Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Tepki Çeken Yasak: 'Ekmek Satmak İsteyen, Alkol Satmayacak'

 > 
205PAYLAŞIM

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden olan Bursa Ekmek Sanayii (BESAŞ), alkollü içki satan dükkanlara ekmek verilmeyeğini açıkladı. Belediyeye bağlı BESAŞ'ın böyle bir karar alması sosyal medyada yaşam tarzına müdahale olarak yorumlandı. 

14 Mart 2018'de bayilere 'Alkol satışı' konulu bir yazı gönderildi.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre,  yazıda, ”BESAŞ yönetiminin bayiliklerle ilgili olarak 2016 yılında aldığı kararlardan biri de, BESAŞ bayiliği talep eden yerde, alkol satışının yapılmaması hususundadır. Bu karar neticesinde yeni bayilik başvurularında bu kural göz önünde bulundurularak bayilikler verilecektir” denildi.

Yazıda ayrıca içki satışına devam edenlerin sözleşmelerinin iptal edileceği belirtildi.

BESAŞ tarafından dükkanlara gönderilen yazı şöyle 👇

Muhalefetten eleştiri geldi: 'Ekmekle oynamak tam olarak budur.'

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil yaptığı açıklamada, "Bursa'da BESAŞ alkollü içecek satan bayilere satış için ekmek vermeyeceğini duyurdu. Ekmekle oynamak tam olarak budur. BESAŞ hem bayilerin hem de gariban vatandaşın ekmeğiyle oynuyor" dedi ve şunları söyledi:

"BESAŞ ekmek üreten ve satan bir firma ve görevi halka ucuz ekmek vermek. Mümkün olan en çok yere ekmek üreterek göndermekle yükümlü. BESAŞ'ın görevi halka ucuz ekmeği ulaştırmak iken gidip de bayilere ne satıp satmayacağını söyleyemez. Bu haddi değildir."

Sosyal medya belediyenin kararına tepkili: 'Sorarsan kimseye baskı yok.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir