Görüş Bildir
Haberler
Bülent Tırnaksız Koronavirüse Yenik Düştü: Prof. Dr. Bülent Tırnaksız Kimdir, Kaç Yaşında Vefat Etti?

Bülent Tırnaksız Koronavirüse Yenik Düştü: Prof. Dr. Bülent Tırnaksız Kimdir, Kaç Yaşında Vefat Etti?

Türkiye’de pandemi sebebiyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına bir yenisi daha eklendi. Türk Tabipler Birliği, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli Prof. Dr. Mehmet Bülent Tırnaksız’ın, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Bülent Tırnaksız, uzun süredir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi. Peki, Bülent Tırnaksız kimdir, kaç yaşında vefat etti? İşte hayatını kaybeden doktor Bülent Tırnaksız’ın hayatı…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Yaklaşık iki yıldır etkisini sürdüren koronavirüs pandemisi, sağlık çalışanları arasında da çok fazla sayıda kayba sebep oldu. Son açıklanan verilere göre Türkiye’de 2020 ve 2021 yılları arasında yaklaşık 500 sağlık çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti. Aralarında alanlarında uzman olan isimlerin de olduğu listeye bir değerli isim daha eklendi. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli Prof. Dr. Mehmet Bülent Tırnaksız, hayatını kaybetti.

BÜLENT TIRNAKSIZ KİMDİR?

Türk Tabipler Birliği, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, 'Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Bülent TIRNAKSIZ'ı COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz' mesajı paylaşıldı.

57 yaşında olan ve uzmanlık genel cerrahi olan Prof. Dr. Bülent Tırnaksız, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde 1987 yılında tamamladı.

Yurt dışında birçok üniversitede araştırmalarda bulunan Bülent Tırnaksız, 2001 yılında Genel Toraks Cerrahisi alanında uzmanlığını tamamladı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın