Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Burçlara İnanmayan İnsanların En Belirgin 15 Özelliği

 > 
3bPAYLAŞIM

Burçlara inanmayan insanları sevmiyor değiliz! Aksine, onların bu bilimsel yaklaşımı olmasa, belki de bugün uzay araçları yapamıyor olurduk. Amma ve lakin, onlara söylemek istediğimiz bir şey var: Şu huylarınızdan da vazgeçmeyi düşünebilirsiniz;

1. Genelde kendi burçları 'negatif' algılanır ve bundan bahsetmekten hoşlanmazlar.

Kendi burçlarından söz açılınca hemen dudaklarını bükerler ve sıkılgan bir ifade takınırlar. Burçlarla ilgilenmemelerine rağmen, hangi burçtan konuşup hangisinden konuşulmaması gerektiği konusunda fikir sahibidirler.

2. Kendilerini tam bir entelektüel olarak gördükleri için, burç filan onlara yalan dolan gelir.

Elbette onlar için hayatta daha önemli şeyler olmasını anlıyor ve buna saygı duyuyoruz. Fakat onların burçlara inanan insanların yalan dolan işlerle uğraştığını haykıran tavırları bizi üzmüyor değil.

3. Burç olayının, uyduruk gazetelerde yayınlanan saçma sapan yorumlardan ibaret olduğunu sanmaktadırlar.

Gerçek burç yorumlarının arkasında yatan astrolojik temellerden genelde haberleri olmaz ve bu nedenle, burç yorumunu yalnızca gazetelerde saçmalayan insanların fikirleri olarak görürler.

4. Burçlara inanan insanları cahil olmakla suçlarlar.

Eğer burçlara inanan ve burçların uyumunu gözeten bir insansanız, bu kategoriye düşen insanların gözünde cahil bir insan olmanın ötesine geçemeyeceksiniz. Acı ama gerçek bu.

5. Duygusal yönlerini yitirmiş ve romantizmi kaybetmiş insanlardır.

Hayata romantik bir bakış açısıyla bakamayacak kadar rasyonel yaklaştıkları için, duygusal yönlerini kaybetmiş ve kısmen robotlaşmış insanlar haline gelirler. Bu durum, kurdukları ikili ilişkilere de yansır.

6. Büyük bir kesimi Tanrı'ya da inanmaz.

Bu insanlar için elle tutulamayacak hiçbir şey gerçek değildir ve bu nedenle din inançları da yok olup gitmiştir. İnananları da vardır elbette. Zaten bize ne ki? İsteyen inanır, isteyen inanmaz. Bunlar sadece tespit...

7. Yaşama bilimsel ve rasyonel yaklaşma eğilimi gösterirler.

Baktıkları her yönde, olayın yapısını çözümlemeye ve ona bilimsel yaklaşmaya çalışırlar. Bu durum onları burç kavramından soğutan yegane şeylerden biridir. Fakat yukarda söylediğimiz gibi, burçlar da bilimsel bir temele dayanmaktadır.

8. Fakat her nasılsa, kendi burçlarının özelliklerini çok iyi bilirler!

Bunu onlara eski sevgililerinin filan zorla anlattığını düşünerek duruma iyimser yaklaşabiliriz. Öyle yapmak istiyorsanız öyle olsun ama burçlara inanmayan her insanın da kendi burçları hakkında bilgi sahibi olması ilginç!

9. Bu durumda, gizliden gizliye kendi burçlarının yorumlarını okudukları düşünülebilir.

Hatta düşünmekle kalmayıp, bunun doğruluğu kabul bile edilebilir ki, burçlara inanmayan insanların çok büyük bir kısmı, 'ikizler' denildiğinde, 'aa çift karakterli' yorumunu yapabilmektedir.

10. Eğer hoşlandıkları bir erkek/kadın burçlara inanıyor ve burçlardan söz açıyorsa, bozuntuya vermeyip burç sohbetine girerler.

Aslında bunu romantikliklerinden yapıyorlar, öyle değil mi? Umarız öyledir. Fakat sizlere bu konuda şöyle bir tavsiye verilebilir: Karşınızdaki kişiye tamamen kendiniz olarak yaklaşın ve onun için sahte kimliklere bürünmeyin. İnanmıyorsanız, 'inanmıyorum' deyiverin. Ne olacak? Sizi seven olduğunuz gibi sevsin.

11. Akabinde, hoşlandıkları kişinin burcu ile kendi burçları 'iyi anlaşıyor' ise, bir anda burçlara inanmaya başlayabilirler.

İşte aşk böyle bir şey galiba; insanı esir aldığı zaman, beynine kan gitmesini engelliyor. Burçlara inanmayan sevgili dostlarımızda bu durumu çok net gözlemleyebiliyoruz. Hayatlarının temeline aldıkları birçok yaklaşım, işin içine aşk girince değişebiliyor.

12. "Yıl 2015 oldu, hala burçlara inanan var" yorumunu çok sık yaparlar.

Özellikle sosyal medyada yapılan burç paylaşımlarının altında, bu tarz yorum yapan insanlara rastlamak oldukça kolaydır. Hayır madem inanmıyorsunuz, neden oraya girip inanmadığınızı söyleme ihtiyacı duyuyorsunuz?

13. İçten içe burçlara inanmamanın bir bilgelik veya üstünlük göstergesi olduğunu düşünürler.

Ve akabinde, bunu her türlü ortamda gösterme ihtiyacı duyarlar. İnternette veya gerçek yaşamda, eğer burçlarla ilgili bir muhabbet varsa, bu dostlarımız olaya yavaştan dalar ve bir noktada burçlara inananları küçümseyen bir yorumda bulunur.

14. Bu nedenle, burçlara inanmayan insanları küçümsemek doğal bir gereksinim haline gelmiştir.

Ne yapsalar ne etseler de, burçlara inanan insanları küçümsemekten kendilerini alıkoyamazlar. 'Burçlara inanmak' onların zihninde öyle bir tabu haline gelmiştir ki, bunu yıkmak neredeyse imkansıza yakındır.

15. Amma ve lakin, iyi insanlardır yine de be! :)

Gerçekten de öyledirler! Yazımızın başında belirtildiği gibi, sizi seviyoruz ama bu davranışlarınızdan vazgeçerseniz daha çok severiz 💚

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lutfi-mert-tosun

İlk başta bunu söylerek yargısız infaz yapıyormuş izlenimi yaratabilirim fakat sadece burçlara inanmayarak en doğrusunu yapan insanları karalamak için oluşturulmuş bir başlık. Burçların bilimsel temellere dayandığından bahsetmişsin fakat hiçbir bilimsel temele dayanmıyor uydurabildikleri tek şey kütleçekim kanunu fakat doğarken ebenizin size olan kütleçekim etkisi saturnden daha fazla. Buna ne diyorsunuz? Hiç de bilimsel ve mantığa dayalı bir şey değil yani zırva olduğunu anlamak için ilkokul düzeyinde fizik veya astronomi bilgisine sahip olmak yeterli veyahut biraz düşünen ve sorgulayan bir insansanız da bunun tamamıyla bir saçmalık olduğunu anlayabilirsiniz. Böyle başlıkların kökünün kuruması dileğiyle iyi günler.

yigit-sengonul

onediodan ne bekliyonuz zaten

nesta

tamamen bu tip insanları kötülemek amaçlı bir yazı malum onedioda astoloji çok ekmek yiyor. ayrıca burçlara inanmamamın en belirgin nedeni siizn aksinize. aynı burçta olan insanların çok az ortak yönleri olması birkaç burç dışında çünkü onlar baskın olanlar.

bahar-olmez

Zaten burçlara inanmak dinimizce günahtır bence çok saçma bir yazı

michael-wazowski

evet bir çoğu ben. Burçlara inanırım da merkürle satürnün girdiği çarpık kentleşmeden çıkacak sonucu saçma bulurum. Ama inanan inansın benene

Görüş Bildir