Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bulundukları Sektöre Göre Tasarlanmış ve İnşa Edilmiş 10 Acayip Kurumsal Bina

 > -

Markanızı tanıtmanın en iyi yollarından biri, neden kullandığınız binayı içinde bulunduğunuz sektörle ilgili bir mimariyle inşa etmek olmasın? Dünyada bunu yapan çok sayıda firma, kuruluş vardır ama biz bu içerikte 10 tanesine yer verdik.

Kaynak: http://mentalfloss.com/article/26391/10-...

1. Longaberger, Ohio/A.B.D.

Sepet üreten bir firma olan Longaberger'ın ana merkezi de tıpkı bir sepet şeklinde.

2. Twistee Treat Dondurma, A.B.D.

mentalfloss.com

1983 ve 1990 yılları arasında, ülke genelinde 90'a yakın dondurma şeklinde dükkanlar açan dondurma firması iyi bir satış yöntemi bulmuş gibi.

3. Kansas City Halk Kütüphanesi Kapalı Otoparkı, A.B.D.

Bu kapalı otopark bildiklerimizin çok dışında. Bir kütüphaneye ait olduğu için, yaratıcı isimler tarafında otoparkın etrafını 22 devasa kitapla çevirmişler. Böylece ortaya harika bir görüntü çıkmış. 22 kitabı oluşturan eserler arasında "Yüzüklerin Efendisi" de bulunuyor.

4. Aşkabat, Türkmenistan.

Türkmenistan'da eski devlet lideri Saparmurat Niyazov döneminde açılan bu bina, Türkmen gazetecilere rahat bir çalışma ortamı sunmak amacıyla açılmış.

5. Hood, Boston/A.B.D

mentalfloss.com

Mesajını direk veren firmalardan birisi de Boston'da bulunan süt markası Hood. Yaklaşık 12 metre uzunluğunda bir süt şişesi!

6. United İş Makineleri, A.B.D.

mentalfloss.com

Kazı makinesi, buldozer satan bir şirketin de ana merkezi böyle olmalıydı değil mi? Bina 1976 yılında hizmete açılmış.

7. Phoenix Finans Merkezi, A.B.D.

mentalfloss.com

Pencerelerin delikli kartlara benzemesini, finans merkezinin yönetimi tesadüf olarak yorumluyor. Pencerelerin bu kadar dar ve ince olmasını, klima faturalarını azaltmak ve yakıcı çöl güneşinden korunmak amaçlı olduğunu belirtiyorlar.

8. Furnitureland South, Kuzey Carolina/A.B.D.

25 metre yüksekliği bulunan yapı, binadan ziyade sadece süs görünümlü bir heykel gibi. Elbette bir mobilya firmasına ait.

9. BMW, Münih/Almanya.

BMW'nin Münih'te bulunan ana merkez binası, Dört Silindir şeklinde. Dünyanın en ünlü otomobil markalarından birisi olan BMW'ye de bu yakışırdı herhalde.

10. Banna Park Kuş Gözlem Evi, Japonya.

Bu gözlem evi, yumurta satan bir firmaya ait olmamasına rağmen, içeriğe eklemeden edemedik. Sizce de binanın şekli, devasa bir yumurtayı andırmıyor mu? Acaba kuş yumurtalarına mı gönderme var?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
prometheus1

Sepet üreten şirket böyle bina yapabiliyorsa helal olsun!

Başlıklar

AlmanyaJaponyadondurmayumurta
Görüş Bildir