Bundan 23 Yıl Önce Yaşandığına İnanamayacağınız Bir Dönemin Bomba Magazin Olayları

196PAYLAŞIM

Yıllar çok çabuk geçiyor ama magazin unutulmuyor. Bundan tam 23 yıl önce, 1997-98 yıllarında da magazin gündemi en az şimdiki kadar doluymuş. Diziler, Televoleler, güzellik yarışmaları neler neler... Gelin onlara bir bakalım.

1. Kenan İmirzalıoğlu ve Deniz Akkaya, 1997 yılında Best Model of Turkey birincisi seçildi.

Yıllar insandan çok şey alı götürür ama bu ikilimize ne varsa olduğu gibi geri getirmiş. Yaşlanmak epey bir yaramış her ikisine de, maşallah.

2. Sibel Can, Fethiye'de tatil yaptığı otelin balkonunda çıplak olarak fotoğraflandı.

Paparazziliğin aşırı prim yaptığı ve bir kare fotoğraf için sınırların aşıldığı bir dönem. Havuza girdikten sonra ıslak mayosunu balkona asmak için çıkan Sibel Can, saniyeler içerisinde bir paparazzi tarafından işte böyle fotoğraflandı.

3. Hatice, saçına taktığı yan tokası ile Ankara havaları söylüyordu.

Yılların Fidayda türküsü, Hatice'nin klibiyle daha da somutlaşmış, kitleleri iyice esir almıştı. Tabii yıllar sonra Hatice'nin inanılmaz değişeceğini, o zamanlar hiç kimse kestirememişti.

4. Üç kız arkadaşın hikayesinin anlatıldığı "Böyle mi Olacaktı" dizisi herkesi ekrana kitliyordu.

Hande Ataizi, Berna Laçin ve Açelya Akkoyun'un oynadığı diziyi soluksuz izleyen milyonlar olduğunu söylesek yalan olmaz. Doktor olanın (Berna Laçin) başına hemen hemen hiçbir şey gelmiyordu çünkü o okumuştu. Ne var ne yoksa hepsini Hande Ataizi yaşadı.

5. Mehmet Ali Erbil ve Özlem Yıldız, Çarkıfelek'te iflas dilimini henüz görmeden önce nişanlanmıştı.

Mehmet Ali Erbil'in sirkülasyon dolu aşk hayatından sadece küçük bir detay. Ayrılık sorası Özlem Yıldız'ın göz yaşları ve Mehmet Ali'nin ışık hızıyla Nefise Karatay'la birlikte olması unutulmazlar arasında.

6. Serdar Ortaç, askerlikten kurtulmak için hile yaptığı gerekçesiyle cezaevine girdi.

"Ben Adam Olmam" şarkısı patladıktan sonra bu olayın vuku bulması oldukça manidar tabii. O aralar Ebru Gündeş ile Serdar Ortaç tam bir kankilettoydu.

7. Tarkan, Türk pop müzik tarihinin en seksi albümlerinden olan "Ölürüm Sana"yı çıkartarak bizi de öldürdü.

Hem klibi, hem şarkısı fırtınalar kopartan Ölürüm Sana, kendi başına zaten bir bombaydı. Aynı albümün içinde Kır Zincirlerini, Salına Salına Sinsice şarkıları da vardı ki apayrı birer efsaneydi.

8. Okan Bayülgen, film çekimi sırasında bacağından vuruldu.

Saldırgan, Bayülgen'in "İstanbul Kanatlarımın Altında" filminde canlandırdığı Lagari Hasan Çelebi rolünü, Osmanlı'ya yapılmış bir hakaret olarak tanımladığını ifade etmişti.

9. Titan Saadet Zinciri kurucusu Kenan Şeranoğlu, doğum gününde Hilton'da çılgın bir parti verdi

İki renk ceketi ve Tarkan'ın "Şımarık" şarkısında yaptığı dansla uzun süre gündemi meşgul etti. Kenan Şeranoğlu'nun bu lüks hayatının, üyelerin zincire katılmak için ödediği paraları dolandırarak oluştuğu anlaşıldı.

10. İbrahim Erkal, Canısı dizisinin çekimleri sırasında Emine Ün'e bayıltan bir tokat attı.

Rolü biraz fazla abartan Erkal, Emine Ün'e tokat atarak havuza düşürdü ve ardından Emine Ün baygınlık geçirdi.

11. Mahsun Kırmızıgül ve Seda Sayan, doludizgin yaşadıkları aşklarını sonlandırdı.

2,5 yıl süren birlikteliklerini sahneye de taşıyan ikili, ayrıldıklarını açıkladı. Sebebi ise Mahsun'un maço tavırları ve Seda Sayan'a getirdiği kısıtlamalardı.

12. Beyazıt Öztürk, "Beyaz" nickname'i ile genç kızlara "Güzelim" diyerek gönülleri titretti

Daha yeni yeni tanınmaya başlayan Beyaz, radyo macerasından sonra televizyonda programa başlamıştı. Ana kuzusu oluşu, sempatik tavırları ve telefonla bağlanan kızlara "Güzelim" demesi birçok genç kızın kendisine aşık olmasına sebep oldu.

13. Cem Yılmaz, ilk filmi olan "Her Şey Çok Güzel Olacak"ın çekimlerine başladı

"Cem Yılmaz" film çekiyormuş dedikoduları yayılmaya başladığı andan itibaren herkes heyecanlanmaya başlamıştı. Uzun yıllar boyunca kült haline gelecek bir filme imza attığını belki o zamanlar kendisi bile bilmiyordu. İyi ki de çekmiş!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Güzel yıllardı.

despresso

virüsten başka haber çıkmayınca eskilere kaldık :))

looktothetabela

ibrahim erkal kendini kaptırmıyor bilerek öyle vuruyor. emine ün ile sevgiliydi.

Görüş Bildir