Çanakkale Geçilmez! Savaş Sırasında Nadir Bulunan Morfini Oğlu İçin Kullanmayarak Bir Kahramanlık Destanı Yazan Doktor

2bPAYLAŞIM

Bu topraklar kolay kazanılmadı...

Kaynak: https://twitter.com/Cansinn1907

Birinci Dünya Savaşı'nın en kanlı bölümlerinden biri olarak bilinen ve Türk milletinin sayısız zaferiyle tarihe geçen Çanakkale Savaşı'nda büyük kayıplar vermiş ama bir vatan kazanmıştık.

Zaferin 104. yılında bu vatan için canını veren tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz...

Savaş sırasında Sahra Hastanesi'ne her gün binlerce yaralı gelmiş, öyle ki yalnızca 15 günde 18 bin şehit verilmişti. Yaralı sayısı 30 bini geçmişti ve ağrıları dindirmek üzere kullanılan morfin az bulunuyordu.

Doktorların, sıhhiyecilerin, hemşirelerin uykusuz görev yaptığı hastanede morfin az bulunduğu için kurtarılamayacak askerlere uygulanmıyordu. İşte o uygulamayı yapan Doktor Tarık Nusret ve şehit olan oğlunun hikâyesini Sir Alex Cansin böyle aktardı...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

Bu olayı bir de Sunay Akın'dan dinelemek isterseniz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dr-hakan-aydin

Müdür de 2020 senesinde karantinadan kızını kaçırtır, ülkeyi kaybettiğimiz anlardan biri de bu andır...

Gizli Kullanıcı

Bütün şehitlerimizin, başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bütün komutan ve ismini bilmediğimiz nice asker ve bu mücadeleye destek olan milletimizden ölenlerin ruhları şad olsun. ALLAH onlardan gani gani razı olsun.Birilerinin kumandasındaki şarlatanların''keşke yunan kazansaydı'' diyenlerler beraber ahiret yurtları ATEŞ olsun..

therealist

Allah'ım böyle bir vatanın evladı olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Tüylerim diken diken oluyor. Keşke daha güzel bir zamanda ve yönetimde yaşasaydım diyorum hep. Bu milletin layık olduğu insanlarla, layık olduğu şartlarda.. Bir çok kişi benimle hem fikirdir eminim. Mekanları cennet olsun o güzel yürekli insanların. Çanakkale geçilmez!

mahirrihamahirriha

Ruhları şad, mekanları cennet olsun..

Gizli Kullanıcı

Tum sehitlerimizin mekani cennet olsun, bu ulkeyi kuran yucelten sizlerdiniz ve hala da oylesiniz, zamani geldiginde insallah haklarinizi helal edersiniz, kurdugunuz dusmandan temizlediginiz bu vatani simdi parazitler, hainler yonetiyor ama bunlarda gececek insallah. Atamiz ve tum sehitlerimiz ilelebet yasayacak ne bu gun ne gelecekte kimse silemeyecek onlari.

Görüş Bildir