Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Büyü Bozma, Cin Çıkarma Gibi 'Hizmetler' Veren 'Şifa Merkezi' Kapatıldı

 > 
859PAYLAŞIM

Kendilerini "Türkiye'nin ilk ve tek büyü bozma ve cin musallatı danışmanlık merkezi" olarak tanımlayan ve İstanbul'da 'hizmet vermeye' başlayan 'Manevi Şifa Merkezi' yapılan incelemenin ardından ruhsatsız ve yetkisiz olduğu gerekçesiyle kapatıldı.

İleri Haber'den Beste Sarıkaya'nın haberinde, kendilerini "Türkiye'nin ilk ve tek büyü bozma ve cin musallatı danışmanlık merkezi" olarak tanımlayan 'Manevi Şifa Merkezi' adlı kurumun İstanbul İkitelli'de 'hizmet vermeye' başladığı öne sürülmüştü.

'Cinlere maruz kalıp sıkıntı yaşayanların tedavileri için açılmış bir danışmanlık firması'ymış...

"Büyü bozma ve cin çıkarma tedavisi" reklamı yapan 'Manevi Şifa Merkezi' haklarındaki haberleri "maksadını aşan ifadeler" olarak değerlendirirken, "Kurumumuz sadece manevi hastalıklar diye tabir ettiğimiz görünmeyen ve Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim ayetleriyle sabit olan 'cin' denilen varlıkların musallatına maruz kalıp sıkıntı yaşayan kardeşlerimizin tedavilerine yönelik açılmış bir danışmanlık firmasıdır" açıklamasında bulundu...

Sağlık Bakanlığı: Yetki veya ruhsat verilmedi

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Bakanlığımız tarafından ‘Cin Hastanesi’ veya ‘Manevi Şifa Merkezi’ olarak herhangi bir kuruluşa hiçbir yetki veya ruhsat verilmemiştir. İddialarla ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından adres tespiti yapılarak, inceleme başlatılmıştır. İlgili kanun çerçevesinde savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır" ifadesine yer verildi.

Bu ve benzeri kişi ve kuruluşlar hakkında devamlı takip yapıldığı, ihbarların değerlendirildiği ve savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu belirtilen açıklamada, aynı amaçla yayın yapan internet sitelerinin de kapattırıldığı kaydedildi. 

Açıklamada, vatandaşların bu tür yerlere itibar etmemeleri, tespit etmeleri halinde valiliklere şikayette bulunmaları istendi.

Ruhsatsız olduğu ortaya çıkınca kapatıldı

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ruhsatsız ve yetkisiz olduğu tespit edilen merkezin mühürlenerek, süresiz olarak kapatıldığını duyurdu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir