Cildi Güzelleştirmek ve Kilo Vermek İçin Uygulanan Şaşırtıcı Bir Yöntem: Kendi İdrarını İçmek!

228PAYLAŞIM

Daha iyi bir cilde sahip olmak, kilo vermek ve daha genç hissetmek için oldukça çılgın yollar deneyen insanlar var. Bunlardan biri de, kendi idrarını içmek! Kısa sürede popüler olan bu garip yöntemi uygulayan insanların deneyimlerini Dailymail'den sizler için derledik.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/health/artic...

Bu yolu deneyen insanlar, alışılmış yollar yerine kendi idrarlarını içmenin daha doğal bir yol olduğunu düşünüyorlar.

Kimse tarafından bilinmese de kendi idrarını içmek, cilde hatta gözlerine sürmek, asırlık bir uygulamadır. Bazı insanlar tarafından enerji kazanmak, sahip olunan bazı hastalıkları iyileştirmek ve genç görünmek için uygulanan bir yöntemdir. Bu insanlar, sağlık konusunda yazılar yazan blog yazarlarının ilginç fikirlerini göz önünde bulundurarak kendi sağlıklarını korumak için tuvalete gidiyorlar.

Idaho'da yaşayan 49 yaşındaki meteorolog Christo Dabraccio, kendi idarını içerek 13.6 kilogram verdiğini ve kendisini Süperman gibi hissettiğini söylüyor.

Dabraccio'nun bu çılgın tavsiyesini dinleyen, Maryland'da yaşayan 26 yaşındaki ressam Julia Sillaman ise, kendi idrarını içerek mucizevi biçimde aknelerinden kurtulduğunu ve 11.3 kilogram verdiğini söylüyor.

Bilim insanları ise, bu uygulamanın insanlara faydası olduğuna dair hiçbir kanıt olmadığı, idrar içmenin insanların kendileriyle dalga geçilmesinden başka bir şey sağlamayacağı görüşündeler.

Amerika'da internet üzerinden birbirlerine tavsiye verip deneyimlerini anlatan insanlar ile birlikte idrar içen insanların sayısı çoğalmaya başladı.

Temel mantık idrarın, vücudun özelliklerini geliştirmek, hastalıklarla savaşmak ve diğer arındırma etkilerini sağlamak için zehri tekrar emebilen bileşime sahip olmasıdır.

Ancak bu iddialar, idrar içmenin faydalı olduğuna dair bilimsel bir kanıt olmadığı için, bu uygulamanın zararlı olabileceğini düşünen uzmanların ağzında acı bir tat bıraktı.

Dabraccio bu konuda açıklamalarda bulundu.

''Dürüst olmak gerekirse bu uygulamayı ilk öğrendiğimde iğrendim. Fakat daha fazla araştırma yapıp görüşleri okuduğum zaman daha fazla güven kazanmış oldum. İdrarınız kanınızın yüksek oranda filtrelenmiş bir türevidir ve kan sizin yaşam gücünüzdür. Bu yüzden idrar içmek oldukça mantıklı. Çok zaman geçmeden bunu denedim ve etkilerini görünce kendimi Süperman gibi hissetmeye başladım. Enerjiyle dolmuştum, zihnim daha açıktı, kendimi daha genç hissetmeye başladım ve artık cildim parlıyordu. Gençlik çeşmesini bulmuş gibiydim.''

Dabraccio, sosyal platformlarda sayılarının arttığını ve daha sağlıklı bir yaşam isteyen insanlar için farkındalığı arttırmanın önemli olduğunu söylüyor.

Dabraccio, idrarını şişeliyor ve yaklaşık olarak her gün üç bardak içiyor. Kendi idrarını yüzünü ve gözlerini silmek için kullanıyor. Aynı zamanda benzer uygulamaların ünlü Hollywood yıldızları tarafından kullanıldığını ama bunun gizli tutulduğunu iddia ediyor.

''İnsanların neden şüpheci olduğunu anlıyorum. İlk öğrendiğim zaman ben de aynı şeyleri hissettim. Fakat biz hiçbir şey satmıyoruz. İnsanlara kendi idrarlarını satamayız. Ben sadece insanlara daha özgür bir hayat yaşamaları için teşvikte bulunuyorum. İnsanlara yardım edebilmek adına onları bilgilendirmeyi seviyorum.''

Julia Sillaman ise Dabraccio'nun önerisini dinledikten sonra cildinin güzelleşmiş olmasının yanı sıra sindiriminin de geliştiğini söylüyor.

''Aknelerim fena biçimde patlak vermişti fakat bir dermatoloğa görünmekte kararsızdım. Tam o dönemde Christo ile tanıştım. Ne kadar sağlıklı göründüğünü ve gözlerinin ne kadar açık olduğunu hatırlıyorum. Cildim için idrar tedavisini denememi söyledi. Bu fikir beni rahatsız etmedi hatta tam aksine ilgimi çekti. Cildime idrarımla masaj yapmaya başladığım günden itibaren aknelerim azalmaya başladı ve cildim düzeldi. Perhize başladıktan sonra idrarın kokusu beni rahatsız etmemeye başladı ve tadı hindistan cevizi suyu gibi geliyordu. Daha fazla enerjim var ve kendimi doğayla daha fazla temas halinde hissediyorum. Hayatım değişti artık bambaşka bir insanım. Hayatımın geri kalanında bunu sürekli uygulayacağım. Ailemin bu durumu iyi karşılamayacağını düşündüm fakat sonuçlarını görmeye başladılar ve bazı aile bireylerim de bu tedaviyi uygulamaya başladı. İnsanların bu durumu garip karşılamalarını anlıyorum. Çünkü bu makul bir şey değil. İdrar pis kokan bir şey bu yüzden iğrenç olduğu düşünülüyor. Fakat daha fazla başarı hikayesi duyulmaya başlandığında bu duruma karşı olan ön yargılarında azalacağını düşünüyorum.''

İdrar tedavisinin takipçileri, bu durumun İncil zamanlarına dayandığına inanıyor.

Bununla birlikte, uygulama üzerinde bağımsız bir araştırma yapılmadı ve böbrek uzmanları çok fazla idrar tüketmenin, böbrek yetmezliğinin etkilerine benzer şekilde toksik atıkların birikmesine neden olabileceği konusunda uyarıda bulundular.

Sydney Üniversitesi'nde üroloji cerrahı olan Profesör Henry Woo şunları söyledi:

''İdrar içmenin tedavisel bir değere sahip olduğunu gösteren herhangi bir bilimsel kanıt kesinlikle yoktur."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
o1sinsirella

Bok da verin onu da yerler

ece-nur-acis

İstifra emojisi var mı? 🤢🤢🤢

deniz_canfeda

Deneyen herkes memnun kaldığını söylüyor ama bu çok iğrenç bir şey. Aman diyim denemeyin. Sağlıklı olucaz derken mikrop kaparsınız mazallah. Bence bunu batı gavurları namaz kılamayalım diye yapmış. Çünkü müslümanlığın kurallarından biri de necasetten taharettir. İçinizde ve cildinizde idrar varken hem namaz olmaz, hemde abdest olmaz.

guven-karatas

olay piskolojik beyninizi kullanarak yüzünüzu temizleyebilirsiniz

zeynep61650575

kusmak istiyorum

Görüş Bildir