Buna Kim Dur Diyecek? Matematik Öğretmeni İnan Avşar, Çok Mücadele Ettiğini Söylediği Videosunun Ardından İntihar Etti

7.6bPAYLAŞIM

Bu kaçıncı can kaybettiğimiz?

Bu görüntü hepimizin aklına kazındı, değil mi?

Hatay'da A.Y. isimli bir vatandaş, valilik önünde "Çocuklarım aç" diyerek kendini yakmış, ambulansla hastaneye götürülürken yolda kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

Peki, bu görüntüyü hatırladınız mı?

Konya’da iki çocuk babası olduğu belirtilen TIR şoförü Mevlüt Çankaya Konya Kamyon Garajı’nda intihar etmiş, sosyal medyada TIR şoförünün maddi sıkıntılar nedeniyle intihar ettiği öne sürülmüştü.

Bu videoya mutlaka rastlamışsınızdır...

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Nezir Kılıç isimli vatandaş, Cizre Kaymakamlığı binasının penceresine çıkarak intihar etmişti.

Bunu söylemek çok zor olsa da, maalesef her gün birer birer ölüyoruz. En az bir intihar haberine uyandığımız, maddi koşullarımızı bir türlü düzeltemediğimiz, umutlarımızın tamamen kırıldığı ülkemizde artık nefes almak gerçekten de çok zor. Bu sabah da bir öğretmenin intihar haberiyle uyandık.

Ankara’da yaşayan ve 15 yıldır matematik öğretmenliği yapan İnan Avşar, YouTube’a yüklediği bir video sonrasında intihar etti.

Eğitim sistemini eleştiren ve bir öğretmen olarak yaşadığı adaletsizlikleri anlatan İnan Avşar, fazla mesai saatlerini de eleştirdi.

"İnsan ister istemez güvenmek istiyor. İnsan insana güvenmedikten sonra bu dünyada yaşamanın ne anlamı var ki?"

Çocuklardan çok şey öğrendiğini ve mesleğini çok sevdiğini ifade eden İnan Avşar'ın YouTube'a yüklediği videoda söyledikleri yaşadığımız coğrafyanın sorunlarını ortaya koydu: "Çocuklarınızı okula göndermeyin.  Çocuklarınızın beyni yıkanıyor. On beş yıllık eğitimciyim, bu işe severek girdim. Babam da eğitimciydi. Çocuklardan çok şey öğrendim. Ama şunu fark ettim ki, okul tamamen ticari bir hapishane. Çocukların şu an oralarda beyni yıkanıyor. Saçma sapan bir sisteme adapte etmeye çalışıyorlar çocuklarınızı. Artık çocukların yüzüne bakamıyorum. Yüzlerine bakamıyorum. Saçma sapan bir sisteme hazırlıyorum çocukları."

Babasının ruhsatlı tabancasıyla aracı içinde yaşamına son veren İnan Avşar’ın “Çok mücadele ettim” sözleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

"Ben çok mücadele ettim çok tırmaladım, doğru yoldan, adaletli bir yoldan gitmek için ama yok, bu dünyanın adaleti falan yok" diyen İnan Avşar'ın ardından sosyal medyada pek çok paylaşım yapıldı. 

İşte o paylaşımlar...

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
av8532

kimse hayatına nokta koymamalıdır herkes kendini böyle intiharlara sürüklerse anlatamadığı nice çocuklara bu hayatta imkan sağlamış olamaz eğer sesinizi adalete ve nesillere duyurmak istiyorsanız bunu canınıza kıymadan yapın yoksa siz kendinizi bitirmiş olursunuz ve bunu gelecek nesiller yıllar geçtikce hafızalarından silinip gider ve kaybeden siz olursunuz unutmayın ki sizi kışkırtan şeytanınız dir ve haddiniz dir bu hayattaki rehberiniz kuran dır ve sabırdır gerisi allaha kalır canınıza kıymak ancak kendinize edeceğiniz büyük bir cahilliktir ve hata dır günahın en büyüğüdür

akinoo

Ya bir kes amk. Her ota boka kuran, islam sıkıştırmaktan bıkmadınız mı? Sanane amk sanane illa gelip burada dini bilgi mi verecen yok günahın en büyüğüymüş de oymuş da buymuş da. Siktir git diyanette fetva ver.

erhan-armada-ozsoy

güzelim ülke kimlerin elinde ne hale geldi be :| bu ülkede birilerini yalayarak istediğiniz mevkiye ulaşmanız o kadar da zor olmuyor geleceği görmekten aciz kendini lider sanan nerede ne kadar egoist birer bencil Aptal var mevkii sahibi zaten işin kötü tarafı iş hayatına giren normal adam çok uzun süre geçmeden bu sürece adapte olup kendisindede bir anda bozulmalar meydana geliyor ve bu süreç döngüsel olarak devam ediyor. zira kaymağı bu tip şerefsizler yediği için geriye kalan kısım bu yöne sürülüyorbalık baştan kokar diye boşuna demiyorlar. düzelme ancak yeni jenerasyonla olabilirdi ama artık onuda yokettik!

kalem-kelam

İnsanların içindeki umudu yok ettiniz. İmanlı gençler yaratacağım derken gençliği de yok ettiniz. İmanlı gençlerinize İslam'ın şartının 5 olmadığını, imanın şartının altı olmadığını, kul hakkı , temizlik, çalışkanlık, adam kayırmamak, adil olmak gibi esaslar olmadan o şartların bir işe yaramayacağını anlatmıyorsunuz. Sizler için önemli olan şey, kadının saç teli görüldü mü? Erkekte sakal var mı? İhaleyi alnı secdeye değene mi verdik? Sizler, kendinize göre bir İslam yarattınız..

tomris-islamova

devletler yurttaşını korumak içindir. intiharlarına ve ölümlerine sebebiyet vermek için değil . bu yüzden türkiyede mevcut hükümet, devleti alanda görevini yerine getirmediği için varlığı, türkiye cumhuriyeti ve vatandaşları için gereksizdir . sistem oluşturamayan ya da yanlış sistem oluşturan otoriteye darbe yapılsa nolur yapılmasa ne olur burda gerçek bir devletin ve otoritenin varlığına ihtiyaç vardır (fetocu orospu çocukları ve tarikatlar üstüne alınmasın hepsi aynı bokun laciverti)

innuendo

iyi, dürüst insanların tutunamadığı bir dünya inşa ettiniz. insanlarda yaşam sevinci kalmadı.

Görüş Bildir