Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bozcaadalılar #BozcaadaBizim Dedi: 'Koy İhaleleri İptal Edildi'

 > -
Abone ol

Bozcaada koylarının yapılacak ihaleyle işletmeye açılacağı haberleri üzerine bakanlıkla görüşmeler yapan Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, ihalelerin iptal edildiğini söyledi ve 'Gözün aydın Bozcaada' dedi. Bozcaada halkı ihalelere karşı tepki gösterirken, #bozcaadabizim etiketiyle de çok sayıda kişi sosyal medyada duruma tepki göstermişti...

Bozcaada koylarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihaleye açılacağı söylenmesinin ardından Bozcaadalılar ve Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, Ankara’ya giderek kararın iptal edilmesi için yetkililer ile görüştü.

Başkan Yılmaz yeni gelişmeyi Facebook hesabından duyurdu: 'Gözün aydın Bozcaada'...

Hakan Can Yılmaz, Facebook hesabından yaptığı açıklamada koy ihalelerinin yapılmayacağını söyledi.

'Yetkililer sese kulak verdi'

Hakan Can Yılmaz

Duvar'dan Hacı Bişkin'e konuşan Yılmaz, Ankara’daki görüşmelerinin olumlu geçtiğini belirterek, bakanlık yetkililerinin kendilerini çok güzel ağırladığını söyledi: 

"Bakanlıktan Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü ile ihalenin iptal edilmesi için birkaç gündür görüşmelerimizi sürdürdük. Görüşmelerimiz sonucunda olumlu sonuçlar aldık. Bize ihalelerin yapılmayacağına ilişkin teminat verdiler. Bu konuda destek veren herkese, Çevre Bakanlığı yetkililerine, Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü’ne emeği geçen herkese özellikle Bozcaada halkına çok teşekkür ediyorum. Çünkü onların sayesinde oldu. Bakanlık yetkilileri de bu sese kulak verdiler. Bizleri çok güzel ağırladılar ve talebimize olumlu yaklaştılar, ihalelerin yapılmayacağını bize ilettiler."

Haberin basında yer almasının ardından Bozcaadalılar ve sosyal medya kullanıcıları tepki göstermiş, 21 Kasım’da başlayacak ihale sürecinin iptali için imza kampanyası başlatılmıştı.

Bakanlık, Bozcaada'nın Bakir Koylarından Sulubahçe'yi İhaleye Çıkardı - onedio.com
Bakanlık, Bozcaada'nın Bakir Koylarından Sulubahçe'yi İhaleye Çıkardı - onedio.com

Ünlü isimler de tepki göstermişti

İlhan Şeşen, Bozcaada için yazdığı şarkıyı seslendirdikten sonra "Bir ricam var. Lütfen yapmayın" demişti...

Bazı belediyeler başta olmak üzere sosyal medyada '#bozcaadabizim' demişlerdi...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir