Çektiği Makyaj Videosuyla İzleyen Herkesin Ağzını Açık Bırakan 3 Yaşındaki Makyaj Uzmanı: Liriana

Güzellik
146PAYLAŞIM

Makyaj konusunda çekilen videolar hepimiz için büyük bir yardımcı. Hatta bazı YouTuber arkadaşlar bu konuda kendilerini fazlasıyla geliştirmiş durumdalar. Karşımıza çıkan 3 yaşındaki bu minik de birçok makyaj ustasına taş çıkartıyor. Detayları Yahoo'dan derledik.

Kaynak: https://au.be.yahoo.com/lifestyle/parent...

3 yaşındaki makyaj uzmanı Liriana internet dünyasını resmen salladı. Videoda olmayan göz altı torbalarını kapatmak için kapatıcılar sürüyor, göz kapaklarını farla güzelce renklendiriyor, rimeli de çekiyor.

Üstüne bir de koyu kırmızı rujunu sürüyor ki, sormayın! Ha bu sırada tırnaklarındaki ojeyi de izleyenler gözden kaçırmadı elbette. Sonuç ise hiç de beklediğiniz gibi felaket değil.

Dünyalar tatlısı bu minnoşun annesi videoyu geçtiğimiz yıl Ekim ayında paylaştı. O zamandan beri de 13. 500 izlenme aldı.

Birkaç hafta sonra ise Huda Kattan videoyu kendi Instagram hesabında paylaştığında 1 milyondan fazla görüntülendi. 

'Yaptığım her şeyi taklit etmeye bayılıyor. Gerçekten her şeyi benimle aynı olmak zorunda; kıyafetlerimiz, makyajımız, saçlarımız...' 

Liriana, annesinin söylediğine göre her zaman yalnız çalışıyor. Annesinden hiçbir şekilde yardım almıyor.

'Yalnızca oturuyorum ve o yapacaklarını yaparken görüntüleri kaydediyorum.'

İzleyenlerin birçoğu Liriana'nın makyajı kusursuz tamamlamasına hayran kaldı. Takipçilerden biri kendisinden daha iyi makyaj yaptığını söyledi.

Bir başka takipçi de bir el resmini bile zar zor çizebildiğini, bu ufacık çocuğun yaptıklarına hayran olduğunu belirtti. Annesi ise kızının iki yaşından beri makyaja ilgisi olduğunu vurguladı. Fakat videoyu izleyenler arasında hayran kalanlar olduğu kadar, nefret kusanlar ve çocuğun yaşının makyaj yapmaya hiç de uygun olmadığını düşünenler de oldu. Yapılan yorumlar bunu açıkça gösterdi:

'Neden çocuklara doğal güzelliğin daha iyi olduğunu öğretmiyoruz?'

'Bunun için daha çok küçük. Gözlerine sürdüğü her şeyin içinde kimyasallar var. Bu çocuğun ailesi nerede?'

'Şimdiye kadar gördüğüm en kötü ebeveyn. Neden yalnızca bir çocuk olarak mutluluğunu yaşayamıyor, ortalığı dağıtmıyor ve makyaj yapmak dışında bir şeylerle eğlenmiyor?'

Suella ise bu durumda nefret söylemlerine karşı kendini savunma ihtiyacı hissediyor.

 'En başında beni rahatsız ediyordu bu durum. Özellikle de HudaBeauty kızımın videosunu paylaştığında hepimiz çok heyecanlandık. Sonrasında yapılan olumsuz yorumları okuduğumda yalnızca kendimi ifade etmek istedim. Söylenenlerin hiçbiri doğru değildi. Kızım normalde uyanıp hemen makyaj yapmıyor sonuçta. Yalnızca zaman zaman makyaj malzemeleriyle oynamaktan keyif alıyor. Bundan da yanlış bir şey görmüyorum. Sonuçta hepimiz yaptık bunu. Makyaj yaparken videosunu çekmeye başladım. Bunu da ailem için yaptım. İnsanların yorumlarını okuduğumda onun masumiyetini çalmaya çalıştığımı, kendisini olduğu gibi sevmeyeceğini söyleyenleri gördüm. Şok geçirdim. Herhangi bir annenin çocuğunun kötülüğünü düşüneceğini sanmıyorum. Bunların hepsi eğlenme amaçlı. '

Suella insanların böyle şeyleri fazla ciddiye almaması gerektiğini düşünüyor.

'Onları görmezden gelmeyi öğrendim. Kızımı destekleyenlere de teşekkür ediyorum.'

Hiç kimse bu yaştaki bir çocuğun makyaj yapmasının doğru olduğunu savunmuyor ama bu ufaklığın makyaj konusunda birçoğumuzdan daha iyi olduğunu inkar edemeyiz. 😍👏

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gudaydiya

Annesinden görüp özeniyor çocuk malesef. Annesi 2 yaşından beri ilgisi var diyor ama annesi yapmasa bu yaşta bu ilgisi olmayacaktı ki. Çocuğum benden görüp böyle bir şeye özeniyorsa gerekirse 10-15 sene hiç makyaj yapmazdım herhalde.

odysseia

Abartmayın cildine yazık ediyormuş, prim yapılıyormuş falan sonuçta bu kız annesinin de dediği gibi her gün makyaj yapmıyor ve eminim yaptıktan en fazla 15 dakika içinde siliyordur annesi makyajını ne kadar zarar verebilir? Kız bunu yaparken eğleniyor ve annesi de bu anları videoya çekmiş gayet tatlı bence. İleride de kendini bu alanda çok geliştirebilir belki çok ünlü bir makyaj sanatçısı bile olur hevesi varsa kırmaya gerek yok

benimadm13

Yazık, bu yaşta cildine yazık ediyor

xneslix

Çocukta bir suç yok bence o sadece çevresinden ne görüyorsa onu yapıyor. Suç tamamen ailede küçücük kızın üzerinden para kazanıp birde bunu savumasında.Bu kızın büyüdüğünde estetik ve güzellik bağımlısı biri olacağından da hiç şüphem yok.

askito-muyum-ben

Şimdi kimse burda ayak yapmasın küçükken biz de annelerimizin makyaj malzemerini ondan habersiz yüzümüze fütursuzca boca ettik. Kimse de bize onun içinde kimyasal var demedi. Daha ortaokula giderken gözümüze kalem çekmeye rimel sürmeye başladık, kimse bize dur daha küçüksün demedi. O yaşta makyaj yapmasını desteklemiyorum tabiki sadece yeteneği varmış bitti bu kadar. Büyüyünce daha iyi şekilde kullanır bu yeteneğini.

morbidezza

Yok illa boş yapacaklar. Anne kıza engel olup yeteneğine ve eğlencesine engel olsa o zaman da kötü anne olurdu.

Görüş Bildir