Görüş Bildir
Haberler
CHP ve İYİ Parti 'İstanbul'da Tüm Seçim Yenilensin' Demişti: Yüksek Seçim Kurulu Başvuruları Reddetti

etiket CHP ve İYİ Parti 'İstanbul'da Tüm Seçim Yenilensin' Demişti: Yüksek Seçim Kurulu Başvuruları Reddetti

FreiGeist
13.05.2019 - 16:11

Yüksek Seçim Kurulu, CHP ve İYİ Parti'nin İstanbul'da tüm ilçe belediye başkanlığı seçimleri ile 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin iptali için 'tam kanunsuzluk' gerekçesiyle yaptığı başvuruları reddetti.

YSK, gündem toplantısında tüm başvuruları ele aldı.

YSK, gündem toplantısında tüm başvuruları ele aldı.

Kurul, CHP ve İYİ Parti'nin İstanbul'daki tüm seçimlerin iptali ile 24 Haziran seçimlerinin iptal edilmesi istemlerini oy birliğiyle reddetti.

Ne olmuştu?

CHPİstanbul'da tüm ilçe belediye başkanlığı seçimleriyle 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin iptali için 'tam kanunsuzluk' gerekçesiyle YSK'ya dilekçe vermişti. 

CHP'nin ardından İYİ Parti de  seçimlerinin 'tümünün iptal edilmesi' için YSK'ya itiraz başvurusunda bulunmuştu.

CHP adına başvuruyu yapan Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek "24 Haziran'da da kamu görevlisi olmayan on binlerce kişi sandıklarda görev yaptı. Gerçekten bir şeyler olduysa 24 Haziran'da da oldu" demişti.

Dilekçede '24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde de 'bir şeyler olduğu' açıkça ortaya çıkmıştır. Kimlerin ve nasıl gerçekleştirdiğini bilmiyoruz ama, kesinlikle bir şeyler oldu' denilmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
327
132
29
21
12
5
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
sinan

Yalama Sıçma Kurumu

ali

Reddedileceğini zaten CHP de İyi Parti de iyi biliyordu. Mitinglerde haklı olduklarını ve YSK nın taraflı olduğunu daha iyi bir örnekle anlatabilecekleri hak... Devamını Gör

Fatih Öztürk

yani diyorsun ki haklı olduğu halde hiç bir şey yapmasın. hiç bir şey yapmadığın zaman daha çok azıtıyorlar. bugüne kadar haklarını aramadıkları için hep ka... Devamını Gör

gizliyazarr

Haber değeri yok bunun ilginç olan şeyler haber olur mesela ''Chp nin itirazı kabul oldu'' bir haberdir ilginçtir, ama bu değil