Boklamayalım, Tadını Çıkaralım! Ruh Emici Olduğu Söylenen Kasvetli Havaları Sevmemiz İçin Bazı Nedenler

69PAYLAŞIM

Şu sıralar kasvetli, kapalı ve soğuk günlere uyanıyoruz. İçimizden herhangi bir şey yapmak gelmiyor. Yataktan çıkıp işimize gücümüze gitmek bile bize dünyanın en zor şeyiymiş gibi geliyor. Peki ya tüm bu olumsuzluklara rağmen biraz bu kasvetli havaları sevmeye çalışıp onun bize hissettirdiklerine kulak versek nasıl olur? 

Keyifli okumalar! 

Öncelikle bu tarz havalarda insan nedenini bilmediği bir şekilde diğer günlere göre kendini daha özgür hissediyor.

Bu kasvetli havalar insanların kendilerini anlayabilmesi için de yardımcı oluyor. insanlar o her zamanki günlük hayatın gürültüsünden sıyrılıp içlerini duyabiliyor.

Bu havaları sevenler, kendilerini duyarak geçmişle yüzleşiyor ve geleceklerine dair daha detaylı düşüncelere dalabiliyor.

Bu havalarda her şeyin tadı sanki daha da güzelleşiyor, başkalaşıyor. Kahve içmek bile insana derin bir huzur veriyor.

Bu kasvetin altında yavaş yavaş yürüyüp o havanın kokusunu içine çekmek de mutluluk veriyor.

Kasvetli havalar insanın ruhunu sıkıyor gibi görülse de bazı insanlarda tam tersi bir his oluşturuyor. Yani insan bazen enerji patlaması yaşayabiliyor.

Battaniye altında kitap okumak, dışarıyı yağmur damlalarının düştüğü pencereden izlemek dünyanın en güzel anıymış gibi geliyor.

Yorgan altına girip uyumak da ayrı bir güzelleşiyor.

Yanınızda dostunuz ya da aile bireyleri varsa da edilen sohbetler daha da anlamlı hale geliyor.

Her mevsimde olduğu gibi kasvetli havalarda da doğanın bütün güzellikleri, renkleri insanların içini ısıtıyor.

Bu havalarda kendini iyi hisseden insanlar hakkında "ruhsal sorunları" olduğu söylense de aslında sorun; doğanın güzelliklerini ciddi anlamda kavrayamamamızda.

Siz neler düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erlik

Kasvetli hava umuttur. Kasvetli havada hep o güneşi göreceğin anı umutla beklersin. Puslu hava çirkinliklerin üzerini örter. Güneşin üzerine vurup gösterdiği çatlakları, kirleri göstermez pusu hava. Biraz yalancıdır ama insana yalnızlığını hatırlatır. Birlik olmadan güneşli günlerin gelmeyeceğini gösterir. Kasvetli, puslu havada daha çok birbirimize yaklaşır, daha çok bir arada dururuz. Hep kara günlerde birlik oluruz.

f.can

"Bu ara gülmek öyle zahmetli,Gündüz geceden kasvetli..."sözünü hatırladım... Ben de severim böyle havaları, sadece soğuğu sevmiyorum...

okisi

bende çok severim lan kapalı sisli birde ağaçlıklı olucak böyle üff çok iyi ama ilkbahar yaz favorim her zaman bide kar yağan kış ama kar olcak yoksa kışı sevmiyom

gollum

İstanbul gibi bir büyük şehirdeyseniz boktan bir durumdur ama daha doğaya yakın bir yerdeyseniz süper bir hava bence. Şehirde trafikten yağmurun keyfine varılmıyor

tartantula

Aforizma sıkmadan önce başlığına ayar mı çeksen. Zira lağım ağzınız hiç çekilmiyor.

Görüş Bildir