Boş Vakitlerinizde İçinizde Yatan Küçük Filozofu Uyandıracak Kadar Garip Ama Etkili 15 Düşünce

-
Abone ol

Bizi aldı yine birtakım garip düşünceler...

1. Beyin sadece kendisine bir isim koymakla kalmıyor, aynı zamanda isim koyduğunu fark edip bunu fark etmesine de şaşırabiliyor.

2. Özel bir etkinlik söz konusu olduğunda düz saçlılar saçına dalga yapıyor, dalgalı saçları olanlar da düzleştiriyor. Kısacası kendi sahip olduklarımız başkalarını imrendirirken biz hep elimizde olmayanını istiyoruz.

3. Harry Potter’la ilgili belki de en gerçek dışı olan şey, okulda öğrendikleri hemen her şeyi gerçek hayatta da kullanabiliyor olmalarıydı.

4. Şimdilerde herkesin bileğinde olan akıllı kol saatleri, tıpkı çocukken sahip olduğumuz sanal bebeklere benziyor. Tek fark, hayatta tutmamız gereken şey bu kez bizzat kendimiziz.

5. Gecenin aslında evrenin doğal hali olması, gündüzlerin sadece yakınımızda ışıyan bir alev topundan kaynaklandığını bilmek size de tuhaf gelmiyor mu?

6. Satın aldığımız her ayna teknik olarak daha kullanılmış sayılıyor. Yani ister istemez ikinci el bir ürün almış oluyoruz.

7. Aptal suçlular kanunları çiğneyenler, zeki suçlular ise o kanunları çıkaranlardır.

8. Eğer yeni ve son model bir arabanız varsa zenginsiniz, eski bir arabanız varsa orta halli birisinizdir. Ancak aşırı eski bir arabanız varsa o zaman otomatikman süper zenginler sınıfına giriyorsunuz.

9. Şarkılar ruh halinize göre şekillenir. Mutlu olduğunuz zamanlarda melodiyi, kalbiniz kırık olduğunda ise sözleri duyarsınız.

10. Bugün bundan 50 yıl sonra tarih derslerinde anlatılıp sınav sorusu olacak bir günü yaşıyor olabiliriz.

11. Parça tavuk satın alıp yediğiniz zaman, aslında farkında olmadan yemeğinizi bir yabancıyla paylaşmış oluyorsunuz.

12. Henüz fenomen olamamış zavallı bir ruh, tam şu an gelecekte son derece saldırgan kabul edilecek bir tweet attı. İşte o tweet muhtemelen kariyerinin sonunu getirecek.

13. Eğer Dünya düz olsaydı, bu kez de 'Yuvarlak Dünyacılar' diye bir topluluk olacaktı. Herkesi aynı anda memnun etmek mümkün değil.

14. İnsan beyninde yaklaşık 100 milyar nöron bulunuyor. Jeff Bezos’un net serveti ise 110 milyar dolar. Kısacası, Jeff Bezos beynindeki sinir hücrelerinden daha fazla dolara sahip.

15. Bir banka soymaya kalktığınızda başarılı olun ya da olmayın, önümüzdeki en az on yıllık bir süre boyunca yiyecek ve barınma konusunda sorun yaşamayacaksınız.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
raidon

#7 Peki kanuna uyanlar ne oluyor

mutsuzprenses

#4 gerçekten çok iyi

r2d2

#3 Harry potter serisinde normal ders müfredatı yoktur çünkü. Gerçek hayatta kullanacakları şeyleri öğrenirler.. Büyü, İksir, Sihirli hayvanlar ve sihirli bitkiler vs gibi... Gerçek hayatta kullanacaklarından emin olamadığım tek bir ders vardır o da şu falcı kadının dersi.. Ayrıca Filmlerde değil kitaplarda da normal bir derse girdikleri görülmez. Biyoloji, Fen, Matematik, Edebiyat vs bi dersten kitapta dahi söz edilmez.. Kitapta bu ayrıntı var mıydı hatırlamıyorum ama İngiliz devletine göre de bütün hary potter evreninde ki büyücüler ilkokul mezunu...

r.i.p.

Baya iyi içerik olmuş bu ya hafta da 1 yapın bak bunu. Evren cidden hep karanlık lan. Ahahahah lol.

zehra-biricik

#11 düşündüm ama tam anlayamadım anlayan biri varsa please...

ozcan-cone1

Hani normalde o bütün tavuk, ancak sen bir parçasını aldığında öbür parçasını da başkası satın almış oluyor, onu diyor.

Görüş Bildir