Görüş Bildir

Cansel'in İntiharına Neden Olmakla Suçlanan Öğretmen: Pişmanım

Anasayfa > Gündem

Kayseri'de lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.'ye cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olduğu belirtilen öğretmen hakim önüne çıktı. Öğretmen Bayram Ö. 'Pişmanım' dedi. Duruşma 12 Nisan'a ertelendi.

Kayseri'de lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.'ya cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan matematik öğretmeni Bayram Ö. bugün 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

Öğretmen Bayram.Ö.: Pişmanım

Öğretmen Bayram.Ö.: Pişmanım

Liseli Cansel Buse K.'nın intiharı ile ilgili Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın kapalı yapılan ilk duruşmasında, Cansel'in 3 okul arkadaşı, sanık Matematik Öğretmeni B.Ö.'nün eşi ve 5 kişi tanık olarak dinlendi. Mahkeme heyeti tanık ifadelerinin ardından sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 12 Nisan gününe erteledi.

Duruşma çıkışında Cansel Buse K.'nın baba ve annesi soruları yanıtsız bırakırken avukatları Kamil Avşaroğlu, duruşmanın 12 Nisan gününe ertelendiğini, savcının mütalaasını verdiğini, kendilerinin de esas hakkında beyanda bulunacaklarını söyledi.

Avukat Avşaroğlu, 'Bu duruşmada Cansel'in 3 okul arkadaşı, sanık öğretmenin eşi ve 5 kişi tanık olarak dinlendi. Duruşmada sanık öğretmen pişman olduğunu dile getirdi. Öğretmenin eşi, duruşmada herhangi bir tepki göstermedi ve eşiyle göz göze gelmemeye çalıştı'' dedi.

'Karar duruşması da kapalı olacak'

Duruşmayla ilgili bilgiler veren Avukat Avşaroğlu, şunları söyledi:

''Bu duruşmada tanıklar ve sanık dinlendi. Mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Karar duruşması da büyük ihtimal kapalı olur. Öğretmenin yargılandığı suçlar çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, müstehcenlik. Biz de mütalaaya karşı ve esas hakkında savunmaya karşı yazılı olarak savunmalarımızı bildireceğiz. Savcı bazı suçlarla ilgili sanığın cezalandırma konusunda açıklayamayacağım ve mahkeme yazılı olarak bildireceğimiz bazı konular var. Cansel'in ölümüne yol açan öğretmenin reşit olmayan kişiyle cinsel ilişki yönünden de cezalandırılması talebinde bulunduk. Sanığın eşi tanık olarak dinlendi, olayla ilgili bilgisi olmadığı yönünde ifadelerde bulundu. Tecavüzle ilgili söylentilerde, karar olmadığı için iddialarımız istismar olduğu yönündedir. Şu an tecavüz vardır-yoktur bunu söylememiz şu aşamada doğru değildir. Sanığın eşi, tutuklu yargılanan kocasına karşı tepki göstermedi. Sanık cinsel ilişkiyi, istismarı ifade etmiş durumda. Olayın olduğu şekilde kabul ediyor. Sanık pişman olduğunu söyledi.''

'Okul yöneticilerinin dosyası ayrıldı'

Avukat Kamil Avşaroğlu, Cansel'in intiharında sorumluluğu bulunduğu iddiasıyla okul yöneticileriyle ilgili dosyanın ayrıldığını belirterek, 'Onlarla ilgili dosya ayrı olarak görülecek. Okul yönetimi ile ilgili soruşturma devam ediyor, henüz açılmış bir dava daha yok' dedi.

Ajanslar

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?