Görüş Bildir
Haberler
Castro: Papa Beni Dine Döndürecek

Castro: Papa Beni Dine Döndürecek

Ulaş
10.05.2015 - 17:35
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Küba Devlet Başkanı Raul Castro, Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco'yu Vatikan'da ziyaret etti.

Aynı zamanda Vatikan Şehir Devleti Başkanı olan Papa Francesco ile görüşmesinin ardından Roma'da İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile bir araya gelen Castro, burada düzenlenen basın toplantısında Papa'yla buluşmasını da değerlendirdi.

Raul Castro, kendisinin de Papa'nın mensubu olduğu Cizvit tarikatına ait bir okulda eğitim gördüğünü hatırlatarak şunları söyledi:

'Papa'nın bütün konuşmalarını okuyorum. Kendisinin bilgeliği ve tevazuundan etkileniyorum. Böyle giderse tekrar dua etmeye başlayacağım ve Katolik Kilisesi'ne döneceğim, şaka yapmıyorum. Artık bu konuda adımlar atılsa da bugüne kadar dindarları kabul etmeyen komünist partiden olsam da...'

Castro, Papa'ya, Küba ile ABD arasındaki diplomatik yakınlaşmaya katkılarından dolayı teşekkür ettiğini de söyledi.

Geçen Aralık ayında açıklanan bir anlaşmayla, ABD Küba'ya uyguladığı ambargoyu yumuşatma kararı almış, iki ülke arasında esir takası gerçekleştirilmişti. Bu tarihi anlaşmaya yol açan görüşmelere Papa Francesco'nun da bizzat katıldığı belirtilmişti.

ABD Başkanı Barack Obama ve Küba lideri Castro da iki ülke ilişkilerine katkılarından dolayı Papa'ya teşekkür etmişti.

Papa Francesco'nun gelecek Eylül ayında Küba'ya ve ardından da ABD'ye ziyaretlerde bulunması planlanıyor. Papa Francesco, seleflerinin 1998 ve 2012 yıllarındaki ziyaretlerinin ardından Küba'ya giden 3. papa olacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam