CHP'li Mahmut Tanal'ın "Bu Millete Müstahaktır" Sözleri Sosyal Medyada Olay Oldu

-

Seçimler bitti ama sonuçların yankıları hala devam ediyor. CHP İstanbul Milletvekili bugünkü yaptığı değerlendirmeler ise sosyal medyada çokça konuşuldu. Bazı kişiler Tanal'ı desteklerken bir kısım takipçisi de Tanal'a tepki gösterdi.

Tanal bu paylaşımla başladı.

Mahmut Tanal seçmenlere tepki gösterdi.

İnce'yi ve CHP'yi destekleyenlere de teşekkür etti.

Beklediğinden az oy çıkan şehirlerle ilgili bu tweeti attı.

Müstehak sözü tepki topladı.

Ekonomik sıkıntıların kendi seçmenlerini etkilemediğini iddia etti.

Paylaşımları şöyle devam etti.

Vergi politikasına tepki göstermeyen seçmenleri de eleştirdi.

Destek verenler de oldu.

Partiyi eleştiren de.

Kendi seçmeninden de eleştiri aldı.

Siyaseti bırak diyen de oldu.

Dili yanlış bulanlar da oldu.

Olumsuz tepkileri pek umursamayan Tanal, konuşmasının haber yapıldığı linki paylaştı.

Sizce Mahmut Tanal haklı mı?

Kesinlikle haklı.
Haklı olabilir ama üslubu yanlış.
Kesinlikle haksız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
turalbaijan

Her şeyi doğru-üslubu fikri gerçekliği. Bir kaç yıla ülkede türk kalmayacak aktrollar dışında

tekin-basaran

adam hakklı beyle dağılın

ahmet.burma.9

İçinden geçenleri dümdüz yazmış. Sonuna kadar katılıyorum ancak böyle söylemlerle bir yere varılamaz, insanları bu şekilde kazanamazsın. Daha çok halkı ayrıştırmak ve bölmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürersin.

tilbe-gunduz

Çirkin dil ? Gerçekleri olduğu gibi anlatmak ne zamandan beri çirkin görülüyor sorması ayıp ? "Müstehak"a mı alındınız bu kadar ? Öyle çünkü.

metefatiht

Mahmut tanal bence kendi adına konuşsun tamam ülkemizde herşey yüzde yüz iyi güzel değil ama chp iktidarlarını da biliyoruz bu milletin çoğunluğu bu adamların yaptıklarını desteklemese beğenmese oy vermez hani akp seçmeni olmayan güruhun çomar cahil deyip dalga geçtiği o insanların kafası sizden daha net ve emin olun sizden bazı şeyleri daha iyi bilip görüp değerlendiriyorlar. Birşey daha söyleyeyim mahmut tanalın şikayet ettiği her ne varsa onlarada el atılıp düzeltilecektir inşallah gerçi hoş bu adamlar ''hükümet dünyanın en iyi işinide yapsa desteklemeyiz'' kafasındalar.

Gizli Kullanıcı

Bana CHP'nin en son ne zaman tek başına iktidar olduğunu yazar mısın?

metefatiht

Cumhuriyetin kuruluşundan 1946 yılında demokrat partinin kurulup tek partili (aslında daha önce başka başka partiler kurulmuştu fakat bir şekilde ya kapandı yada kapatıldı) dönemin sona erip 1950 seçimlerinde DP nin iktidar olduğu zamana kadar olan zaman. Hani şu açık oy kapalı tasnif yapıldığı zamanlar. Daha sonraki dönemlerde de bazı koalisyon hükumetlerin de bulundu.

tolga1905

arkadaşın yaşı 80 oldugundan CHP iktidarını çok iyi biliyor o zamanları yakından yaşamış biri olarak...Kurtuluş savaşı yıllarını da bilir...ben gördüm cephedeydi.

logicaldoor

Son onbeş yılda, o söylediğin dönemde yokluk içinde ülkeye kazandırılanların onda biri kazandırılmadı ülkeye. Hatta onları sata sata geldiler bugünlere. Beş yıl daha satacakları birşey kalmadı artık. Cahil diyorlarsa boşuna değil...

Görüş Bildir