Bunu da Gördük: Ünlü Marketler Zincirinden, Reyondan Sucuk Alan Kediye 'Hapis Cezası'

 > 
619PAYLAŞIM

Muğla'nın Bodrum ilçesinden, hayvanlara yönelik fiziksel ve psikolojik şiddetin ulaştığı vahim noktayı gözler önüne seren bir haber geldi. İddiaya göre, meşhur marketler zincirindeki şarküteri bölümünden aç olduğu için sucuk alan kedi tel kafese konularak cezalandırıldı. 

9 Nisan günü reyondan sucuk aldığı için kafese konulan kedi 48 saat bu işkenceye maruz kaldı.

Kediyi kafese koyduktan sonra üzerine bir de not yapıştırdılar: 'Kamera var izlenmektedir, ellemeyin.'

Görüntüler personel tarafından kaydedilip hayvanseverlere ulaştırıldı. (Görüntüler rahatsız edici olabilir 👇)

Bodrum Hayvan Hakları Derneği devreye girdi ve kedi iki günlük esaretinin ardından kafesten kurtarıldı.

Dernek başkanı Füsun Uslu, Facebook'tan görüntüleri paylaşarak yaptığı açıklamada "Bodrum Ortakent Kipa, sucuk çaldığı gerekçesi ile kediyi hapis etmiş. Duyarlı bir vatandaş derneğimize (Bodrum Hayvan Hakları Derneği) bildirdi ve o bölgeye yakın olan bir üyemiz sağolsun kediyi kurtardı. Koskoca süpermarketin kedi cezalandırma yöntemi bu, ne diyelim." ifadelerini kullandı.

Market yöneticisinden açıklama: 'Niyetimiz kediyi cezalandırmak değildi.'

Söz konusu süpermarketin yönetici yardımcısı Sebil Ertürk ise niyetlerinin kediyi cezalandırmak olmadığını belirterek, "Bu kedi mağazaya çok alıştı. Bir şekilde içeri girerek sucuk ve pastırmaları çalıyor. Ürünlerin üzerinde dolaşıyordu. Daha önce de mağazadan şarküteri ürünü çalarken yakalayıp, Ortakent-Yahşi ve Turgutreis'te doğaya bıraktık ancak her defasında yine geldi. Hayvan dostu bir mağazayız, bu işi kediyi cezalandırmak değil, mağazadan uzaklaştırmak için yaptık. Aksi takdirde, Gıda Yönetmeliği'ne de uygun davranmamış olurduk. Sokak hayvanları için derneklerle çalışıp elimizden gelen yardımı yapıyoruz. Burada kötü niyet aramanın doğru olmadığına inanıyorum. Yanlış anlaşılma var" dedi.

Yaşanan hadise sosyal medyanın da gündeminde. Ekşi Sözlük'te öne çıkan yorumlardan bazıları 👇

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir