Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Breaking Bad Dizisinden Akıl Ürünü 14 Ayrıntı

5.9bPAYLAŞIM

Kırmızı hap mı yoksa mavi mi ?

SPOILER İÇERİR!!!

Jesse'ye yeni kimlik sağlayacak adamın arabasının rengine dikkat.Bu sahnede ünlü Matrix filmindeki Mavi-Kırmızı hap seçim olayına gönderme yapılmış.

5. Sezon 11. Bölüm

Saul Goodman ve Jesse, çölün ortasında Walter'i beklerken o sırada yerde bir örümcek görürüz.O örümcek yük treninden kimyasal madde çaldıkları bölümde Todd tarafından vurulan motorsikletli çocuğa bir göndermeydi.Jesse'nin geçmişi unutamadığının göstergesi.

Saul Goodman

Saul Goodman'ın ofisinden bir sahne.Adaletin simgesi terazinin bir tarafında hukuk adamı (!) Saul Goodman, diğer tarafında ise Walter White var.

5. Sezon 9. Bölüm

Lydia'nın otoyıkamacıya gelip Walter ile konuştuğu sahne 4. Sezonda ki Gus Fring ve Walter White'in konuşmasına ne kadar benziyor değil mi ? Yoksa Walter White, Gus Fring'i mi taklit ediyor ?

5. Sezon 11. Bölüm

5. Sezon 11. Bölümde Jesse, Saul Goodman'ın ofisinde ot çekmeye çalışmıştı hatırlarsanız.Sonrasında Saul bir sebep bulup ofisten çıkıyor, o arada Huell'e otu Jesse'nin cebinden çekmesi için talimat vermiş.Sonrasında Jesse kendisine yeni bir kimlik ve yeni bir hayat sağlayacak adamı beklerken durumu anlıyor.Çoğu izleyici bu el çabukluğunu farkedememiş.

Hank Schrader

Walter'in kayınbiraderi Hank Schrader'in Meksikalı uyuşturucu mafyası tarafından otoparkta vurulduktan sonra kaldırıldığı hastanenin koridoru.Yerdeki fayanslara dikkat.

Gus Fring

Pembe peluş ayıcık - Havada çarpışan uçaklardan düştü.
Gus Fring - Walter White'in huzur evinde patlattığı bomba sonrası
Yüzünün yarısı acayip bir hal almış biblo - Jesse Pinkman'in öldürdüğü Gale'in evi.

5. Sezon 14. Bölüm Ayrıntıları

Yerdeki pantalon Walter White'in ilk sezonun 1. bölümünde karavandan düşen pantolonu.

DEAD

Jesse'nin Hank'e her şeyi açıkladığı bölümden bir sahne.Jesse Hank'in evinde saklanıyor.O sırada Hank'in karısı Marie, Jesse'e kahve getiriyor.Fincanın üzerinde DEA yazıyor.Açılımı ise Drug Enforcement Administration (Türkçe: Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi).Ama fincanın sapı farkındaysanız büyük D harfine benziyor ve yazıyı sap ile birlikte okursak DEAD oluyor.

Headshot

Arabanın üzerindeki kurşun deliğinin oradaki yansımaya dikkat.

Benzerlik

Hank'in vurulduğu sahnede Walter White'in kendinden geçip yere düşmesi.Bu sahne Gus Fring'in Meth işine ilk başladığı zamanlarda Meksikalı uyuştucu mafyası tarafından ortağının vurulması sahnesine ne kadar benziyor değil mi ?

Kurtarıcı Robot

Walte ve Jesse'nin çölde mahsur kaldığı bölümde Jesse'nin robot isteği Felina'da gerçekleşmiş oldu.

Hmm

GALe? Gale Boetticher?

Yaş Günü

50...51...52...Ama 52de iki adet yumurta sarısı var. Bunları göz olarak, yumurta akını da gözyaşı olarak düşünürsek ortaya oldukça anlamlı bir sonuç çıkar.

Breaking Bad / Kamera Açıları

Ve son olarak Breaking Bad'e ödül bile kazandırmış olan kamera açılarıyla bitiriyoruz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-riza

arkadaşlar film in casti filmin başında isimleri yazılırken yeşil harfler var acaba bunların bi anlamı olabilir mi ?

merdan-rozyyew

Elementlerin ismi

talha-guvenc

metalfateminin formülü

omer-odabasoglu

?:D Doğrusunu unuttum ve formülü C10H15N ne alaka baştaki isimler ile? Kimya ile alakalı olduğu için sadece elementlerin kısaltmalarını kullanmışlar

hacitalha

Yalnız fayanslar Hank'in vurulduğundaki hastaneye değil Brock'un zehirlendiğindeki hastaneye ait

ugur-baran-piser

Efsane diziydi be

burakyoruk819

fayansları biri daha detaylı açıklayabilr mi?

alpererdem4141

breaking bad simgesi gibi yapılmış fayanslarda işte hani br ve ba yazıyor ya başlarken kare içinde o kareleri içinde yazısız hali açıklayamadım pek ama umarım anlamışsındır

cevat.genc

tespiti yapan kesin paranoyak :D

Görüş Bildir