Bozdağ 'Yerli WhatsApp'ı Duyurdu: 'PttMessenger Yüzde Yüz Yerli ve Milli Bir Yazılım'

 > -
Abone ol

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu. Afrin'deki harekât, Hollanda ile yaşanan diplomatik kriz konuşmanın öne çıkan başlıkları arasındaydı. Fakat sosyal medyada en çok konuşulan, Bozdağ'ın yerli ve WhatsApp benzeri uygulama geliştirildiği yönündeki açıklaması oldu. PttMessenger Bakanlar Kurulu öncesi görücüye çıktı. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT tarafından gerçekleştirilen bir haberleşme sistemi hakkında bilgi verdiğini aktaran Bozdağ, "Yeni haberleşme sisteminin tanıtımı yapıldı, yüzde yüz yerli ve milli bir yazılımdır. Bu uygulamayı önce kamu kurumları kullanacaktır. Uygulamanın ilk testini Başbakan Yıldırım, Hatay'daki Zeytin Dalı Harekat Merkezi'ne bağlanarak bilgi almıştır." dedi.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın 'PttMessenger' hakkında yaptığı açıklama ardından, kurumun sitesinde bir tanıtım yayınlandı.

PTT'nin internet sitesi üzerinden PttMessenger ile ilgili yapılan tanıtım şöyle:

"PttMessenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiştir.

Farklı fonksiyonlar için farklı uygulamalar kullanmak yerine PttMessenger, kaynak kullanımı optimize edilmiş şekilde çok fonksiyonlu kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

PttMessenger, platform bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir erişilebilirlik sağlamaktadır.

PttMessenger, tamamen millî mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilmesi nedeni ile, güncellenmeye elverişli bir tasarıma sahiptir."

Başbakan Yıldırım, Bakanlar Kurulu öncesinde PTT Messenger uygulaması ile canlı olarak Hatay'daki harekat merkezine bağland: 'Çözünürlüğü yüksek bir görüntü, güzel bir ürün'

Uygulama sosyal medyada konuşuluyor. Öne çıkan yorumları sizler için derledik 👇

Ayrıca bakınız 👇

Yerli Whatsapp PTT Messenger Geldi! Peki Nedir ve Nasıl İndirilir? - onedio.com
Yerli Whatsapp PTT Messenger Geldi! Peki Nedir ve Nasıl İndirilir? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir