Görüş Bildir
Haberler
Tosuncuk: "Hakimler, Savcılar, Belediye Başkanları... 'Seni Destekliyoruz' Diyen Yüzlerce İnsan Vardı"

Tosuncuk: "Hakimler, Savcılar, Belediye Başkanları... 'Seni Destekliyoruz' Diyen Yüzlerce İnsan Vardı"

Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın “Benim o dönemde arkamda bir güç vardı. Ancak bu güç sanıldığı gibi karanlık bir güç değildi” dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kurucusu olduğu 'Çiftlik Bank' üzerinden binlerce kişiyi dolandıran 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın cezaevinden tv100 muhabiri Devrim Tosunoğlu’nun sorularını yanıtladı.

‘Yurt dışındayken Çiftlik Bank’a para yatıran kişi yada kişilerle irtibatınız oldu mu?’ sorusuna Aydın’ın cevabı “İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkana kadar bazı üyelerle, grup liderleri ile görüştüğüm oldu. Mal varlığıma el konulduğu için ben de onları savcılığa yönlendirdim. Yurt dışında bulunan mal varlığım, Bitcoin ile de ödeyeceğimi söylemiştim. Yurt dışında da mal varlığıma el konuldu. Sözümü tutamayacağımı anlayınca iletişimi kopardım” şeklinde oldu.

‘Seni destekliyoruz’ diyen yüzlerce insan vardı’

‘Seni destekliyoruz’ diyen yüzlerce insan vardı’

‘Başından beri yalnız mıydınız’ sorusu üzerine Aydın “Benim o dönemde arkamda bir güç vardı. Ancak bu güç sanıldığı gibi karanlık bir güç değildi. Dönemin sivil, askeri, bürokrasiden, bakanlar, milletvekilleri, hakimler, savcılar, belediye başkanları, kaymakamlar, askeri, polisi her kesimden ‘yürü Mehmet arkandayız, sonuna kadar yanındayız, sen devlet için faydalı olanı yapıyorsun seni destekliyoruz’ diyen yüzlerce insan vardı” dedi.

‘Mal varlığıma el konuluncaya kadar ödeme yapıldı’

“Tehditler ve şantajlara karşı terör örgütü DEAŞ ve yerel mafya benden para istediler. Bunlara karşı durduğum için medyadaki güçlerini kullandılar, fitili ateşlediler” diyen Aydın, mağdurlar hakkında “Sözleşme kapsamında ana para iadesi için ihtarname gönderen bazı üyelere mal varlığıma el konuluncaya kadar ödeme yapıldı” ifadelerini kullandı.

Aydın, cezaevinden çıkınca yapacağı ilk işin ‘yaylaya çıkmak’ olduğunu da söyledi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16
13
5
5
2
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
papa-3.-jb

Yaylaya çıkmak , yani diyor ki yayla da tosun avına çıkacağım.

Uygar Aytun

Tosun doğru diyo. Bana da 2 bürokrat gelip ballandırmıştı. Heriflere "mouse ile tıklayıp inek tavuk besleyip zengin mi olacaz" dedim, "evet" dediler. Tab... Devamını Gör