Bursa Belediye Başkanı Aktaş Bu Kez 30 Ağustos'u Hedef Aldı: 'Halkın Tamamını İlgilendiren Bir Bayram Değil'

 > 
9.9bPAYLAŞIM

AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, CHP'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda toplu taşımanın ücretsiz olmasını önerisine, "halkın genelini ilgilendiren bir bayram değil" diyerek karşı çıktı. 

Bursa'nın AKP'li Belediye Başkanı Alinur Aktaş, belediye meclisine 11-14 Ağustos tarihlerinde kutlanacak olan Kurban Bayramı süresince ulaşımın ücretsiz olması önerisinde bulundu. Aktaş'ın bu teklifine karşılık CHP, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda da toplu taşımanın ücretsiz yapılması teklifini yaptı.

"O zaman ormancılık gününde de tatil yapalım"

Ancak Başkan Aktaş, CHP'den gelen bu öneriye itiraz etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın "halkın genelini ilgilendiren bir bayram olmadığını" söyleyen Aktaş, "O zaman ormancılık gününde de tatil yapalım" dedi. Aktaş'ın bu sözleri üzerine ortam gerildi ve tartışma yaşandı.

Aktaş'ın itiraz ettiği öneri daha sonra Meclis'e sunuldu. Kurban Bayramı'nın yanı sıra 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda da toplu taşımanın ücretsiz olması önerisi oybirliği ile kabul edildi.

Türk aydınlarını hedef almıştı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 31 Mart seçimlerine giden süreçte Türk aydınlarını hedef almıştı. Aktaş, Türkan Saylan, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok ve Nazım Hikmet için "devlet ve bayrak düşmanları" ifadesini kullanmıştı.

AKP'li Bursa Belediye Başkanı, Uğur Mumcu, Nazım Hikmet ve Türkan Saylan'ı Hedef Aldı: 'Devlet ve Bayrak Düşmanları...' - onedio.com
AKP'li Bursa Belediye Başkanı, Uğur Mumcu, Nazım Hikmet ve Türkan Saylan'ı Hedef Aldı: 'Devlet ve Bayrak Düşmanları...' - onedio.com

Aktaş'ın sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir