Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bunu da Yaptılar: Japonların Geliştirdiği Bu Alet ile Babalar da Artık Bebeklerini Emzirebilecek

-

Japon Teknoloji Şirketi Dentsu tarafından tasarlanan ürün babaların da artık bebeklerini emzirebilmesini sağlayacak. Annelerin yükünü azaltmayı amaçlayan şirketin bu ürününün detaylarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/artic...

Teknoloji dünyasının seri gelişmeleri son hızla devam ederken, Japonlar bu sefer de babaların çocuklarını emzirebilecekleri bir alet geliştirdiler.

"Babaların Emzirme Asistanı" ismini verdikleri alet sayesinde emzirme konusunda annelerin yükü biraz olsun kalkacak.

Alet yalnızca bebeğin emzirme işlemini görmüyor aynı zamanda akıllı telefona bağlanarak bebeğin en son ne zaman ya da ne kadar emzirildiğinin tespit edilmesini sağlıyor.

Bir göğüste süt tutulurken diğerinde ise bebeğin emzirilmesini sağlayan meme ucu bulunuyor. Emzirme sırasında bebek ile temasın çok önemli olduğu düşünüldüğü için bu şekilde tasarlanan alet, bebeğin refahını da sağlıyor. Ayrıca yapay emzirme asistanı, bebek bakıcıları tarafından da kullanılabilecek; bu sayede de bebek, annesi yanında yokken sıkıntı çekmeyecek.

Bu alet sayesinde babalar da çocukları ile yakın bir deneyim yaşayabiliyorlar.

Bebeklerin emzirme sırasında annenin memesini tuttuğu saptanmış. Bu bebeğin rahatlamasını sağladığını için alet de bebeğe bu imkanı veriyor. Ayrıca aletin bu sistematiği sayesinde bebek daha kolay uykuya dalıyor.

"Emzirmeye odaklanarak annelerin yükünü biraz olsun üzerlerinden alabilmeyi amaçladık."

Texas, Austin'de yapılan SXSW festivalinde ürün insanlara tanıtıldı. Meet the Flockers filminde Robert De Niro'nun da kullandığına benzer şekilde yapılan tasarım, henüz piyasaya çıkmasa da ilerde ebeveynleri son derece rahatlatacağı tahmin ediliyor.

Siz bu ürünü satın alır mıydınız? Yorumlarda buluşalım. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sahin-a-off

-oğlum yapma ben senin babanım. -banane yapcam -sütümü helal etmiyorum. ahdhhsjsj

safaksayankahramanturkaskeri

sütü anneden mi sagicaz bize aletle beraber süt bezi de vericek misiniz artik kendi sütümüzü üretmenin zamani geldi de geçiyor

huseyinc_

yerli ve milli süt.

ismail1771

Ten tene değecek abi.

Görüş Bildir