Biz Hep Güçlüyüz! Cinsiyetçiliğe Maruz Kalan 12 Yaşındaki Kız, Gazeteye Mektup Yazarak Sesini Duyurdu

122PAYLAŞIM

Ohio'da yaşayan 12 yaşındaki Julianne Speyer 4 Temmuz geçit töreninde izci arkadaşlarıyla yaptıkları yürüyüşün ardından sunucunun cinsiyetçi yorumuna maruz kaldı. Bu durumun yanlışlığının farkında olan ve "Kızlar istedikleri her şey olabilirler." diyen küçük kız, harekete geçmesi gerektiğini düşünerek yerel bir gazeteye durumu anlatan mektup yazdı. 

Ayrıntılar Bored Panda kaynaklı içeriğimizde:

Kaynak: https://www.boredpanda.com/girl-scout-le...

Chesterland, Ohio'dan 12 yaşındaki Julianne Speyer, inandığı şeylerin arkasında durmayı bilen birinin örneği haline geldi.

4 Temmuz geçit töreninde bir sunucunun kız izciler ile ilgili cinsiyetçi bir yorumunu duyan küçük kız sessiz kalmaması gerektiğine karar verdi.

Sunucu erkek izcileri "Amerika'nın gelecekteki liderleri" olarak tanıtırken kız izciler için "Kızlar ise sadece eğleniyorlar" demiş.

Bu durumdan etkilenen küçük kız yerel bir gazeteye mektup yazarak duruma karşı bakış açısını paylaşmış. Bu mektup ise sadece yayınlanmakla kalmayıp aynı zamanda viral oldu.

"Cinsiyetçi yorum

Adım Julianne Speyer. 12 yaşındayım ve sizleri Chesterland 4 Temmuz Geçit Töreni sunucusunun kız ve erkek izciler ile ilgili yorumundan dolayı ne kadar rahatsızlık ve hayal kırıklığı duyduğum hakkında bilgilendirmek isterim.

Sunucu erkek izcileri "Amerika'nın gelecekteki liderleri" şeklinde etiketledi ve kız izcilerin "sadece eğlendiklerini" söyledi.

Bu yorumu oldukça cinsiyetçi ve küçümseyici buldum. Eğer diğer insanları bu tür şeylerin ne kadar çok olduğu ve ne kadar kötü olduğu ile ilgili bilgilendirmeme yardım ederseniz çok minnettar olurum. Bunun her yaştan kız çocuklarına ve kadınlara bir hakaret olduğunu düşünüyorum. Bu tür şeyler çok fazla oluyor ve hiç de normal değil.

Bana, eğer bir şeyin adaletsiz olduğunu düşünüyorsam değiştirmem gerektiği öğretildi. İşte bu da o değişimi yapış şeklim.

Beni dinlediğiniz için teşekkürler ve umarım bana yardım edebilirsiniz.

Julianne Speyer

Russell İlçesi"

👏👏👏

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
washuuwaifu

Seni yetiştiren anne babaya kurban ya

gece-gunes

Ne yazık ki bana 12 yaşındayken " bana adaletsiz gelen birşeyi değişdirmem" gerektiği öğretilmedi. Kendim öğrendim. " kız çocuğu sessiz olur, kabullenir. " öğretildi. Çocukken kendi haklarımızı aramamız değil de , terbiye altında kısıtlanmayı öğretdiler.

yunus.1yesilmengmail.com

Aferim kızçeye

xxxibgdrgn

İşte böyle çocuklar yetiştirmemiz gerekiyor. Küçücük bir yaşta, hakkını savunan, sessiz kalmayan, kendi düşünceleri olan ve bunu söylemeye cesareti olan çocuklar. Çok sevindim bu haberi okuduğuma.

coldhearted

Ecnebi dediğimiz insanlar küçük yaşta "cinsiyetçiliğin" önüne geçmeye çalışırken bizler "oğlum göster amcaya pipini" bir sonra ki safha "amcaya pezevenk de" çocuğa böyle şeyler öğretilir mi diyince de "o daha çocuk" lan tamam çocuk olduğu için öğretmemen gerekiyor zaten.

Görüş Bildir