Biyolojinin Sadece Kadınlara Sunduğu Bir Ayrıcalık Olan Çoklu Orgazm Hakkında 8 Önemli Detay

5PAYLAŞIM

Erkeklerin aksine kadınların ilk orgazmdan sonra ikinci bir orgazma ulaşması için belli bir dinlenme süresi geçirmesi gerekmiyor. Kadınlar ister partnerleriyle, ister kendi kendilerine bu zevki ardı ardına yaşayabiliyor. Zincirleme orgazm, çoklu orgazm, seri orgazm, ne derseniz deyin kadınların orgazm olma konusunda erkeklere büyük bir fark arttığı ortada. Kadınlara tanınan bu ayrıcalıkla ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

1. Mastürbasyon ile kendinizi daha iyi keşfetmeniz mümkün

Partneriniz olmasa dahi çoklu orgazm hayal değil. Mastürbasyon yaparak hem çoklu orgazm yaşayabilir hem de bu sayede vajinal orgazm mı yoksa klitoral orgazm mı size daha çok zevk veriyor, öğrenebilirsiniz. En çok hangi noktalarınıza, hangi sertlikte dokunulmasından hoşlanıyorsunuz? Sizi tahrik eden cinsel düşünceler hangileri? Hoşunuza giden oyuncaklar olabilir mi? Hangi tempo sizi daha etkili bir şekilde zirveye çıkarıyor?

2. "Çoklu" derken kaç orgazmdan bahsediyoruz?

Çoklu orgazm deyince 2 ve üzeri bir sayıdan bahsediyoruz. 3, 4, 5 hatta 20'ye kadar orgazm olan kadınlar olduğu biliniyor. 20 belki hayal ama 5'e de kim hayır diyebilir ki?

3. Çoklu orgazmda yaş faktörü

Yapılan araştırmalara göre çoklu orgazm genellikle 30-40 yaşları arasında yaşanıyor. Erken yaşlarda vücudunu tanıyan, seks sırasında kendini ifade etmeyi bilen kadınlar çoklu orgazma daha yakınlar.

4. Her orgazm birbirinden farklı yaşanıyor

Gözlerinizi kapatın ve denize taş attığınızı hayal edin. İşte çoklu orgazmda taşın suya değdiği andaki halka etkisi gibi. İlk halkadan itibaren dışarı doğru yayılarak büyüyen diğer halkalar nasıl birbirine benzemiyorsa ilk orgazm ile beşincisi arasında yaşadıklarınız da farklı olacaktır.

5. G noktası önemli

Ulaşılması veya keşfi diğer zevk noktalarımız kadar kolay olmayan bu bölgeyi incelemeye çalışın. Bu keşif için özel yapılmış oyuncaklardan faydalanın. Çoklu orgazmda G noktasının tatmin edilmesi büyük önem taşıyor.

6. Yaşasın fazla sinir uçları

Kadın cinsel tatmininden sorumlu organların başında gelen klitoriste 8000 sinir ucu varken erkeklerin en hassas bölgesi olan penis ucunda 4000 sinir ucu yer alıyor. Orgazm avantajında kadınlar 8000'e 4000 öne geçmiş durumdalar.

7. İlk orgazmdan sonra devam edebilmek için...

İlk orgazm sonrası kaslarınız ve ruhunuz gevşeyecektir, siz cinsel enerjinizi yüksek tutun. Partnerinizi sizi uyarmaya devam etmesi için cesaretlendirin ve sonucu bekleyin.

8. Kendinizi şartlamayın!

Seksten zevk almanın ön koşulu şartlanmayı ortadan kaldırmak. Çoklu orgazma ulaşmayı bir görev haline getirip kendinizi ve partnerinizi şartlamayın. Baskı her şeyi kötü yönde etkiler. Kendinizi özgür bırakın, denemeye devam edin, unutmayın sonunda elbette hedefe ulaşacaksınız!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir