Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Birleşik Zeka IQ'nu Tahmin Edebilecek miyiz?

 > 
9.1bPAYLAŞIM

Görsel, duygusal, matematiksel ve mantıksal zekanızı ölçen bu teste göre, bakalım sizin IQ'nuz kaç!

Uyaralım, sorular zor. Öylesine işaretleyip geçenlerin moralini bozabilir..

Teste geçmeden önce, görsel ve duygusal zeka mekaniğinin aktığı yönü öğrenelim. Kadın ne tarafa dönüyor?

1. Zekanın mekaniğini öğrendiğimize göre, kolay bir soru ile başlayalım!

2. Bir tanışma esnasında, 10 tane insan birbiriyle el sıkışmıştır. Toplamda kaç kez el sıkışma yaşanmıştır?

10
100
45
50

3. Elimizde bir fincan sütümüz ve bir fincan da kahvemiz var. Bir kaşık sütten alıyoruz ve kahve fincanına döküyoruz. İyice karıştırıp oradan da bir kaşık alıyoruz ve süte döküyoruz. Soru şu: Kahvedeki süt mü yoksa sütteki kahve mi daha fazla?

Kahvedeki süt daha fazladır.
Eşittir.
Sütteki kahve daha fazladır.

4. Hadi, hızlıca şuna da bir bak!

6
3
5
4

5. Değişik olan sayı?

1344
3248
2451
5075
5476

6. ?? işareti olan yere hangisi gelmeli?

80
98
112
120

7. Bu 11 harften anlamlı bir kelime oluşturduğumuzda, bu kelime aslında ne olmuş olur?

8. Peki, soru işareti olan kısma hangisi gelmeli diye sorsak?

9. Aşağıda kaç tane harf var?

10. Soru işareti yerine hangi kelime gelebilir?

unedeo
uneceo
inedeo
anedio

11. Son soru! Hangisindeki parçalarla aşağıdaki şekli oluşturabilirsin?

Sınır Zeka: 70-89!

İşin aslı, ortalamanın bir nebze de olsa altında kaldın. Ama merak etme biraz beyin jimnastiği, daha fazla dikkatle bu işin üstesinden rahatlıkla gelebilirsin. Zeka dediğimiz kavram, üstün çabalama yetisine sahip olanlara bahşedilmiş bir şey iken, testten sonra bu konunun üzerine düşüp, zekanı daha da keskinleştireceğinden şüphemiz yok! Azıcık hırs!

Ortalama Zeka: 90-112!

Ortalama bir zekaya sahip olmanın nedeni nedir biliyor musun? İnsan kendisini bir alanda -ruhsal, duygusal, mantıksal zeka gibi- en iyi şekilde geliştirirken, diğer türlere pek de yönelmez. Sana önerimiz, en iyi olduğun alanı bul ve onun üzerine git.  ''Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir.'' Değil mi ama?

İleri Zeka: 113-129!

İşte zehir gibi bir kafa. Elde ettiğin puandan anlıyoruz ki sen duygusal ve mantıksal zekasını, analitik düşünebilme yeteneği ile aynı potada eritmeyi başarabilmiş ender insanlardansın. Ve bu yeteneğini doğru alanlara yönlendirirsen, büyük işler başarabilecek kapasiteye sahipsin. Bu kadar şeyden sonra da sana daha çok çalışıp, adını herkese duyurmak düşüyor.

Üstün Zeka: 130-149!

Oh bee! Über bir zekaya sahip olan birisiyle karşılaşmak ne hoş! Şimdi biz sana ne diyelim, koca dünyada %3'lük kesimde olan insan, eminiz ki kendi varlıklarının da elbet farkındadır. Mükemmelliyetçi zihnin sayesinde elinde bulundurduğun değerler arasındaki bağlantıyı da bir o kadar mükemmel kuruyorsun, bu da sana her problemin üstesinden rahatlıkla gelmeni sağlıyor. Başka insanların anlamak için günlerini verdiği şeyleri sen bir göz atıp anlayabiliyorsun. Keşke herkesin kafası seninki kadar güzel olsa, o zaman çok farklı olurdu dünya...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yasar-sen

100 ml'lik kaşık içindeki süt ve kahve yoğunlukları farklı olduğu için asla eşit miktarda ağırlıkları olamaz soru yanlış. 4.soru siz=onlar kabul edilmiş mantık sıkıntısı var yine

gsdf-geede

onedio yanlış analitistte yapın gerçek çıkıyor

pinkie-pie

İleri Zeka: 113-129! İleri Zeka: 113-129! İşte zehir gibi bir kafa. Elde ettiğin puandan anlıyoruz ki sen duygusal ve mantıksal zekasını, analitik düşünebilme yeteneği ile aynı potada eritmeyi başarabilmiş ender insanlardansın. Ve bu yeteneğini doğru alanlara yönlendirirsen, büyük işler başarabilecek kapasiteye sahipsin. Bu kadar şeyden sonra da sana daha çok çalışıp, adını herkese duyurmak düşüyor.

damla-cankar

Sınır Zeka: 70-89!İşin aslı, ortalamanın bir nebze de olsa altında kaldın. Ama merak etme biraz beyin jimnastiği, daha fazla dikkatle bu işin üstesinden rahatlıkla gelebilirsin. Zeka dediğimiz kavram, üstün çabalama yetisine sahip olanlara bahşedilmiş bir şey iken, testten sonra bu konunun üzerine düşüp, zekanı daha da keskinleştireceğinden şüphemiz yok! Azıcık hırs!

onder-caglar

üstün zeka :)

Görüş Bildir