapmanız gerektiğiniz düşünürsünüz. Eğer 100 milyon dolar veya 1 milyar dolarınız varsa bu büyük bir sorumluluktur çünkü insanlar size o kadar parayı diğerlerinden daha iyi yere harcayabileceğinize güvendikleri için vermişlerdir.’’

2- Büyük düşün: Ma, başarılı olmalarını bugün mükemmel bir iş yapmış olmalarına değil, 15 yıl önce bugünü görerek internetin küçük işletmelere faydalı olabileceğine inanmalarına bağladığını söyledi.

3- Gençleri cesaretlendirmek: ‘‘Genç insanlar ve küçük işletmeler bir gün büyüyeceklerdir. Gençlerin aklına ektiğiniz fikir tohumları olgunlaşarak dünyayı değiştireceklerdir’’.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir