Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Evet Hayır Testine Göre 90'lar mı Yoksa Milenyum Çocuğu musun?

237PAYLAŞIM

90'lar mı yoksa 2000'ler mi? Tarafını seç!

1. Bir zamanların akordeon üstadını hatırladınız mı?

Evet
Hayır

2. Peki ya Beyblade'i hatırladınız mı?

Evet
Hayır

3. 98 Dünya Kupası izleyen bir maymun... Diziyi hatırladınız mı? :)

Evet
Hayır

4. Asla "Çiçek Taksi"nin verdiği tadın yanına yaklaşamaz, ama yine de izleyicilerin hafızasında hâlâ yer ediyor. Akasya Durağı'nı hatırlıyor musun?

Hayır
Evet

5. Biraz seviyeyi zorlaştıralım... Bu üçlünün isimlerini hatırlıyor musun?

Özlem - Demir - Özcan
İzel - Çelik - Ercan

6. 'İkinci Bahar'ı hatırlıyor musun?

Hayır
Evet

7. Cep telefonu kullanımının bu kadar yaygın olmadığı dönemlerde en önemli iletişim aracının hayatî unsuru jetonları kullandınız mı?

Hayır
Evet

8. Bu oyun konsolu evimize bir girdi pir girdi. Artık kimse eski nesil konsolların yüzüne bakmaz oldu. Bu eğlence kutusunu hatırladınız mı?

Evet
Hayır

9. Oyun oynamak için hangisine giderdin?

İnternet kafe
Atari salonu

10. Şut çekince, insanı Roberto Carlos gibi hissettiren plastik toplarla top oynadınız mı?

Evet
Hayır

11. Bilumum patlayıcı şeylerle kızkaçıran olsun, torpil olsun mahallede gürültü yaptınız mı?

Hayır
Evet

12. YouTube'lar Spotify'lar daha portakalda vitaminken... Kral TV'den müzik dinlediniz mi?

Evet
Hayır

13. Programda küfür edildi mi edilmedi mi bilinmiyor, ama yarışmacılar yanlış tuşa basınca ekran başındakilerin ağzından kötü söz çıkmıştır. Hugo ve Tolga Abi sizi de ekran başına kitledi mi?

Hayır
Evet

14. Akşam oldu, duşlar alındı, saçlar tarandı... Evet televizyonun karşısına geçebiliriz, çünkü Şahane Pazar var. Pazar akşamlarını Uygur kardeşlerin harika programıyla geçirdiniz mi?

Evet
Hayır

15. Onu o kadar benimsedik ki kimi zaman Zeyno diye bile çağırdık. Hanım kızımız Zeyna'yı (Xena) akşam haberlerinden evvel, ekran başında kaçırmadan izlediniz mi?

Evet
Hayır

16. Bekçi nasıl düdüğünü çalar, aynı o misal; ama düdük yerine şeker var. Çocukken bu şekerden üfürdünüz mü?

Hayır
Evet

17. Programın ismini doğru şekilde tamamlayabilir misin? İnce...

İnce Yasemince
İnce Gülünce

18. Ve son olarak... Gazeteden kupon biriktirdiniz mi?

Evet
Hayır

Sen 20. asırdansın!

Her ne kadar  "yolun yarısına" merdiven dayamış olsan da ruhun hep genç aslında. İmkanlar belli ölçüdeydi, fakat bu durum gençliği eğlenmekten alıkoymadı. Yeri geldi sokakta topunu oynadın, futbolcu kartlarını 'kapıştırdın', yeri geldi jargonuna bir 'streetfighter kombo'su daha katmak için atari salonlarında onlarca jetonunu feda ettin. Gözlerin biraz nemlendi sanırım, bu kadar nostaljiyi hangi gözü sulu kaldırabilir ki?

M İ L E N Y U M devrindensin!

Her şeyin üst seviyede olduğu çağ... Modern değil, artık modern üstü bir devirdeyiz. Daha nasıl açıklayayım görsel gerçeklik gözlükleri var, takıyorsun bambaşka bir dünyaya, simülasyona geçiyorsun. Yaşam senin için bir simülasyona evriliyor. Oyun mu oynamak istiyorsun, elinin altında tablet var, bilgisayar var. Giriyorsun İnternete tertemiz, mis gibi oh! Ne öyle jeton at, kabloyu tak, uğraşmaca bunlar. Gerçi jeton tam anlamıyla hayatımızdan çıktı sayılmaz, çünkü elektronik olarak yine kullanılıyor. Kısacası hayat sana eskisi kadar acımasız değil ama rakibin daha çok var. ;)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oguz-korkut

1990 doğumluyum gene de hepsi daha dün gibiydi.

ayse-karademir-ozlu

M İ L E N Y U M devrindensin! Her şeyin üst seviyede olduğu çağ... Modern değil, artık modern üstü bir devirdeyiz. Daha nasıl açıklayayım görsel gerçeklik gözlükleri var, takıyorsun bambaşka bir dünyaya, simülasyona geçiyorsun. Yaşam senin için bir simülasyona evriliyor. Oyun mu oynamak istiyorsun, elinin altında tablet var, bilgisayar var. Giriyorsun İnternete tertemiz, mis gibi oh! Ne öyle jeton at, kabloyu tak, uğraşmaca bunlar. Gerçi jeton tam anlamıyla hayatımızdan çıktı sayılmaz, çünkü elektronik olarak yine kullanılıyor. Kısacası hayat sana eskisi kadar acımasız değil ama rakibin daha çok var. ;)

askito-muyum-ben

6 katlı Kames top ❤️

ilkay-genc1

14.yy doğdum yanlış bildi....

huseyin-aktas12

1976 doğumluyum bildi.

Görüş Bildir