Görüş Bildir

etiket Çapa Tıp Diploması 40 Bin TL: Yabancıya Taksit İmkanı da Var

Anasayfa
 > Gündem

Türkiye’de hafta sonu YKS heyecanı yaşandı. İlk kez baraj puan uygulamasının olmadığı YKS’de toplam 3 milyondan fazla kişi sınava katıl gösterdi. Yabancılar için uygulanan diploma uygulaması ise sınav sonrası yeniden gündeme geldi. Özellikle Türkiye’nin en iyi tıp fakültelerinden biri olan Çapa Tık Fakültesi’nde 40 bin liraya diploma haberi dikkat çekti.

Yabancılar için uygun imkanlar

Yabancılar için uygun imkanlar

Sözcü Gazetesi’nden Sultan Uçar’ın haberine göre; İ.Ü'nün yabancı öğrenci kabul sınavı Afganistan'dan Tanzanya'ya 50 merkezde yapıldı. Sonucu, 25 Temmuz'da açıklanacak. Açık Öğretim Fakültesi yıllık 700 lira iken, iktisat, siyasal, mimarlık gibi fakülteler 6 bin liraya yabancı öğrenci alacak. İstanbul Hukuk 11 bin lira, İstanbul Tıp 40 bin liradan öğrenci alacak. Yabancılara öğrenim ücreti için 2 taksit de yapılıyor.

Yabancıların girdiği sınava kimler katılabiliyor?

Yabancıların girdiği sınava kimler katılabiliyor?

Türkiye'de ve KKTC'de okuyanlar Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı'na başvuramıyor. Almanya, Fransa, Afganistan, Gine, İran, Katar, Nijerya, Moritanya, Tunus, Ürdün, Tanzanya, Mali gibi 178 ülkeden 165 bin 511 yabancı öğrenci başvurdu. Yurt dışındaki Türk okullarında okuyanlar başvurabiliyor. Sınavsız öğrenci kabulü de var. Başvurular sürüyor.

Uçak bileti de Türkiye’den!

Uçak bileti de Türkiye’den!

Devlet üniversitelerine kayıt olacak yabancılar eğer yurt dışı azınlık lisesi mezunları ise bu ücretleri de ödemeyecek. Onların öğrenim ücretini Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) karşılıyor. Çapa Tıp Fakültesi'nde kuruş ödemeden yabancılar okuyabilecek. Üste, her yabancı öğrenci gibi ayda 800 lira cep harçlığı alıp, barınma, beslenmesi karşılanıp, ülkelerine gidiş dönüş uçak biletlerini de Türkiye ödeyecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
411
135
61
12
10
6
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?