Görüş Bildir
Haberler
Büyüka'dan Çakar ve Toroğlu'na Sert Cevap

Büyüka'dan Çakar ve Toroğlu'na Sert Cevap

Fatih
25.04.2015 - 23:28
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Yayıncı kuruluş Lig TV'de yayınlanan Maraton adlı programın sunucu Şansal Büyüka, maçlardaki pozisyonların milimetrik olarak inceleyen piero sistemiyle ilgili Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu'nun sözlerine cevap verdi.

Büyüka, Çakar ve Toroğlu'nun 'Piero yalan söylüyor, pieroya istenildiği gibi ayar veriliyor' şeklindeki sözlerinin gerçek olmadığını söyledi.

'BBC VE RED BEE BU SİSTEMİ KURDU'

Piero sistemiyle ilgili olarak açıklama yapan Şansal Büyüka, ' Pieronun yayın hayatımıza girişi 2007'nin şubat ayı. Atıp tutulduğu gibi 20 sene önce falan değil. Fiyatı 250 bin euro. Pieronun yazılımını BBC, İngiltere Premier Ligi'nde kullanmak için Red Bee adlı şirkete yaptırdı. Türkiye'ye Lig TV gelişi de o şirket kanalıyla oldu. Her yıl güncellemesi yapılıyor. Güncellenmesi için 50 bin euro ödeme yapılıyor. Futbolda yeni değişikliklere uyum sağlaması için bu güncelleme yapılıyor. BBC ve Red Bee'nin yetkilileri Türkiye'ye gelip bu sistemi kurdu. Bunu kullanan arkadaşımız İngilizler'den çok ciddi seminer ve eğitim aldı. Bir iki günlük eğitim değil. her sezon başında güncelemelere uygun olarak eğitiliyor. Bu cihaz Türkiye'de Lig TV dışında kimde yok. Orada ölçüler şöyle, burada ölçüler böyle lafları hurafedir. Milimetre şaşması mümkün değil. Öyle ki, zaman zaman sahanın ölçüleri tutmuyor, piero kullanılamıyor ' dedi.

'PİERO İLE İLGİLİ İDDİALARINI ISPATLASINLAR'

Açıklamalarına devam eden Büyüka, ' İkinci olarak, çok çirkin şeyler var, cevap olarak değil ama bilmeniz için söylüyorum. Burası 5 bin m2 alan. burada oturan piero cihazının nerede olduğunu bilmezler. Maçlar oynanırken kritik bir pzosiyon oldu mu, o pozisyonu alır her şeyi ölçer. Pieroyu istedikleri gibi kullanıyorlar diye boş iddialarla bizi karalamayanları, iddialarını ıspatlamaya davet ediyorum. İsteyen uzman ekip gelip, inceleyebilir. Kişisel hırslarla işi kurumsal olaya dökmemek lazım. Bunu söyleyenler, gelip bu iddialarını kanıtlansılar. Ben burada pieronun odasını, yerini bimiyorum. İncelemek isteyenler varsa gelebilirler, görevliler yerini gösterebilir ' diye konuştu.

Sporx

Kaynak: http://www.sporx.com/buyukadan-cakar-...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın