Cesurca Davranışlarıyla İnsanların Hayatlarını Kurtaran Köpekleri Duyunca Onlara Daha Çok Hayran Olacaksınız! 😍

-

Köpekler sadece bize sonsuz sevgilerini sunmuyor, bizi sahipleniyor ve koruyorlar. Üstelik ev güvenliği gibi temel bir koruma da değil bu. Bomba ve madde bulmak üzere eğitilen, büyük felaketleri önleyen, engelli insanlara rehberlik etme görevi üstlenenler, terapi köpekleri ve eğitimi olmasa da hayat kurtaran birçok köpek var.

Köpek dostlarımızın ne kadar sadık, akıllı ve sevgi dolu olduğunu kanıtlayan bu kahramanlık hikayelerini okuduğunuzda onların ne kadar muhteşem canlılar olduğunu birkez daha fark edeceksiniz.

15. 4 kez kurşun yemesine rağmen saldırganı etkisizleştiren Layka

Asker köpeği Layka, ateş açan birinden 4 kurşun yedi; buna karşın onu etkisiz hale getirdi ve yanındaki askeri kurtardı. 7 saat süren bir ameliyatın ardından yaşama tutunan kahraman köpeğe madalya takıldı.

14. Kamyon çarpmak üzere olan çocuğu yoldan itip hayatını kurtaran Geo

Charlie Riley, karşıdan karşıya geçerken az kalsın hızla gelen kamyonun altında kalıyordu ancak kahraman Geo aniden fırlayıp çocuğu itti ve kamyonun altına kendisi girdi. Birkaç kez ameliyat geçiren köpeğin durumu artık iyi.

13. Havlayarak sahibini gaz kaçağından kurtaran köpek

Kahraman köpek, evdeki gaz kokusunun farkına varamayan sahiplerini uyarmak için yarım saat boyunca havladı ve sonunda ev halkını dışarı çıkarıp onların hayatını kurtardı.

12. Buzda kayarak düşüp boynunu kıran sahibini kurtarmak için 24 saat onu sıcak tutan Kelsey

Bu adam günlük kıyafetlerle evinin önüne çıktığında hava -4 dereceydi. Ayağı buzda kayınca düşüp boynunu kırdı ve kıpırdayamadı. Köpek Kelsey, karlar içinde yatan sahibinin yanına uzanarak onu 24 saat boyunca sıcak tutmayı başardı ve sürekli havlayarak komşuların dikkatini çekti.

11. 7 kişi, 2 köpek ve 4 kediyi yangından kurtarmayı başaran görme engelli Molly

Gece uyuduktan sonra evlerinde yangın çıkan aileyi, köpekleri Molly kurtardı. Aileyi uyandırıp dışarı çıkmalarını sağlayan Molly, sahiplerini değil evin diğer kedi ve köpeklerini de kurtarmayı başardı.

10. Uykusunda boğulmak üzere olan bebeğin hayatını kurtaran Abbie

Benjamin uykusunda boğulmak üzereydi ve durumu fark eden köpek Abbie hemen anneyi uyarıp onun dikkatini çekip bebeğin kurtulmasını sağladı.

9. Meksika’daki büyük depremde 52 kişinin hayatını kurtaran Frida

Meksika’da 7.1 şiddetinde bir deprem meydana gelmiş ve yüzlerce insan bu felakette ne yazık ki hayatını kaybetmişti. Ancak bir kurtarma köpeği olan Frida sayesinde, enkaz altında kalan 52 kişinin hayatı kurtuldu.

8. Kendisini ötanaziden kurtaran sahibinin oğlunu ölümden döndüren TatorTot

TatorTot ötanaziyle uyutulmasına birkaç saat kala kurtarıldı ve sahiplenildi. 1 hafta sonra, gece delice koşturup havlamaya başladı. Sahibi onun enerjisini atamadığını sandı ancak köpek pes etmedi. TatorTot nihayet sahibini yerinden kaldırdı ve uykusunda nefesi kesilmek üzere olan 4 yaşındaki oğlunun yanına götürdü. Kahraman köpek sayesinde küçük çocuğun hayatı kurtuldu.

7. Sahibine otobüsün çarpmak üzere olduğunu fark edince onu kurtarmak için yola atlayan Figo

Rehber köpek Figo, görme engelli sahibine otobüsün çarpmak üzere olduğunu fark edince ikisinin ortasına atlayıp darbenin büyük bir kısmını kendisi aldı. Onun kahramanlığı sayesinde sahibinin de hayatı kurtuldu.

6. Bilinci kapanan sahibinin üzerine yatıp trenin ona çarpmasını engelleyen Lilly

Köpeğini yürüyüşe çıkaran Christine Spain, birden rayların üstüne yığılıp bilincini kaybetti. Hızla gelen tren, kondüktörün çabasına rağmen duramadı. Kadını raylardan çekmeye çalışan Lilly, bunu yapamayınca sahibinin üzerine yatıp onu darbeden korumaya çalışırken trenin altında kendisi kaldı. Kahraman köpek Lilly ağır yaralandı ve sağ ön bacağını kaybetti, ancak sahibini kurtarmayı başardı.

5. Sahibinin torununun yılan tarafından sokulmasını önleyen Brutis

Brutis sahibinin torunu ile güneşli bir öğleden sonrayı bahçede geçirirken zehirli bir yılanın küçük çocuğun yanında olduğunu fark edip yılanın üstüne atladı ve çocuğun yılan tarafından sokulmasını önledi. Ne yazık ki kendisi yılan tarafından sokulan 7 yaşındaki tatlı Brutis sahibinin hızlı hareket etmesi ve onu veterinere bir an önce yetiştirmesi sayesinde hayata tutundu.

4. Çocuğu çıngıraklı yılandan kurtarıp kahraman ilan edilen Zoey

Zoey Chihuahua cinsi bir köpek ve birkaç kilo ağırlığa ve ufacık boya rağmen o bir kahraman! Evet, Zoey Colorado’da küçük bir çocuğu, ölümcül zehri ile tanınan çıngıraklı yılandan kurtardığı için kahraman ilan edildi.

3. Katrina Kasırgası'nda bir adamı boğulmaktan kurtaran kahraman köpek Katrina

Siyah Labrador Katrina 2005 yılında Amerika’da 1800’den fazla insanın hayatını kaybettiği Katrina Kasırgası sırasında bir adamı boğulmaktan kurtarıp kahraman oldu.

2. Yaşlı çifti kar fırtınasından kurtaran kahraman Shana

Kurt-Alman kurdu melezi olan Shana, Eve ve Norman Fertig isimli yaşlı çifti kar fırtınası sırasında ölümden kurtararak kahraman oldu ve bunun için ödül de aldı.

1. Sahibini saldırıdan kurtararak ödül alan Maya

Pitbull cinsi Maya, sahibi Angela Marcelino’yu sapık bir adamın saldırısından kurtarıp kahraman oldu ve 2008 yılında “Yılın köpeği” ödülünü aldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zubarak

tanrı insanlardan daha akıllı varlıklar yarattı. ama biz onların türüne verdiğimiz ismi hoşlanmadığımız insanları aşağılamak için kullanıyoruz...(!)

deyyus

İnsan çok duygulanıyor yalnız gözlerim doldu...

emircan-erdogan

sonra bir orospu evladı çıkar ve patilerini keser, tavana asar, arabanın arkasına bağlar. bir köpeği bin insana değişmem. kanlar içinde köpek ve insan görsem, köpeği kurtarırım. net.

marty_mcfly

kahraman kedi yok mu ya? :(

xaero

Var, kahraman kediler de var ama köpeklere nazaran az. Mesela pitbull saldırısına uğrayan 4 yaşındaki çocuğu kurtaran kedi de var,. Bu durum da kediler ile köpeklerin farkını ortaya koyar. Bir köpek sahibinin tehlikede olduğunu hissettiği anda terttüd etmeden yardım eder. Kediler öyle değil, kediler canları isterse yapar. Sadakat konusunda dünyanın en sağdık canlısı köpektir! Köpeklerdeki sadakat insan dahil hiç bir canlıda yoktur! Dünya üzerinde hiç bir canlı bir başkasının sözüne güvenerek açlıktan ölene kadar beklemez! O yüzden bir insana "bir köpek kadar sadakatin yok" demek köpeklere hakarettir! Köpeklerdeki sadakat hiç bir canlıda yoktur!

deyyus

Bir bakıma kedini nasıl eğittiğinle ve ona nasıl davrandığınla alakalı, evet köpek tereddüt etmez. Misal benim kedim var arkadaş şakadan kolumu tuttu arkadaşın eline sıçrayıp tırmalamıştı... Ve vücudunda bir yerin ağrısın oraya gelip masaj yapar. Ayrıca ülkemizdeydi sanırım çöpe atılan bir çocuğu donmasın diye üstüne yatıp insanlar gelene kadar beklemişti kediciğin biri...

layd

hepsini de okurken gözlerim doldu kuzucuklarım benim..

pofuudk19

Hayvanlarda olmasa çekilmez bu hayat

Başlıklar

Depremtatlı
Görüş Bildir