Bu 8 Soruyu Cevapla 2017'de Başlayan Dizilerden Hangisini İzlemen Gerektiğini Söyleyelim

587PAYLAŞIM

Geçtiğimiz yıl birbirinden güzel birçok dizi yayın hayatına başladı. Yeni yılla birlikte, başlayacak yeni diziler arıyorsanız ya da geçen yıl çıkan dizilere vakit ayıramadıysanız testi çözüp kendinize en uygun diziyi bulabilirsiniz 🤗

Not: 2017'de başlayan tüm diziler için buraya tıklayabilirsiniz 🙃

1. Öncelikle yaşını öğrenebilir miyiz?

16 - 20
21 - 29
30+

2. İzlemekten en keyif aldığın türü sorsak?

Aksiyon
Polisiye
Fantastik
Dram
Gerilim
Biyografi
Belgesel

3. Kitaplardan uyarlanan diziler - filmler hakkında ne düşünüyorsun?

Önce mutlaka kitabı okur, daha sonra izlerim.
Önce hangisi denk gelirse, fark etmez benim için.

4. Sence bir bölümün süresi ne kadar olmalı?

Kısa olsun, bir günde bitireyim.
Uzun olsun, diziye doyalım.
Hiç fark etmez.

5. Türkçe dublajlı mı alt yazılı mı?

Dublajlı
Alt yazılı

6. Peki bir diziden tam olarak beklentin nedir?

Ufkumu açması, bana yeni bakış açıları kazandırması
Bir yandan hüzünlendirirken bir yandan içimi ısıtması
Sırlarla, düğümlerle sonuna kadar gerilim yaşatması
Dibine kadar polisiye, kovalamaca
Rekabet, yarış, bol çatışma
Hırs ve intikam
Kendim yaşıyormuşum gibi hissettirecek maceralar
Esrarengiz ve mistik olaylar
Öğrenmek, öğrenmek, öğrenmek

7. Bir dizide popüler oyuncuların olması, seni o diziye çeker mi?

Tabii ki.
Benim için çok önemli değil.

8. Son olarak bir film seç ve testi bitirelim

Kuzuların Sessizliği
Temel İçgüdü
Coco Chanel
Fahrenheit 9/11
Billy Eliot
Öldürme Eylemi
My Name is Khan
Mad Max
Annem Hakkında Her Şey
Başkalarının Hayatı

Mindhunter (IMDB Puanı: 8.9)

www.birdizihaber.com

Mindhunter dizisi 1970’li yılların sonlarını konu alarak başlıyor. İki FBI ajanı devrim niteliğinde bir karara vararak, daha önce eşi benzeri görülmemiş bir araştırmaya girişirler. Seri katillerin psikolojik durumlarını daha iyi çözümleyebilmek adına diğer seri katillerden yardım alınır. Cani katillerin yardımlarıyla cinayet psikolojisini ve yeni bir katil profili analizini ortaya çıkarmak hedeflenir. Ancak bu araştırma FBI içindeki bürokratların pek hoşuna gitmez. Katillerle yakınlık kurulması, katilin FBI kurumunu adeta bir ağlama duvarı olarak kullanması demektir. FBI ajanları Holden Ford ve Bill Tench’i zor günler beklemektedir.

1 sezon - 11 bölüm.

The Handmaid's Tale (IMDB Puanı: 8.6)

bingewithme.michaeljgray.com

Gilead isimli bir toplum tek bir günde devrime gider. Doğal sebepler nedeniyle nüfus düşüşü yaşayan bu toplumda kadınlar devletin malı olarak kabul edilir. Doğurgan kadınlar artık komutanların çocuklarını dünyaya getirmekten başka bir yaşam amacı olmadan oradan oraya sürülürler. Toplumun yeniden çoğalması için üreme hizmetine zorlanan Offred, bu acımasız koşullarda hayatta kalmaya ve kızını bulmaya çalışır. Dizi Emmy ödüllü.

1 sezon - 10 bölüm.

Anne with an "E " (IMDB Puanı: 8.6)

trackingboard1.wpengine.netdna-cdn.com

1890 yılında geçen "Anne with an E", öğretmen olan ebeveynlerini küçük yaşta kaybettikten sonra yetim kalan kızıl saçlı bir kızın hikayesidir. Bir süre amcası ve yengesi ile birlikte yaşadıktan sonra amcasının ölümü ve yengesinin şehre taşınmasının ardından ortada kalmıştır. Sığınmacı olarak bazı ailelerin yanına verilmiş ve sonunda yetimhaneye yerleşmiştir. Yetimhanede yaşadığı talihsiz bir olay sonucu Marilla Cuthbert ve erkek kardeşi Matthew'e evlatlık olarak verilmiştir. Yerleştiği bu küçük kasabada parlak zekası ve sonsuz hayal gücü ile herkesin hayatında olumlu değişiklikler yapacaktır. Tüm bu acılarla dolu yaşamına rağmen o cıvıl cıvıl, yaratıcı ve sevgi dolu yüreği ile dünyada bir yer edinmek için savaşır.

1 sezon - 7 bölüm.

Big Little Lies (IMDB Puanı: 8.6)

i.kinja-img.com

Dışardan mükemmel hayatlara sahipmiş gibi gözüken üç kadının yolları bir cinayet olayı ile kesişir. Çocukları anaokuluna giden kadınlar, veli toplantısı esnasında gerçekleşen bir cinayeti aydınlatmaya çalışır. Bu kadınlardan ikisini Nicole Kidman ve Reese Witherspoon canlandırıyor.

1 sezon - 7 bölüm.

Twin Peaks (IMDB Puanı: 8.6)

static3.businessinsider.com

Laura Palmer isimli bir genç kızın öldürülmesi sonrasında gelişen olayları konu alır. FBI ajanı Dale Cooper bu cinayetle ilgilenmek için kasabaya gönderilir, fakat bu küçük ve sakin görünen kasaba aslında derinliğine bakıldığında çok karışıktır.

1 sezon - 18 bölüm.

Feud: Bette and Joan (IMDB Puanı: 8.6)

www.emmys.com

Her sezon yeni bir konu ile izleyicilerle buluşacak olan dizi; ilk sezon What Ever Happened to Baby Jane filminin çekimleri sırasında Joan Crawford ile Bette Davis’in yaşadıklarını konu alıyor. Birbirlerine rakip olmaktan hiç vazgeçmeyen bu iki kadın, birbirlerinin hayatını yaşlılık döneminde de zorlaştırıyor.

1 sezon - 8 bölüm.

Taboo (IMDB Puanı: 8.6)

www.telegraph.co.uk

Bir gemi taşımacılığı zinciri sahibi olan babasının ölüm haberini alan James Keziah Delaney, on iki yıl sonra, çalıntı 14 adet elmas ile birlikte Afrika'dan Londra'ya döner. Öldüğü düşünülen Delaney'in dönüşü, miras olarak kalan bir araziyi şimdiden satma planları yapan üvey kız kardeş ve onun kocasının planlarını bozar. James, babasının arsenik ile zehirlendiğini öğrendiğinde ise, artık düşmanları olduğuna inanarak intikam oyununa başlar.

1 sezon - 8 bölüm.

Ozark (IMDB Puanı: 8.5)

www.awardscircuit.com

Chicago banliyösünde yaşayan sıradan bir ailenin, aile babası Marty Byrde, Finans ve Danışmanlık Şirketi'nin Meksika'nın en büyük ikinci uyuşturucu kartelinin para aklama işine karışır. İşlerin sarpa sarmasının ardından, ailesini korumak adına eşi Wendy ve Charlotte ile Jonah adındaki iki ergen çocuğuyla, Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri'ye taşınır. Byrde Ailesi için elbette bu kaçış bir son değil, maceralı bir hayatın başlangıcı olur.

1 sezon - 10 bölüm.

Legion (IMDB Puanı: 8.5)

karabuyucu.com

David Haller, çocukluğundan beri kafasında belli sesler duymakta duymakta ve aslında çok güçlü bir telepati yeteneği olan mutanttır; bu yüzden sürekli psikolojik tedavi görür. Kişilik bölünmesi, şizofreni gibi teşhisler konulur ama sorununun ne olduğu doktorlar tarafından bilinemez. Kafasındaki sesleri duymamak için kendisini uyuşturan bir takım ilaçlar içer ve ailesi tarafından akıl hastanesine kapatılır. Burada Syd isimli çekici bir kızla tanışır ve Syd ile yakınlaşmasından sonra David, duyduğu seslerin ve halüsinasyonların gerçek olabileceğini ve kendisinin aslında hasta olmadığını fark eder. Bir şekilde akıl hastanesinden kaçan David, aslında çok güçlü bir telepati yeteneği olan mutanttır. Peşine hükümet çalışanları takılır ve onu yakalar. Daha sonra David kendisi gibi olan bir mutant grubu tarafından kurtarılır. Şimdi David’in kendini ve güçlerini tanıma zamanıdır…

1 sezon - 8 bölüm.

13 Reasons Why (IMDB Puanı: 8.4)

instinctmagazine.com

Lise çağındaki bir gencin, bir gün okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu gizemli bir kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine olaylar başlar.. Clay, kasette iki hafta önce intihar eden hoşlandığı kızın sesini duyunca, kayda kulak kesilir. Hannah ise kayıtta, hayatına son verme kararını almasının 13 sebebini anlatıyordur.

1 sezon - 13 bölüm.

The Good Doctor (IMDB Puanı: 8.4)

pbs.twimg.com

Shaun Murphy, otizm ve savant sendromu olan genç bir cerrahttır. Prestijli bir hastanenin cerrahi birimine katılmak için, sessiz, sakin bir ülkeye taşınır. Dünyada yalnız olan ve çevresindeki insanlarla iletişim kurmakta zorlanan Shaun, iş arkadaşlarının kendisinden şüphelenmemeleri için onlara değişik tıbbı hediyeler verir.

1 sezon - 5 bölüm.

Genius (IMDB Puanı: 8.4)

cdn.natgeotv.com.au

National Geographic Channel’ın senaryolu ilk projesi Genius, her sezonunda dünyanın birbirinden başarılı bilim insanlarını ve onların büyüleyici hikayelerini ekranlara taşıyacak bir belgesel dizi. Genius'ın ilk sezonu Walter Isaacson’ın “Einstein: His Life and Universe” adlı kitabından uyarlanıyor.

1 sezon - 10 bölüm.

Atypical (IMDB Puanı: 8.4)

qmunicate.files.wordpress.com

Sam, 18 yaşında otizm hastası bir gençtir. Kendi yaşıtları gibi yaşama arzusu olan Sam, bağımsızlık arayışı içindedir ve artık bir kız arkadaşı olsun ister. Terapisti, kişisel sorunlarını aşmasında Sam’i heveslendirirken, annesi çocuğunun büyüdüğünü kolay kolay kabul etmez. Sam’in babası ise annesinin aksine onun kendisini bulmasına yardımcı olmaya çalışır.

1 sezon - 8 bölüm.

The Deuce (IMDB Puanı: 8.3)

70'li yıllarda yükselen seks endüstrisini merkezine alıyor. Porno endüstrisi baronu rolünde James Franco yer alıyor.

1 sezon - 7 bölüm.

The Vietnam War (IMDB Puanı: 9.2)

images-na.ssl-images-amazon.com

Tarihin içinde büyük bir yara olan ve sonrasında yaşattığı travmaların birçok film, dizi ve kitaba konu olduğu savaş ile ilgili muhteşem bir belgesel.

1 sezon - 10 bölüm.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melisa40

13 Reasons Why (IMDB Puanı: 8.4) Lise çağındaki bir gencin, bir gün okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu gizemli bir kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine olaylar başlar.. Clay, kasette iki hafta önce intihar eden hoşlandığı kızın sesini duyunca, kayda kulak kesilir. Hannah ise kayıtta, hayatına son verme kararını almasının 13 sebebini anlatıyordur.

carsi-ulan

en keyif aldığın türde komedi nasıl yok mk

ellieym

Big Little Lies (IMDB Puanı: 8.6)

nurcii

Legion

Gizli Kullanıcı

komedi yokmu komedi huuu

Görüş Bildir