Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 5 Olay

-

1- 2. Ordu Komutanı Adem Huduti, eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk ve 25 General Tutuklandı

2. Ordu Komutanı Adem Huduti

15 Temmuz darbe girişiminin planlayıcısı olduğu öne sürülen eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün de aralarında olduğu 103 general ve amiral gözaltına alındı. Tutuklamalar başladı.  

Gözaltına alınanlardan önce 2. Ordu Komutanı Adem Huduti, ardından da eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün de aralarında olduğu 26 general tutuklandı.

Haberin Tamamı İçin:

2- İçişleri: 8 Bin 777 Personel Görevden Uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında görevli toplam 8 bin 777 personelin görevinden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Haberin Tamamı İçin:

3- 'Aceleci Karar Doğru Değil Ama İdam Talebini Gözardı Edemeyiz'

Başbakan Yıldırım, darbe girişiminin başladığı andan itibaren kendileriyle irtibata geçerek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden CHPMHP ve HDP liderlerine teşekkür etti. Yıldırım, idamın görüşülebileceğinin sinyalini verdi ve ekledi: 'Düşünülür, konuşulur. Peşinen reddetmeyiz, peşinen de kabul etmemiz şu aşamada çok sağlıklı sonuçlar vermez.'

Yıldırım bilançoya ilişkin rakamları da açıkladı: '208 tespit edilen şehidimiz var. Bunların 60’ı polis, 3 tanesi asker, 145 tanesi de sivil kahraman şehitlerimizdir. 1091 yaralımız var. Gözaltına alınan şahıs sayısı 7543. Bunlardan 100’ü polis, 6038 tane çeşitli rütbelerde asker. 755 hakim-savcı, 650 tane de sivil. Gözaltılardan tutuklamaya dönüşen şuan 316. Darbecilerden ölü ele geçirilen sayısı 24, yaralı 50. Gözaltında işlemleri devam eden 7271'

Ayrıca bkz: 

4- İşte Darbeci Askerlerin WhatsApp Konuşmalarının Tam Dökümü

15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren askerlerin haberleşmede kullandığı WhatsApp grubundaki yazışmalarının tam dökümüne ulaşıldı. Al Jazeera Türk'ten Selahattin Günday'ın ulaştığı mesajlarda darbeciler, başarısız olduklarını anlayınca, 'teslim olun veya kaçın' gibi ifadeler kullanıyor.

Haberin Tamamı İçin:

5- Kamu Çalışanlarının Yıllık İzinleri İptal

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan Başbakanlık Genelgesi'nde tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinlerinin kaldırıldığı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir